Financování - překročení PH max v SŠ

počty strávníků, teploty jídel a nápojů, spotřební koš, likvidace odpadů a zbytků, kalkulace, odhlašování, vařená jídla, polotovary, inovace, vegetariánská jídla, diety, co se smí a co už ne ...

Financování - překročení PH max v SŠ

Příspěvekod pmaja » úte 16. bře 2021 15:40:07

Dobrý den, prosím Vás, není tady někdo, kdo by mi poradil ohledně ph max a stanoveného limitu zaměstnanců?
V případě, že ph školy překračuje stanovený ph max, jak je možné tuto situaci řešit?
Jsme střední škola. Minulý rok nám odmaturovaly 2 silně obsazené třídy a nových žáků nenastoupilo tolik, tudíž se snížil průměr na třídu a to zrovna tak nešťastně, že jsme spadli do toho horšího koeficientu. To má za následek snížení ph max školy, ale rozvrh tento ph max přesahuje. Přesahujeme i stanovený limit zaměstnanců.
Toto mi přijde dost nešťastné, protože učitele do třídy poslat musíme, ať učí 30 dětí nebo 20. To samé je u nepedagogických zaměstnanců - uklízečka musí uklízet, IT technik musí připravit počítače, účetní musí účtovat. Abychom se snažili šetřit na nadtarifních složkách a místo nich financovat ten rozdíl mi nepřipadá v pořádku. Také nevím, zda bychom tímto "šetřením" nevyčnívali někde v nějakých ministerských tabulkách. Mzdové náklady bychom sice nepřekročili, ale nevyplatili bychom nadtarifní složky.
Jsem na tomto místě teprve krátce, takže nemám zkušenosti. Trvalo mi dobu než jsem přišla na výpočet ph, ale spočítaný ho mám jistě dobře. Financování na základě PH maxu je také poměrně nové, takže jsem zatím nikde nenašla nějaký názor, jak toto řešit. Určitě ale nejsme jediná škola v republice, která takto přelezla.
Paní na Krajském úřadě mi také nebyla schopná poradit, říkala, že jsme jediná škola v kraji, která se nevešla. |:-(|
Poradí někdo? Budu vděčná za radu.
Počet odevzdaných přihlášek nasvědčuje tomu, že příští školní rok bychom nemuseli mít takovýto problém.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Financování - překročení PH max v SŠ

Příspěvekod Miiaaa » stř 08. úno 2023 13:22:42

Dobrý den,
prosím jak to u Vás dopadlo? Žádali jste o navýšení? Řešíme nyní stejnou situaci v ZUŠ.

Děkuji za odpověď
Miiaaa
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 02. pro 2021 10:41:36
Bydliště: JČ kraj

Re: Financování - překročení PH max v SŠ

Příspěvekod KateřinaK » pát 10. úno 2023 11:58:10

Asi Vám to nepomůže, jsme ZŠ zřízená obcí. Také překračujeme phMax, rozdíl nám doplácí zřizovatel.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj


Zpět na Receptury, normy, předpisy, provozní řád

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků