výpověď daná zaměstnancem a neomluvená absence

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

výpověď daná zaměstnancem a neomluvená absence

Příspěvekod shegrey » stř 04. pro 2019 15:30:39

Dobrý den děvčata,
mám problém s jednou paní učitelkou. Dnes dala výpověď, sáhodlouze tam popsala jak falšujeme její podpisy, měníme záznamy v třídní knize, ztrácí se jí dokumenty ze třídy, učební pomůcky a že chce abychom jí dali k soudu aby se to veřejně vyřešilo atd.. No bylo toho na dvě strany A4. Ptám se zaprvé - Výpověď přijmeme - ale máme na uvedené důvody nějak reagovat? A za druhé - máme obavy, že paní učitelka bude mít neomluvenou absenci. Dá se v tomto případě dát jí výpověď ze strany zaměstnavatele pro závažné porušení pracovní kázně?
Pan učitelka zřejmě začala trpět psychickými problémy, ovšem pokud ji pošleme k lékaři, bude to pro ní zase útok na její osobu. Problémy se s ní táhnou od poloviny září, vycházeli jsme jí maximálně vstříc, ale teď už to přesahuje míru únosnosti.
Můžete prosím poradit...dát nějaké návrhy. Budu ráda - děkuji.
shegrey
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 23. lis 2011 11:12:20

Re: výpověď daná zaměstnancem a neomluvená absence

Příspěvekod refi » stř 04. pro 2019 19:38:05

no to není jednoduché teda ...
1) psychické problémy zasahují i do výuky? pokud ano, určitě poslat k lékaři nebo to s ním alespoň konzultovat, třeba už tam má paní učitelka nějaký záznam, o kterém nevíte
2) neomluvená absence by měla být proč? jakože by nepřišla do práce a neomluvila se? pak bych nechápala, proč by nerozvázala pracovní poměr dohodou ihned
3) doporučuji tento odkaz týkající se neomluvené absence a případné výpovědi z vaší strany, ale netuším, co se dělá, když už výpovědní doba běží díky její vlastní výpovědi - to už ví asi právník
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: výpověď daná zaměstnancem a neomluvená absence

Příspěvekod shegrey » čtv 05. pro 2019 8:32:59

Dobrý den Refi, děkuji za odpověď. Když ona ta situace je složitá.
Do výuky problémy nezasahují. A jak už jsem psala, poslat jí k lékaři by byl podle ní další útok na její osobu. Už jsme s ní o tom hovořili, když dávala výpověď. A ústně nám sdělila, že výpověď dává do té doby než se vyřeší její požadavky a pak by se vrátila zpátky. Asi než doběhne výpovědní lhůta, nevím jak to myslela. Je s ní strašně těžké jednání, pokusíme se jí dostat k lékaři. Problém je také, že jsme hudebka a paní učitelka učí na housle a nemáme za ní suplování. Učitelé na housle zkrátka nejsou k dostání :) Museli bychom odvolat výuku, vrátit školné a asi i požádat zřizovatele o úpravu rozpočtu - já nevím. Za chvíli budu mít taky psychické problémy ... z ní |:-(| :)
A děkuji za vaši reakci a tyto stránky. Hodně tady čerpám..a když už nenajdu řešení alespoň si ulevím - za to také moc díky :D
shegrey
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 23. lis 2011 11:12:20

Re: výpověď daná zaměstnancem a neomluvená absence

Příspěvekod refi » čtv 05. pro 2019 9:38:52

no jak vidím, tak nakombinováno to máte teda nepěkně :( popravdě jsem se s podobnou situací už také setkala. paní učitelka počínala být paranoidní a s léty se to stupňovalo. všechno, co se jí stalo, jí udělal někdo schválně a s úmyslem jí ublížit a zničit. pak už jsem v tom zaměstnání nebyla, takže nevím, jak se to nakonec vyřešilo, ale vím, že nakonec sama byla na nemocenské (kdy lékař nemůže sdělit proč), zaměstnavatel ji poslal i na mimořádnou lékařskou prohlídku, kdy prošla (!), takže na ni nebyla vlastně žádná páka. v době, kdy šla na nemocenskou, tak to nikomu neoznámila, prostě nepřišla do práce, takže se to bralo nejdříve jako neplacené volno (k neomluvené absenci nechtěli prozatím přistoupit), ale když pak měsíc zpětně donesla nemocenskou, tak se to všechno opravovalo. nebyl snad jediný člověk ve škole, komu by nevyhrožovala právníky, protože všichni jsme si zasloužili jít k soudu za útok proti ní. co je smutné, že tam stále učí, ale možná s žáky vychází dobře, to už já nevím. je to hodně zvláštní paní a v její přítomnosti se určitě nikdo necítí dobře. můžu vás uklidnit, na housle neučí, takže podobnost čistě náhodná :D s těmito lidmi je to prostě stále na hraně, netušíte, co se jí odehrává v hlavě a když pak slyším, jak někdo z ničeho nic někde někoho pobodá nebo postřílí nebo podpálí barák, tak si říkám, že to nikdy není z ničeho nic. a kdo z nás pozná, že zrovna tento člověk by nikdy nic takového neudělal? ve vašem případě už bych určitě sháněla právníka, protože pokud byste udělali nějaký krok špatně, tak ho pak stejně budete potřebovat. držím palce a docela by mě zajímalo, jak to nakonec vyřešíte :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: výpověď daná zaměstnancem a neomluvená absence

Příspěvekod shegrey » čtv 05. pro 2019 11:56:40

No to je jak přes kopírák, taky jsme měli neomluvenou absenci. Paní ředitelka to řešila náhradním volnem za koncerty, které měla mimo školu. Jeli jsme i za ní domů, byla vstřícná, omluvila se, řekla, že potřebovala "vystoupit". No druhý den obrat o 180 stupňů. Upřímně - jsem ráda, že odejde, ale je mi to líto, protože je to vynikající houslistka, její koncerty s dětmi byly naprosto úžasné. Podle muzikantů na úrovni konzervatoře.
No tak snad to dobře dopadne. Dám vědět.
shegrey
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 23. lis 2011 11:12:20

Re: výpověď daná zaměstnancem a neomluvená absence

Příspěvekod shegrey » stř 28. dub 2021 13:16:08

.. dohra problému. Paní učitelka nakonec podala výpověď dohodou, ale prohlásila, že do práce kvůli našemu chování nemůže. takže si vzala neplacené volno na celý měsíc. Učebnu nevyklidila, měla tam spoustu i svých věcí (aranže, oblečení, takové to co se nashromáždí). Na naše žádosti o vyklizení odpovídala, že přijde až budou funkční kamery (???). Věci jsou doteď uskladněny ve sklepě. Jediné co mě těší je, že jsme měli kontrolu z inspektorátu práce ( s velkou pravděpodobností je zkontaktovala paní učitelka) a ti nenašli žádné pochybení z naší strany :D :D
shegrey
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 23. lis 2011 11:12:20

Re: výpověď daná zaměstnancem a neomluvená absence

Příspěvekod Lauralabra » pát 30. dub 2021 9:33:30

Dobrý den. Jsme taky hudebka a problém, který popisujete jsme měli s klavíristkou. Naštěstí dala výpověď dohodou - ze dne na den. Vedení to s radostí přijalo. Jsem moc ráda, že tady již není.
Další případ byk schyzofrenní /opravdu měl tuto diagnozu/ kytarista. Při vstupní prohlídce byl v pohodě. A tady vidím problém závodního lékaře. Jak může doktor, který vidí člověka jednou za 4 roky napsat, že je schopný. Nevím pochopitelně, co mu napsal jeho vlastní praktik do vypisu, který dal závodnímu dr, ale očividně tam o schyzofrenii nemohlo nic být. To by přece nenapsal, že je schopný práce. Pak jednou učitel nepřišel do práce. A přišla neschopenka z psychiatrického odd.nemocnice. Tenkrát to ještě chodilo poštou. Tak jsme zjstili, co s ním je. Když nastoupil zpět, poslali jsme ho k závodnímu dr. Prohlídkou teď už neprošel a dal výpověď. Jojo. Někdy je to opravdu zajímavé.

Přeji všem krásné čarodějnice. Lenka
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: výpověď daná zaměstnancem a neomluvená absence

Příspěvekod refi » sob 01. kvě 2021 17:35:06

shegrey píše:.. dohra problému. Paní učitelka nakonec podala výpověď dohodou, ale prohlásila, že do práce kvůli našemu chování nemůže. takže si vzala neplacené volno na celý měsíc. Učebnu nevyklidila, měla tam spoustu i svých věcí (aranže, oblečení, takové to co se nashromáždí). Na naše žádosti o vyklizení odpovídala, že přijde až budou funkční kamery (???). Věci jsou doteď uskladněny ve sklepě. Jediné co mě těší je, že jsme měli kontrolu z inspektorátu práce ( s velkou pravděpodobností je zkontaktovala paní učitelka) a ti nenašli žádné pochybení z naší strany :D :D



gratuluji, je to balancování jako na laně, ale zvládli jste to :thumbs up: :drinks:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: výpověď daná zaměstnancem a neomluvená absence

Příspěvekod refi » sob 01. kvě 2021 17:39:12

Lauralabra píše:Dobrý den. Jsme taky hudebka a problém, který popisujete jsme měli s klavíristkou. Naštěstí dala výpověď dohodou - ze dne na den. Vedení to s radostí přijalo. Jsem moc ráda, že tady již není.
Další případ byk schyzofrenní /opravdu měl tuto diagnozu/ kytarista. Při vstupní prohlídce byl v pohodě. A tady vidím problém závodního lékaře. Jak může doktor, který vidí člověka jednou za 4 roky napsat, že je schopný. Nevím pochopitelně, co mu napsal jeho vlastní praktik do vypisu, který dal závodnímu dr, ale očividně tam o schyzofrenii nemohlo nic být. To by přece nenapsal, že je schopný práce. Pak jednou učitel nepřišel do práce. A přišla neschopenka z psychiatrického odd.nemocnice. Tenkrát to ještě chodilo poštou. Tak jsme zjstili, co s ním je. Když nastoupil zpět, poslali jsme ho k závodnímu dr. Prohlídkou teď už neprošel a dal výpověď. Jojo. Někdy je to opravdu zajímavé.

Přeji všem krásné čarodějnice. Lenka


se závodními lékaři to tak je a taky se mi to nelíbí. naštěstí zrovna my máme pobočky po republice, takže můžeme ke svému obvoďákovi. ale znám i případy, kdy závodní lékař opravdu nedal razítko jen tak, ale prověřoval důkladně.

a já přeji všem hodně lásky nejen v květnu [:-} ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků