dva pracovní poměry

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

dva pracovní poměry

Příspěvekod Čelakovská » čtv 23. úno 2012 8:46:49

Prosím o radu. Může uzavřít zaměstnanec u jednoho zaměstnavatele dvě pracovní smlouvy na plný úvazek, každou na jiný druh práce?
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54

Re: dva pracovní poměry

Příspěvekod jolana » čtv 23. úno 2012 10:29:29

Myslím, že maximum je 1,5 úvazku
jolana
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 30. srp 2010 21:19:41

Re: dva pracovní poměry

Příspěvekod hanna » čtv 23. úno 2012 10:57:11

Nevím o tom, že by některý zákon řešil počet pracovních poměrů uzavřených u jednoho zaměstanavatele, a z toho vyplývá, že můžete mít pracovních poměrů, tzn. uzavřených na základě Pracovní smlouvy, neomezený počet a na neomezený úvazek. ZP řeší jen stanovenou týdenní prac.dobu, tj. úvazek (v podstatě sjednaný v PS - každá se podle mě posuzuje samostatně, nevím, že by někde bylo, že se víc smluv posuzuje spoplečně), délka směny nesmí přesáhnout 12 hod., dobu odpočinku mezi dvěma směnami v rámci sjednoho PP atd. Ale pozor, myslím, že to fakticky není možné, aby člověk dělal u jednoho zaměstanavatele 16 hodin denně, i kdyby na základě dvou pracovních smluv (to si mohou dovolit jen zaměstnanci ministerstev, a proto mají odměny, my můžeme dělat taky "jak koně" ale plat je pouze za 40 hod. týdně). Asi by to kontrola napadla. A důkaz by byl na vaší straně. Nevím, jak by postupovali, ale kontrola by oporu v zákoně neměla. Zákoník práce stanoví pouze rozsah uzavřené dohody o prac.činnosti, tj. do poloviny týd.úv. Takže pokud by byla uzavřená PS + DPČ, pak by bylo, jak uvádí Jolana, 1,5 úvazku. Ale to se týká DPČ. U pracovních smluv o ničem takovém nevím. Odvaha je na vaší straně. ;)
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: dva pracovní poměry

Příspěvekod saba » čtv 23. úno 2012 13:40:25

Dva a více pracovních poměrů opravdu neřeší žádný zákon. Ovšem je zde § 90 ZP – přestávky mezi jednotlivými směnami. A to u jednoho zaměstnavatele neschováte. Do toho bych já nešla. I když si vybavuji, jak kontrola zjistila v některé pražské nemocnici úvazky u lékaře v celkové výši 6,5. To když vynásobím 8 hod.?? Další otázka je, zda váš provoz umožňuje práci 16 hod. denně + dané přestávky.
V ZP z Anagu je k tomuto § komentář:…kvalita odpočinku je minimálně diskutabilní. Podle stávající úpravy mohu skončit 8 hod. směnu u zaměstnavatele A, začíná mi zákonem garantovaný odpočinek, přejdu přes ulici k zaměstnavateli B, tam budu dalších např. 10 hod. Orgány státní inspekce nic nezjistí, ani fakticky nemohou. Je jen na mé zodpovědnosti, zda z autobusu MHD přesednu do autobusu cest.kanceláře a odvezu rekreanty do Tater, abych byl ráno opět za volantem MHD. Dokud nebude úspěšně revidována směrnic 2003/88/ES o úpravách prac. doby, která by zcela jasně stanovila povinnost sčítání pracovních poměrů, tj. stanovila, že zaměstnanec ve všech PP může odpracovat včetně práce přesčas pouze 48 hodin týdně, nedojde v české právní úpravě ke zlepšení. Není to jen problém český, potýká se s tím většina členských států EU.
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58

Re: dva pracovní poměry

Příspěvekod Čelakovská » čtv 23. úno 2012 14:28:39

Děkuji za odpovědi. Dotazovala jsem se i na úřadu práce a bylo mi řečeno, že prý tomu fakticky nic nebrání, že se každý pracovní poměr posuzuje zvlášť.
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54

Re: dva pracovní poměry

Příspěvekod stredni skola » čtv 25. úno 2021 11:18:06

Dobrý den, může mít zaměstnanec - pedagog HPP 1,0, DPČ - nepedagog do 0,5 a další DPP na projektech?
DPČ provádí téměř každý den 4 hod. Děkuji
stredni skola
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř 04. bře 2009 13:13:59

Re: dva pracovní poměry

Příspěvekod fany » čtv 25. úno 2021 14:25:53

Ano může :)
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: dva pracovní poměry

Příspěvekod ega » stř 07. dub 2021 8:18:01

Já se držím limitu 1,5 dohromady za pracovní smlouvy u jednoho zaměstnavatele. Úřad práce mi více v jedné škole napadl právě s odvoláním na 12 hodin odpočinku.
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků