Ukazatele rozpisu ..... moc velká částka v OON

Ukazatele rozpisu ..... moc velká částka v OON

Příspěvekod pmaja » úte 15. zář 2020 7:58:32

Dobrý den, prosím o radu. Jsem nováček a v těch výkazech se docela plácám. Jde o to, že jsem objevila v tabulce Ukazatele rozpisu neinvestičních výdajů na přímé náklady na vzdělání po úpravě k 1.9.2020 pro Š/ŠZ zřízené krajem velmi vysokou částku. Nejdřív jsem si myslela, že něco počítám špatně, protože naše dosavadní částka OON (DPP za nemocné uklízečky, DPP za vnitřní audit, DPP za výuku nepovinných předmětů) vůbec neodpovídala částce, kterou máme přidělenou na OON od kraje. Ptala jsem se pana ředitele, a ten je z částky také překvapen. Volala jsem i mé předchůdkyni, a ta se také divila. Prostě si asi tak nějak té částky nikdo nevšiml a žili jsme v domnění, že peníze na OON máme přiděleny daleko menší.
Prosím Vás, nevíte, podle jakého podkladu nám tyto peníze byly přiděleny? Předpokládám, že zřejmě kraj vycházel z nějakých výkazů - ono totiž v minulém roce jsme měli několik učitelů odborných předmětů (máme poměrně nově zřízený učňovský obor) na DPP. Od letošního roku mají PS na maličký úvazek.
Prosím Vás, myslím si dobře, že pokud přidělené peníze na OON nevyčerpáme, musíme je vrátit. Nemůžeme si je zřejmě převést do platů že?
Moc děkuji za radu.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Ukazatele rozpisu ..... moc velká částka v OON

Příspěvekod witty » úte 15. zář 2020 9:44:24

Můžete si je převést, teď je na to tak akorát čas. Spočítejte si, kolik OON vyčerpáte do Vánoc, dejte si tam nějakou rezervu a požádejte Kraj, aby vám zbytek převedl do platů. Také máme hodně a převádíme.
Jen pro kontrolu - vyčerpané OON ze státního rozpočtu si zkontrolujte v P1-04, ř. 0122 mínus ř. 0133.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Ukazatele rozpisu ..... moc velká částka v OON

Příspěvekod pmaja » úte 15. zář 2020 12:22:17

Jste skvělá, moc Vám děkuju. Vyčerpané OON ze státního rozpočtu v P1-04 mi souhlasí s mojí evidencí. Částka v tabulce Ukazatele je opravdu velká. Volala jsem paní na Kraj. Údaje se prý čerpaly z výkazu P01c v 9/2019. Tento výkaz jsem tady nikde nenašla, vypadá to, že jej dělá sám pan ředitel. Paní říkala, že tam bylo vykázáno 17 h týdně. Bude to asi tak, že minulý rok jsme ty učitele učňovky platili na DPP. Jenže na začátku roku 2020 (únor) jsme učitele vzali do stavu a už se na to nějak zapomnělo. Zjistilo se to až teď, když jsem se v tom začala vrtat. Všechno jsem znovu sečetla a vypadá to, že peněz na platy máme dost, že vyjdeme dobře.
Paní na Kraji povídala, že bohužel nemůžeme prostředky z OON přesunout do platů (je možné, že každý kraj má jiný postup?) Peníze budeme muset vrátit, opravdu nemáme je za co utratit. Máme si požádat o snížení OON, důvod snížení okomentovat (toto uvést pod tabulku Požadavek na přesuny mezi platy a OON).
Chjo, v těch výkazech se pěkně plácám. Nevíte, nedělají se nějaká školení? Vím, zrovna teď na to asi není vhodná doba. Třeba nějaké online školení? Potřebovala bych se dostat do obrazu a spojit si, proč se vlastně který výkaz dělá a na co má vliv. Já jsem sice schopná přijít na to jaká čísla, do kterého řádku lezou a odkud, ale nevím proč to tak je. Taky mám strach, že na nějaký výkaz zapomenu. Začínám z toho mít nějakou depku.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Ukazatele rozpisu ..... moc velká částka v OON

Příspěvekod witty » úte 15. zář 2020 13:13:08

My jsme Kraj Č. Budějovice a prostředky se takto převádějí (doufám, že naší žádosti letos vyhoví). Je možné, že u vás na Kraji už nemají rezervy na přesuny, nevím.. ale vzhledem k tomu, že u vás existuje tabulka na přesuny mezi platy a OON, tak to asi během roku lze..?
Neplánujete nějaké akce, které by se daly zaplatit z OON? Třeba nábory (účast žáků na náborových akcích, dnech otevřených dveří), nějaké práce navíc, za které by se normálně dávala odměna... zástupy za nemoc, na všechno psát dohody, abyste toho nemuseli vracet tolik.
Stejně z vás budou mít na Kraji radost :x
Jestli chcete porozumět tomu, proč se některé výkazy dělají (a proč tak složitě), tak to vzdejte :mosking: Na vše ostatní je tu Radíme si :lol: případně soukromé zprávy.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Ukazatele rozpisu ..... moc velká částka v OON

Příspěvekod pmaja » úte 15. zář 2020 13:48:00

No, když vyplním v té tabulce Požadavek na přesuny mezi platy a OON - září 2020 sloupec OON částku s mínusem, tak to samo skočí do žlutého sloupce Platy a skočí tam ta samá částka, ale kladná. To tedy vypadá jako by se ty peníze přesunuly do platů? Třeba jsme se s paní jen nepochopily? No já jsem vůbec měla pocit, že na mě mluví nějakou cizí řečí ......
Ale v podobné situaci (že jim budou přebývat OON) bude asi víc škol ne? Třeba měli vyučující na pár hodin na DPP a ti neučili kvůli zavřeným školám (napadají mě třeba nepovinné předměty).
Když já se obávám, že nějaké akce jako Den otevřených dveří a nábory asi letos nebudou.
No já tu vytvořenou tabulku paní pošlu (nejdřív máme poslat e-mailem) a pak až datovkama. Já ji pošlu a uvidím, co se bude dít.
Nějak mě to zmáhá.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Ukazatele rozpisu ..... moc velká částka v OON

Příspěvekod refi » úte 15. zář 2020 19:58:31

už sice ve školství nepracuji, ale pokud vím, tak stále je možnost právě v této době upřesnit čerpání OON do konce roku a přesuny do platů nebo naopak provést. tak směle do toho. je nesmysl něco vracet, když s tím pak stejně kraj často nemá co udělat, když to vlastně vracíte až po ukončení roku. joooo, práci ve školství musíte milovat, abyste vydržela :mosking: jsou pro to minimálně dva důvody - červenec a srpen :D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Statistiky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron