Fond investic a doplňková činnost

tvorba, čerpání, krytí

Fond investic a doplňková činnost

Příspěvekod jitumk » pon 19. dub 2021 15:27:08

Dobrý den,
mám dotaz ohledně čerpání fondu investic na opravu auta, které je využíváno pouze pro doplňkovou činnost.
Od tohoto ledna dělám odpisy zvlášť za hlavní činnost a zvlášť za doplňkovou činnost. Odpisy z hlavní činnosti čtvrtletně v plné výši odvádím zřizovateli, ale odpisy z doplňkové činnosti nám zůstávají na fondu investic.
Nyní jsem se dostali do situace, kdy jsme v doplňkové činnosti v mínusu a máme nutnou opravu auta, na kterou nemáme peníze. Fond investic tvořený z odpisů DČ by nám celou opravu nepokryl, ale velmi by pomohl.
Je možné čerpat fond investic na opravu v doplňkové činnosti nebo je to z nějakého důvodu nemožné?
Děkuji.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Fond investic a doplňková činnost

Příspěvekod Eva1962 » úte 20. dub 2021 7:09:25

Potřebovala bych pomoc s účtováním nákupu dlouhodobého majetku odepisovaného z FKSP.
Pořízení 042/321
Platba 321/243
Zařazení 022/042
Po zařazení začnu odepisovat 551/082 a 401/416, ale to už s FKSP nesouvisí a patří do provozních výdajů?
Eva1962
 
Příspěvky: 184
Registrován: stř 23. bře 2011 15:16:08

Re: Fond investic a doplňková činnost

Příspěvekod jitumk » úte 20. dub 2021 7:39:04

Dle mého názoru nelze pořídit investici z FKSP. Investice se pořizují výhradně z fondu investic a nelze uhradit z účtu 243.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Fond investic a doplňková činnost

Příspěvekod jitumk » pát 30. dub 2021 7:50:42

jitumk píše:Dobrý den,
mám dotaz ohledně čerpání fondu investic na opravu auta, které je využíváno pouze pro doplňkovou činnost.
Od tohoto ledna dělám odpisy zvlášť za hlavní činnost a zvlášť za doplňkovou činnost. Odpisy z hlavní činnosti čtvrtletně v plné výši odvádím zřizovateli, ale odpisy z doplňkové činnosti nám zůstávají na fondu investic.
Nyní jsem se dostali do situace, kdy jsme v doplňkové činnosti v mínusu a máme nutnou opravu auta, na kterou nemáme peníze. Fond investic tvořený z odpisů DČ by nám celou opravu nepokryl, ale velmi by pomohl.
Je možné čerpat fond investic na opravu v doplňkové činnosti nebo je to z nějakého důvodu nemožné?
Děkuji.


Záhada je vyřešena. Podařilo se mi dohledat, že z fondu investic lze čerpat na opravy jakéhokoliv majetku, který organizace využívá pro svoji činnost.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK


Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků