rozpočet FKSP

tvorba, čerpání, krytí

rozpočet FKSP

Příspěvekod skolka » úte 12. led 2021 11:37:47

Dobrý den, prosím o radu jak sestavujete rozpočet FKSP:
zůstatek plus odhad na rok 2021
mínus čerpání strava(napočítáno na počet zaměst,),rekreace(počet zaměst.),dary(3zaměst.),den učitelů-sem dát rozdíl???
musí vyjít stejný přijem jako výdej nebo mohu nechat nějaký zůstatek?
Jedná se mi o to že chci navýšit částku na rekreaci ale mám strach aby mi vyšly peníze, pokud všichni budou čerpat třeba o prázdninách (vloni někteří nestihli, tak mám obavu že to všichni budou vybírat o prázdninách),ale příděl mi přijde za další měsíce později 'v 8-12/21). Pokud by mi to nevyšlo, tak z rozpočtu zřizovatele si asi nepůjčím:(.
děkuji M.
skolka
 
Příspěvky: 254
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: rozpočet FKSP

Příspěvekod JitkaMan » pát 15. led 2021 8:35:59

Máme rozpočet vyrovnaný. Vždycky částku jednotlivého nároku vynásobím počtem zaměstnanců a pro jistotu tak ještě 2 osoby přihodím, protože se nám dost často na září mění učitelé a noví pak mají také nárok. To co nejde napočítat na osobu, dám do kulturních akcí nebo na pořízení majetku.

Částku bych na rekreace navýšila jen v případě, že se to do rozpočtu vejde s přehledem.

My máme ve FKSP vždycky docela dost prostředků, takže se mi to nikdy nestalo, že by peníze nevyšly v daném měsíci, ale popravdě nevím, co by se dalo dělat. U nás i rekreace čerpají docela průběžně v roce a ne jen na léto.


V pravidlech čerpání FKSP máme uvedeno: "V případě většího počtu žádostí o příspěvky než pokryje rozpočet FKSP rozhodne u zaměstnance počet dosud přiznaných příspěvků a datum posledního příspěvku."
Takže tím se kryjeme, kdyby náhodou se stal nějaký problém s penězi, ale ještě se to nestalo, takže nevím, jak bych tohle řešila, bohužel neporadím.
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35


Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků