péče o děti IZS za nouzového stavu

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

péče o děti IZS za nouzového stavu

Příspěvekod Miruna » stř 07. dub 2021 13:43:32

Dobrý den.

Poradíte, prosím, někdo? Jak řešíte Vy, co máte otevřeno pro děti IZS, stravné těchto dětí. Stravování mají mít zdarma, ale vedoucí školní jídelny v sestavách VIS je má v nedoplatcích. Jak tyto nedoplatky vyrovnat? Kdo nám to uhradí? Jsem na sebe naštvaná, protože na to prostě nemůžu přijít, jak a z čeho ty nedoplatky stravného vyrovnat?

Moc děkuju za pomoc.

Miruna
Miruna
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 28. lis 2013 14:27:48

Re: péče o děti IZS za nouzového stavu

Příspěvekod skolka » pon 12. dub 2021 7:35:02

Dobrý den, zdarma nic není... Vloni nám - MŠ- stravu proplatil zřizovatel pro naše děti i cizí. Letos si to platili rodiče sami. Ředitel to musí nějak vyřešit.
M.
skolka
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: péče o děti IZS za nouzového stavu

Příspěvekod Miruna » pon 12. dub 2021 11:51:47

Dobrý den. Děkuji za odpověď. Podle metodiky dětem IZS nemělo být účtováno školné ani stravné. Ředitelka mi řekla, že to mám nějak udělat. Spojila jsem se tedy ze zřizovatelem. Dohodli jsme se, že jim pohledávku budeme fakturovat. M.
Miruna
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 28. lis 2013 14:27:48

Re: péče o děti IZS za nouzového stavu

Příspěvekod jitumk » stř 21. dub 2021 9:58:25

Dobrý den,
řešila jsem podobný problém ohledně školného za děti IZS, které navštěvují naši MŠ a našla tuto metodiku - konkrétně strana 11-12.
msmt-manual-k-provozu-skol-aktualizovany-k-rozeslani.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: péče o děti IZS za nouzového stavu

Příspěvekod Miruna » stř 21. dub 2021 11:43:53

Dobrý den. O tomto manuálu vím. Platí od 6.4.2021. Do 6.4.21, konkrétně u nás v MŠ od konce února do 2.4.2021, stravné i školné bylo pro děti IZS zdarma.
Miruna
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 28. lis 2013 14:27:48

Re: péče o děti IZS za nouzového stavu

Příspěvekod skolka » stř 21. dub 2021 13:43:21

Kde je info že do 5.4. mělo být vše zdarma?
děkuji M.
skolka
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: péče o děti IZS za nouzového stavu

Příspěvekod jitumk » stř 21. dub 2021 14:06:57

Dopátrala jsem se této informace ze dne 15.3.2020 na MŠMT - viz. text v bodu 6.

https://www.msmt.cz/vzdelavani/skolstvi ... -skolskych

Je to informace z loňského roku, takže je otázka jestli to platilo i nyní.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: péče o děti IZS za nouzového stavu

Příspěvekod skolka » čtv 22. dub 2021 7:31:24

Vloni jsme podle toho tak postupovali ale letos jsme nic takového nikde nenašli. i ZŠ vybírala za jídlo od 1.3.
M.:(
skolka
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: péče o děti IZS za nouzového stavu

Příspěvekod jitumk » čtv 22. dub 2021 7:42:09

Dobrý den, já osobně bych je to také nechala celé zaplatit, ale pro klid duše bych si zavolala na krajský úřad na ekonomický odbor, ať dají rozhřešení. Zřizuje nás obec a tam bych se dozvěděla akorát, že si mám zavolat na kraj :). Nařízení se mění mávnutím proutku, kdo se v tom má vyznat?
Naštěstí u nás máme takové děti až od dubna.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: péče o děti IZS za nouzového stavu

Příspěvekod macek1 » stř 09. čer 2021 9:32:53

Stravné IZS nám platili rodiče a bylo to špatně. Vytknul nám to zřizovatel, musím jim všechny peníze po dobu nouzového stavu od ledna do 11.dubna vracet. Zřizovatel nám nic nedá, máme to hradit z provozu. Je to podle metodiky MŠMT, kde je jedna větička, že žáci IZS mají stravu zdarma.
macek1
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 23. bře 2010 15:48:53

Re: péče o děti IZS za nouzového stavu

Příspěvekod jitumk » stř 09. čer 2021 9:44:33

No, nevím. Dle mého názoru nemá váš zřizovatel úplně pravdu.
Toto je z manuálu k provozu škol z 6.4.2021, který vydalo MŠMT:

Mateřské školy
Dětem IZS ve věku od 2 do 5 let je na základě mimořádného opatření MZd umožněna osobní přítomnost
na vzdělávání v mateřské škole, ve které jsou zapsány k předškolnímu vzdělávání.
Pro děti IZS je vzdělávání organizováno buď v samostatné neměnné skupině nebo mohou být děti IZS
zařazeny do skupiny, ve které jsou vzdělávány děti, které plní povinné předškolní vzdělávání. V obou
případech je nutné dodržet podmínku, že ve skupině je vzděláváno nejvýše 15 dětí.
O způsobu organizace vzdělávání a rozdělení dětí do skupin rozhoduje ředitel/ka školy.
Povinné testování se vztahuje na všechny děti, které se účastní prezenčního vzdělávání v mateřské škole.
Na děti IZS se vztahuje úplata za předškolní vzdělávání.
Dětem IZS je poskytováno školní stravování za úplatu jako za běžných podmínek.


Základní školy
Dětem IZS, které jsou žáky 1. stupně základní školy a vztahuje se na ně rotační výuka, je mimořádným
opatřením MZd povolena celodenní osobní přítomnost ve školní družině nebo školním klubu, a to v týdnech,
ve kterých v jejich třídě probíhá distanční výuka.
Pro děti IZS je školní družinou/školním klubem zajištěn dopolední a odpolední program v neměnné
skupině pro nejvýše 30 dětí. V rámci programu se děti IZS zapojují do distanční výuky své třídy,
vypracovávají úkoly a připravují se na výuku. Ve školní družině/školním klubu jsou vytvořeny podmínky
také pro odpočinkové činnosti, volnou hru a pohybové aktivity venku.
Dohled nad dětmi IZS v rámci školní družiny/školního klubu může vykonávat vychovatel nebo jiný
ředitelem školy pověřený pedagogický pracovník.
O způsobu organizace programu školní družiny/školního klubu pro děti IZS a rozdělení dětí do skupin
rozhoduje ředitel/ka školy.
Děti IZS mají nárok na zajištění školního stravování za stejných podmínek, jako při prezenční výuce.
Na děti IZS účastnících se programu školní družiny/školního klubu se vztahuje povinnost testování
obdobně jako je tomu v týdnu prezenční výuky.

Dle toho soudím, že když už vracet, tak ne k datu 11. 4., aby vám pak zase neřekli, že jste zbytečně utrácela z provozu. Mě osobně z toho vychází, že minimálně od 6. 4. si vše hradí rodiče.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků