peníze na účet

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

peníze na účet

Příspěvekod martin.324 » pon 11. led 2021 1:38:03

Dobrý den

přítelkyně mi část své mzdy přeposílá na můj osobní účet, a z toho oba platíme náklady na bydlení a žití. Prý to může být problém pro Finanční úřad, který na účet bez našeho souhlasu vidí a může to považovat za něco špatného, nebo za nevím - nezákoný příjem.

Bojíme se zbytečně, nebo jak se tomu dá vyhnout.

Co myslíte. Já jsem OSVČ + jednatel a ona HPP
martin.324
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 13. pro 2020 1:30:08

Re: peníze na účet

Příspěvekod witty » pon 11. led 2021 8:50:14

Pokud máte pocit, že vám FÚ sleduje účet (??), který používáte k podnikání, tak si zřiďte na soukromé finance jiný účet a tam řešte peníze na společné hospodaření.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: peníze na účet

Příspěvekod martin.324 » pon 11. led 2021 18:54:22

ok

právě že mi známý řekl, že FÚ nahlíáží na účet nez souhlasu, že na to má nárok.

Jinak účty na podnikání a soukromé zvlášť.

děkuji
martin.324
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 13. pro 2020 1:30:08

Re: peníze na účet

Příspěvekod JitkaMan » pát 15. led 2021 8:20:07

Finanční úřad se může podívat na jakýkoliv účet fyzické osoby, pokud je OSVČ, není omezena jenom účtem na podnikání, ale může na všechny. Ale stane se tak pouze v případě, že vás kontrolují a mají k tomu důvod. Tak si zažádají banku o zaslání výpisů, ale že by se mohli jen tak kouknout, to není možné.

Co se týká přeposílání soukromých prostředků na bydlení, tak to není žádný problém. Pokud vám to posílá vaše přítelkyně na bydlení a náklady, které platíte společně, tak to není vůbec žádný problém, přinejhorším, kdyby vás kontrolovali, tak vám přítelkyně napíše čestné prohlášení, nebo vám to na FÚ dosvědčí a proti tomu nemůžou nic namítat. Pokud by vám tam ale chodili nějaké utajené příjmy, které nechcete zdanit, tak to jste v průseru :)

Já jsem na finančním úřadu pracovala, takže to vím jistě :)
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35


Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník