Směrnice

Směrnice

Příspěvekod hante » úte 07. pro 2010 8:49:00

Dobrý den,moc prosím o radu při tvorbě směrnice. Můžu si stanovit více kurzů pro účtování? Např. pokud znám kurz - při směně , tak bych použila tento, v ostatních případech k 1.1.2010? Moc děkuji za rady. Hanka Vsetín
hante
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 07. pro 2010 8:27:28

Re: Směrnice

Příspěvekod Dája2 » úte 07. pro 2010 10:12:39

Hanko. Zákon o účetnictví v § 24 odst 7 stanoví, že k ocenění majetku a závazků v cizí měně může použít účetní jednotka pevný kurz používaný účetní jednotkou po předem stanovenou dobu, která nesmí přesáhnout účetní období. Tento pevný kurz může změnit i v průběhu účetního období, k vyhlášení devalvace nebo revalvace české koruny změnit vždy. Z toho já rozumím, že nemůžete oceňovat v jednom účetním období jednou tak a jednou onak. Osobně bych pevný kurz nezvolila, protože budete muset každoročně tento kurz měnit - tzn. měnit i směrnici, sledovat případné devalvace, revalvace - a zase měnit směrnici. Nevím, jak moc se s cizí měnou setkáváte. Já jsem se s tím potýkala max. 2x ročně. Obecně si myslím, že jednou zvolený způsob oceňování jakéhokoliv majetku je platný po celé účetní období a měl by být pro stejný druh majetku stejný. :bye:
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14


Zpět na Platové, účetní a jiné směrnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 0 návštevníků

cron