Publikace o účtování pro účetní, začínající ve školství

Publikace o účtování pro účetní, začínající ve školství

Příspěvekod marlenka » pon 01. bře 2010 17:23:01

Můžete mi prosím poradit nějakou dobrou knížku, která by mě trochu uvedla do problematiky účetnictví na školách? Jsem více méně samouk. Zajímá mě však konkrétně něco speciálně pro příspěvkové organizace - nejlépe přímo pro školy. Máte nějakou dobrou zkušenost s nějakou knížkou, která vám osvětlila tuto oblast? :cry: Moc to potřebuji prosím!
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Publikace o účtování pro účetní, začínající ve školství

Příspěvekod Dahab » pon 01. bře 2010 20:09:05

Zdravím, v současné době asi takovou publikaci na knižním trhu nenajdete. Myslím takovou, která by byla aktuální a zachytila změny platné od 1.1.2010. Takže asi se oplatí mít po ruce ty čtyři standarty 701-704 /možné stáhnout ze stránek ministerstva financí/ a jinak vřele doporučuji procházet radimesi . Tady se určitě dozvíte nejvíc :thumbs up: . A navíc oceňuji, že tady se řeší problémy přímo z praxe. Jinak kupovat si nějaké starší publikace je zbytečné protože nekorespondují se změnami platnými od ledna tohoto roku. Navíc doporučuji procházet stránky ministerstva financí, sledovat nabídky školení. Zrovna dnes jsem byla na školení ke změnám - lektorka paní ing. Hanzlová. Je to super chytrá ženská, na její školení chodím moc ráda. Její přednášky mají hlavu a patu, ale přiznám se, že dnes mám z toho všeho hlavu jak balón :? Jak ty nové informace vstřebám, tak se tady o ně určitě podělím. Ale opravdu jsme všechny čučely, protože jak se zamýšlela nad účty nové úč. osnovy, co se na nich má účtovat, co mají vlastně obsahovat, jak s námi probírala tabulky, které budeme muset vyplňovat v uzávěrkovém období....no, klobouk dolů. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Publikace o účtování pro účetní, začínající ve školství

Příspěvekod marlenka » pon 01. bře 2010 20:48:41

Dahab, děkuji moc za Vaši reakci. To víte, že "radíme si" procházím teď denně. Je to jistě vynijající věc. Jenomže já bych potřebovala nějaký ucelený pohled na věc. Měla bych na Vás jednu prosbu: o Ing. Hanzlové jsem už slyšela několikrát, takže to jméno si pamatuji, ale netuším, kde ona mívá semináře. Já jsem byla na Anagu - Ing. Voltnerová, ale mám pocit, že mi "nic moc" nedala. Procházím semináře dost často v poslední době (i u Svazu účetních), ale žádný nebyl s Ing. Hanzlovou. Můžete mi prosím poradit, kde jste na ní byla? Pro jakou organizaci ona přednáší? Ráda bych absolvovala příště její seminář.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Publikace o účtování pro účetní, začínající ve školství

Příspěvekod Dahab » úte 02. bře 2010 13:00:34

Zdravím a mrkněte se na tento odkaz. http://www.agenturakps.cz/sluzby.php Je to agentura ze Vsetína a "operuje" hlavně ve Zlínském kraji. Když si rozkliknete oblast ekonomiky, tak najdete všechny semináře, které tato agentura připravuje. Služeb této agentury využívají i kantoři a jsme všichni spokojení.
S ucelený popis jak by měla fungovat školská přispěvková organizace v knižní podobě, tak to nevím, to asi nenajdete. Aspoň já o žádné takové publikaci nevím. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Publikace o účtování pro účetní, začínající ve školství

Příspěvekod marlenka » stř 03. bře 2010 8:26:52

Dahab, děkuji. Vidím, že jeden seminář jsem už bohužel propásla - 1. března, tak musím hlídat další.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Publikace o účtování pro účetní, začínající ve školství

Příspěvekod Bomoto » stř 03. bře 2010 10:37:21

Pro Marlenka:
Zkuste nakouknout na stránky www.programcentrum.cz, nevím odkud jste, ale je tam školení 1.4.2010 v Ostravě, přednáší Ing. Ivana Netoušková, ke změnám účetnictví od 1.1.2010. Už jsem toto školení absolvovala před 10-ti dny a jsem nadšená. ;)
Jinak na stránkách www.mbm.cz je časopis Účetnictví nevýdělečných organizací a obcí. Je škoda že vychází pouze čtvrtletně, ale i tak to pomůže. :)
No, a jako všechny tady, navštěvovat stránky radime si :yahoo: , taky jsem tu vždy když mám chvilku volno.

Dále v nakladatelství ANAG měla vyjít koncem února publikace : Účtová osnova, České účetní standardy - postupy účtování pro některé vybrané účetní jednotky (organizační složky státu, státní fondy, územní samosprávné celky, dobrovolné svazky obcí, Regionální rady regionů soudržnosti, příspěvkové organizace) 2010. Ještě jsem nezjišťovala zda již vyšla, ale nabídka mi přišla e-mailem v průběhu ledna 2010.

Přeji hodně štěstí, taky každou chvilku hledám nějakou radu, jelikož účatní závěrka za rok 2009 byla má první v příspěvkové organizaci, tak si taky ve všem pořád nejsem pevná v kranflecích :roll: , ale co nás nezabije, to nás posílí, tak do toho. :crazy:

Hezký den
Bomoto
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 01. dub 2009 10:43:34

Re: Publikace o účtování pro účetní, začínající ve školství

Příspěvekod marlenka » stř 03. bře 2010 14:37:33

Bomoto, děkujiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brno je k nám blíž, tak už jsem se objednala na seminář na 12. dubna na Ing. Netouškovou tam. Každopádně - nebýt Vašeho typu, tak ani netuším, co mám hledat. Je to nejlepší, když má člověk reference skutečně od člověka, který něco takového už má za sebou a byl spokojený. Jsem Vám nesmírně vděčná za typ.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Publikace o účtování pro účetní, začínající ve školství

Příspěvekod igi » čtv 11. bře 2010 13:03:51

Zdravím všechny, dneska mi přišla publikace Účetnictví příspěvkových organizací od 1.1.2010 (Sbírka souvztažností s výkladem - autor Štěpánka Nováková - cena 297,- Kč - dodavatel INTES, družstvo pro výzkum, poradenské a inženýrské služby, Slávy Horníka 1021, 15006 Praha 5 - doporučuji- koukněte na WWW.intes-kurzy.cz nebo e-mail: intes@sendme.cz můžete objednat,
určitě Vám pomůže Bude Vám dobrým pomocníkem O:-)
igi
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát 13. bře 2009 13:42:08

Re: Publikace o účtování pro účetní, začínající ve školství

Příspěvekod bielja » stř 09. čer 2010 8:07:18

Jsem na tom stejně jako marlenka :( začínající, samouk. Uzávěrka 2009 byla pro mne běs. Takže vítám rady k publikacím a jiným materiálům, které mi pomou se orientovat. Jsem ráda, že tyhle stránky existují :yahoo:
bielja
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 22. úno 2010 10:00:53


Zpět na Platové, účetní a jiné směrnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků