příplatek za vedení - vedoucí ŠJ

příplatek za vedení - vedoucí ŠJ

Příspěvekod kvetafadr » stř 23. pro 2009 15:56:04

Prosím o radu.Měla jsem v MŠ inspekci a ta mi vytkla,že dávám vedoucí školní jídelny neoprávněně příplatek za vedení.Prý se dopouštím neoprávněného čerpání peněz z rozpočtu školy. Vedoucí školní jídelny vede 1 kuchařku a pracuje na 0,25 úvazku. Kde se dozvím jak správně určit příplatek za vedení. Podle zákoníku práce by na příplatek nárok měla.
Děkuji kvetafadr
kvetafadr
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 23. pro 2009 15:46:38

Re: prosba o radu

Příspěvekod blanarova » pon 15. úno 2010 12:36:23

Co já vím,tak aby měla nárok na příplatek za vedení musí mít pod sebou nejméně 2 pracovníky.
blanarova
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 09. bře 2009 11:57:28

Re: příplatek za vedení - vedoucí ŠJ

Příspěvekod marty » úte 16. úno 2010 14:19:37

Potřebovala bych vědět, kde je uvedeno, že nárok na příplatek za vedení je, pokud má pod sebou nejméně 2 pracovníky.
marty
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:04:27

Re: příplatek za vedení - vedoucí ŠJ

Příspěvekod refi » úte 16. úno 2010 14:39:31

podle mně to takto přímo není uvedeno nikde, možná v nějaké metodice, kterou ale já nemám. nicméně zákon říká, že "Vedoucími zaměstnanci jsou ti, kdo jsou oprávněni podle organizačního řádu organizovat, řídit a kontrolovat práci jiných zaměstnanců a dávat jim k práci závazné pokyny" . z toho vyplývá, že počet není důležitý, stačí množné číslo, což jsou i dva zaměstnanci. samozřejmě musí být ale pracovník s příplatkem za vedení uveden v organizačním schématu, tzv. pavouku, aby bylo vidět, koho řídí a do jakého stupně řízení patří - po tomhle jdou kontroly nejvíce.

ještě pro jistotu odkaz na zákon :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Platové, účetní a jiné směrnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků