Elektronický podací deník

kniha pošty, předávání písemností, e-mailová pošta, evidence

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod TerinaB » úte 16. úno 2010 12:46:56

Zdravím všechny!
Když tak čtu tuto diskuzi, začínám mít pocit, že je něco špatně :x . Byla jsem na semináři, který vedl nějaký metodik z MZA. Ten mi řekl, že není potřeba s novou vyhláškou nic dělat, jen čekat, co nám nařídí kraj. Takže to znamená, že kecal, já to teď musím stáhnout a dopsat zpětně? Prosím, jestli máte někdo obdobnou zkušenost, napište. Jsem z toho nějaká zmatená. Nevím, jestli mám požádat kraj, jako zřizovatele naší střední školy, nebo si to objednat na vlastní triko.... Díky
TerinaB
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 16. úno 2010 12:35:18

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod kozmova » úte 16. úno 2010 13:22:31

Z jakého jste kraje??
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod TerinaB » úte 16. úno 2010 14:12:53

Z pardubického...
TerinaB
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 16. úno 2010 12:35:18

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod kozmova » úte 16. úno 2010 14:23:05

Tak to vám neporadím. Je mi líto, ale určitě bych se obrátila na zřizovatele. Ten by měl mít hlavně zájem o to, aby jste měla vše v pořádku. Přeji hodně zdaru :bye:
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod bielja » pon 22. úno 2010 10:19:46

Elektronický podací deník - týká se to i ZŠ? My dosud museli nahlásit, jak to od ledna povedeme, ale nikdo neřekl, jak to má vypadat. Zřizovatel se nevyjádřil ani kraj. A ještě dotaz ke spisovým číslům. Každá další pošta k již zavedenému číslu v podacím deníku, dáváte nové číslo nebo to původní s pomlkou? (např. žádost o přijetí žáka, pak my žádáme o KL, pak KL dojde ....atd.) Děkuji :)
bielja
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 22. úno 2010 10:00:53

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod skolacka » úte 23. úno 2010 9:19:54

Dahab píše:Všechny zdravím a podoručuji přečíst si na stránkách ministerstva vnitra metodiku k vyhlášce 191/2009. El. podací deník jsou školy a školská zařízení povinny :( vést pokud jsou zapsány ve školském rejstříku podle §141 školského zákona /561/2004/ od 1.1.2010!!!!!!
Nám bylo doporučeno si pořídit el. spisovou službu Flexi od firmy Vera Chlumec nad Cidlinou. I když ji máme zaplacenou od půli ledna, tak teprve nyní jsem se s ní začala seznamovat :? a můžu říct, že tápu. Je to asi vymakaný program, propojený na datové schránky..., ale jak mám zapsat obyčený dopis od rodičů žáka, toť otázka. Ještě jsem nedošla na to, jak vepsat adresu příjemce atd. Prostě u těchto kolonek nekliká kurzor, tak bych si měla vytvořit nějaký adresář, ale to si mám dát do tohoto adresáře adresy všech rodičů našich žáků /550/? Zatím je to pro mě velká neznámá a pořád přemýšlím nad tím, jak nám na školení říkali, že ušetříme spoustu času s tímto programem |:-(| Program se budu učit stylem pokus-omyl a o svých studijních výsledcích Vás všechny budu průběžně informovat.
Ale mezitím budu platit faktury, proplácet a účtovat pokladnu, tvořit novou účtovou osnovu, snažit se účtovat podle změn od 1.1.2010, vyplácet mzdy, dělat rozbor hospodaření za r. 2009, sem tam ošetřím odřeného žáka, nahánět podpisy na "růžové formuláře" k daním .......... :bye:



Čauky,
já mám podací deník od firmy Gordic a také tápu. Mořím se s ním už třetí týden. Je to velmi zdlouhavé, protože se musí vyplňovat přesně adresy, které se kontrolují na IČO. Adresář vytvářím postupně. Psaní deníku ručně bylo daleko rychlejší. Jedno zapsání mi trvá okolo 10 minut. :)
skolacka
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 15. úno 2010 9:26:54

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod Terina » čtv 25. úno 2010 21:17:36

Taky máme spisovou službu od firmy Gordic. Je to sice trochu pracné, ale údajně to "jakž takž" funguje. Já osobně s tím však nepracuji, má to na starosti asistentka ředitele, tak jsem informovaná jen jejím prostřednictvím.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod lucyarcher » pon 01. bře 2010 14:30:47

Zdravím všechny.
Co se týče elektronické spisové služby, tak bych se chtěla zeptat, zda zapsanou poštu předáváte ,,referentovi,, k vyřízení a nebo ji máte v programu v jedné číselné řadě?
Děkuji
lucyarcher
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 01. bře 2010 14:11:16

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod skolacka » úte 02. bře 2010 20:41:14

Hezký večer, program od Gordicu nám dal¨zřizovatel zdarma.
skolacka
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 15. úno 2010 9:26:54

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod techňa » stř 03. bře 2010 14:31:22

Dobrý den,
dnes se mi do ruky dostal Poradce Veřejné Správy č.3.
Je v něm článek ke spisové službě ve škole. Zavádění elektronického podacího deníku musí školy spustit
nejpodzěji od 1. 7.2012. Pro upřesnění je vydán Národní standard , který je uveřejněn ve věstníku MV částka 76(II).
Jsme povinni zpracovat Spisový a skartační řád. Archivní zákon § 3 zákona č.499/2004 Sb. a novela archivního zákona
č.190/2009 Sb. vyjmenovává okruh subjektů s povinností vést spisovou službu v elektronické podobě.
Přeji hezký den
techňa
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 04. bře 2009 12:16:41

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod kožíšek » pát 05. bře 2010 13:24:46

jo jo, tímhle vším jsem se za minulý týden prohrabala snad 100x. Nakonec jsem to předala své nadřízené aby se "pobavila" a ta mi po pár dnech volala abych zatím vedla tak jak vedu, a že na vedení zpracují směrnici a pak budeme řešit dál :-) bude to ještě zajímavé [:-}
nicméně kdo máte chuť a jste trochu víc IT, tak si ten národní standard pročtěte - pokud by program, který budeme používat, uměl opravdu všechno z tohoto standardu, pak by to byl vysloveně mazlíček! zatím tedy práci zdar :drinks:
kožíšek
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 06. bře 2009 9:30:14
Bydliště: Chomutov

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod Dahab » pát 05. bře 2010 14:11:23

Tak jsem na tomto fóru po odmlce opět. S el. deníkem Flexi od Very bojuju. Napsala jsem jim mail, na vědomí našemu zřizovateli, který nám dává ty všechna práva /asi ten nákup byl domluven mezi nimi/ a prostě jsem se ptala na vše. Proč nemůžu vpisovat do těch všech kolonek, proč když smažu dopis, tak mi tam zůstává atd., prostě jsem se poptala na vše, na co jsem při práci narazila. No a podotkla jsem, že v mé pracovní náplni není se zaobírat jen poštou, ale ... a to jsem vyjmenovala tak na dva řádky, :mosking: a proto bych od tohoto programu očekávala flexibilitu, aby to byl skutečný pomocník a ne zdržovačka. A začaly se dít věci.
Okamžitě mi volali z Very, že mám příručku /mezi námi k ničemu,na mé dotazy tam odpověď není/, že můžu kdykoliv volat atd. Volali, když jsem šla domů z práce, takže jsem neměla program puštěný. Ale okamžitě další den se ozvali od zřizovatele. Tak jsme si domluvili schůzku ve škole. Takže už mám smazané ty jejich čísleníky, které se mi k ničemu nehodily, zrušili mi ty dopisy, které jsem tam na zkoušku dala, smazala, ale nevymazala úplně, pořád tam při otevření programu figurovaly. Na ostro v programu jsem začala pracovat předevčírem. Do programu jsem si z naší vnitřní směrnice o archivnictví zadala Spisový a skartační plán. To byl úkol č. 1. Bez tohoto se dost těžko pohnete z místa, protože se Vás program pořád na něco ptá nebo upozorňuje, že musíte vyplnit to či ono. Včera jsem zadala jeden dopis od rodiče, který chce k nám dát dítě do školy /přestup mezi školami/. Tak jsem pracně zadala údaje o rodiči /ještě mi to všechno trvá než něco vyplním/, pak program k tomuto dopisu přidělil čj., já jsem toto čj. jednací dala do podacího razítka na žádost, pak předala zástupkyni, ta to zpracovala a pak předala matce osobně. Ta si zatím prošla školu. A já netuším jestli mám dobře to, že jsem pak do Flexi napsala k tomuto dopisu, že je to vyřízeno osobně. To se tam totiž napsat nedá. Tam se jen odklikávají datumy, kdy se dokument vyřídí. No prostě pakárna. Takže počítám s tím, že příští týden si tu zavolám zase pracovníka z odboru informatiky a spolu to projdeme. Ale opravdu je to úspora času :? To myslím ironicky. Sám tento pracovník řekl, že je to program zbytečně složitý. Tak jsem podala hlášení o vztahu el. podací deník a já :crazy: Příští týden bude pokračování. Třeba do 30.6. napíšu, že je to fajn a že jsem ráda, že ho mám. Ale zatím tomu nic moc nenasvědčuje. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod Ludmila » pon 08. bře 2010 15:37:00

Elektronickou spisovou službu jsme kupovali v prosinci minulého roku. Platili jsme asi 7.500,--. Technik mi asi tak 20 minut vysvětloval jak co použít. Protože jsem tento program začala používat až po uzávěrkách někdy v únoru, nic jsem si nepamatovala. Vytiskla jsem si asi 70-ti stránkový manuál, ale podle něj jsem stejně nepochopila všechno. Naštěstí stejnou spisovku používá zřizovatel, tak jsem se obrátila na pracovinici, která s ní pracuje a ta mi vše podstatné vysvětlila. Nejlepší by bylo, kdyby firma Gordik uspořádala pro své začínající klienty školení, kde by vysvětlili krok za krokem co a jak.
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod L. F. » úte 09. bře 2010 11:28:21

Zeptám se:
musí se kvuli elektronickému podacímu deníku kupovat speciální program? Co čtu,tak nikde neni psáno v jaké podobně má být veden-krome slova elektronické. Podle me je i v elektronické podobě tabulkový edito-tedy Excel. Neví někdo, zda ho lze provozovat i v excelu? Já teda na excel nedám dopustit-dají se v něm dělat divy :). Kdyby někdo věděl,dejte prosim vedet. Díky Lenka ;).
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod eva.pro » úte 09. bře 2010 11:42:59

Byla jsem na takovém lehkém školení, které pořádal Archiv a podle toho by to do 30.6.2012 stačilo i v excelu, ale od 1.7.2012 musí být :yahoo: spisová služba komatibilní s národním standardem pro elektronické systémy spisové služby.
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

PředchozíDalší

Zpět na Pošta

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků