Elektronický podací deník

kniha pošty, předávání písemností, e-mailová pošta, evidence

Elektronický podací deník

Příspěvekod Ludmila » pát 20. lis 2009 11:42:25

Měli jsme u nás kontrolu z Okresního archivu a bylo nám řečeno, že je od 1. 1. 2010 povinné vést podací deník elektronicky.
Máte někdo s takovým vedením zkušenosti? Nemohli byste poradit program. Děkuji
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod Dája » pát 20. lis 2009 13:49:12

Zkuste se podívat na vyhlášku Ministerstva vnitra č.191/2009 Sb ze dne 23. června 2009 o podrobnostech výkonu spisové služby.Netýká se mě, tak jsem to podrobně nestudovala, ale letným pohledem jsem zjistila, že je tam popis, jak se vede pošta v podacím deníku v listinné nebo elektronické podobě. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod eva.pro » stř 06. led 2010 14:01:46

Chtěla jsem se jenom optat - zjistila jste něco bližšího o elektronickém deníku? Musí se vést elektronicky opravdu od 1.1.2010. Já se v tom nějak nemůžu vyznat. Díky. :?
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod jazka » čtv 07. led 2010 10:26:09

Dobrý den, opravdu od 1.1.2010 musí být deník v elektronické podobě. Zatím mám tabulku v excelu - ověřeno v archivu. Uvažujeme o spisové službě http://www.spisovka2.cz. :)
jazka
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 07. led 2010 9:45:25

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod eva.pro » čtv 07. led 2010 11:07:27

Díky, ale vůbec jste nepotěšila, protože sekretářka byla na školení a napsala si, že pro školy to platí až od 1.1.2011. :bye:
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod Tapika » stř 20. led 2010 13:51:35

jsem z toho také zmatená, ale zákon 309/2009 §63 odst.3 říká, že vyžadujeli to zvláštní povaha působnosti, mohou vykonávat spisovou službu v listinné podobě, akorát nevím přesně co je zvláštní povaha- neví někdo více????
Díky
Tapika |:-(|
Tapika
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 05. bře 2009 8:03:10

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod eva.pro » čtv 21. led 2010 15:41:25

Mám dotaz. Nevede tu nějaká škola elektronický deník (podatelnu) v modulu Bakaláři? A nemáte k tomu manuál? :cry:
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod Dahab » pát 05. úno 2010 19:25:28

Všechny zdravím a podoručuji přečíst si na stránkách ministerstva vnitra metodiku k vyhlášce 191/2009. El. podací deník jsou školy a školská zařízení povinny :( vést pokud jsou zapsány ve školském rejstříku podle §141 školského zákona /561/2004/ od 1.1.2010!!!!!!
Nám bylo doporučeno si pořídit el. spisovou službu Flexi od firmy Vera Chlumec nad Cidlinou. I když ji máme zaplacenou od půli ledna, tak teprve nyní jsem se s ní začala seznamovat :? a můžu říct, že tápu. Je to asi vymakaný program, propojený na datové schránky..., ale jak mám zapsat obyčený dopis od rodičů žáka, toť otázka. Ještě jsem nedošla na to, jak vepsat adresu příjemce atd. Prostě u těchto kolonek nekliká kurzor, tak bych si měla vytvořit nějaký adresář, ale to si mám dát do tohoto adresáře adresy všech rodičů našich žáků /550/? Zatím je to pro mě velká neznámá a pořád přemýšlím nad tím, jak nám na školení říkali, že ušetříme spoustu času s tímto programem |:-(| Program se budu učit stylem pokus-omyl a o svých studijních výsledcích Vás všechny budu průběžně informovat.
Ale mezitím budu platit faktury, proplácet a účtovat pokladnu, tvořit novou účtovou osnovu, snažit se účtovat podle změn od 1.1.2010, vyplácet mzdy, dělat rozbor hospodaření za r. 2009, sem tam ošetřím odřeného žáka, nahánět podpisy na "růžové formuláře" k daním .......... :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod frausova » sob 06. úno 2010 13:45:51

Dahab, plně s Vámi souhlasím, co se týká spisové služby Flexi. I naše škola si ji pořídíla, protože musíme, ale moc se nám do toho nikomu nechce. Absolvovaly jsme školení - ředitelka, zásupkyně i já, ale vůbec z toho nejsme moudré. A máme stejný problém, když chceme něco zapsat, narazíme, že důležité kolonky nejdou vyplnit a program pak nepustí dál. Máme tam 3 zápisy ve stavu "k vyřízení" ale jak pokračovat dál, to zatím nevíme. Já jako účetní jsem na tom podobně jako všechny účetní - rozbory, nová účetní osnova, v úterý přijede Gordic překlopit rok, do toho ještě školení o penězích z Eu pro školy, školení o novém účetnictví atd.
frausova
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř 04. bře 2009 8:37:15

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod petraho » čtv 11. úno 2010 14:52:51

Mám stejný problém jako paní Danap, my máme staženou spisovku, WWW spisovka 2 cz, píše o ní nějaká kolegině o pár příspěvků výše a také nefunguje. Program jsme sice s velkými potížemi stáhli, ale nejdou do ní zapsat jednitlivé řádky, něco jde, něco nejde a pokud uložím text, hlásí se mi chyba. Pokud někdo již tento program ovládáte, poraďte , co dělám špatně.
petraho
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 10. úno 2010 13:59:28

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod Dahab » čtv 11. úno 2010 20:33:50

Tak se ozývám se zkušenostmi s programem Flexi od firmy Vema. Bohužel pro školy naprosto nevhodný program. S kolegyní z další školy jsme se snažily program "rozchodit", ale nepodařilo se. To, co máme např. k dnešnímu dni v papírovém podacím deníku, do Flexi nedáme. Určitě nemůžeme dodržet stejná čísla jednací, protože tento program je ještě propojen s datovými schránkami a to, co jsem z těchto stránek vyzvedla, tak jsem zapsala do papírového PD. Jenže teď, když bych začala zapisovat do programu a převedla dopisy z datových schránek, tak si program přidělí dpisům z datových schránek svá čísla a moje číslování je k ničemu. Když někdo pošle dopis do školy, musím adresáta dát do číselníku. Takže bych si do programu měla zadat asi adresy všech zákonných zástupců žáků, ale co když některý rodič napíše dopis jen jednou jedinkrát za celou dobu školní docházky? A co s takovýma dopisama, které musíme taky zapisovat jako např. žádosti o místo, různé stížnosti atd. Proč dávat všechny tyto adresáty do číselníku? To je naprosto nesmyslné a scestné. Prostě zase někdo vymyslel program a neví jak to vypadá v praxi. A to ještě máme v programu číselník spisových znaků, které se týkají městského úřadu. Takže si můžu vybírat mezi spisy pro starostu, spisy tajemníka, správní řízení za nedoplatky z poplatků za odpady...... Ale to, co máme v naší směrnici, my a týkají se školství, tam prostě není. Prý si to můžeme doplnit!!! No prostě kolegyně volala do Vemy, tak přiznali, že program má ještě mouchy, ale mouchy zákon nepřipouští a platí od 1.1. 2010. Bavila jsem se i s paní z okresního archivu, sami z toho radost nemají, říkala, že pro školy stačí jednoduchý a srozumitelný deník, ale takový zatím nikdo nevymyslel. Prostě si myslím, že se zase přijal zákon a soukromé firmy se na jeho realizaci napakovaly. A ten poslední článek, který bude kontrolován a s programem pracovat, nikoho nezajímá. Každopádně se budeme ještě bránit a pokud se s Vemou nedomluvíme, tak program vrátíme a poohlídneme se po jiném. Dám zase vědět. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod Staňka » pon 15. úno 2010 10:56:30

K elektronickému podacímu deníku. Pracuji ve střední škole a elektronický podací deník používám téměř 11 let. Za tu dobu jsem poznala jeho výhody, zvláště při tvorbě spisů z přijímacího řízení a tisku podacího deníku. Rovněž je velmi přehledná orientace v databázi adres (lze vytvořit adresáře např. rodiče, žáci, střední školy ap.) Používám program firmy TOMSYSTEM, která má sídlo v Hradci Králové. Veškeré změny v souvislosti se změnou PSČ nebo tarifů pošty a upgrade jsou zasílány mejlem. Součástí programu je i tvorba spisů, evidence známek, tvorba spisů a přiřazení dalších odpovědí k danému spisu a lze ji rozšířit o datové schránky. Adresa firmy www.tomsystem.cz. Program jsem doporučila kolegyním ze středních škol a vím, že si ho na mé doporučení zakoupily. Datové schránky zatím nepoužíváme, čekáme na pokyn kraje, takže nemohu dát stanovisko, jak funguje propojení. Podle dosavadní spokojenosti s programem si myslím, že je to OK. :)
Staňka
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 15. úno 2010 10:45:22

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod kozmova » pon 15. úno 2010 11:13:12

Koukám, že máme všichni spoustu jiné práce kolem účtování, daňových přiznání a dalších a ještě k tomu nás trápí spisová služba. Ano jsme povinni od 1.1.2010 vést podací deník v elektronické podobě. Zakoupili jsme program od firmy Gordic. Pomalu se rozkoukávám, ale můžu říct, že ho mají velice dobře udělaný. Až na detaily, které budou snad řešit... Např.: datum přijetí se píše automaticky, což mi ani trochu nevyhovuje. Když dostanu žádosti o přijetí do 1. třídy s několikadenním zpožděním nemohu dát skutečný datum doručení. Můj názor je ale takový, že pro potřeby školy jsou tyto programy spisových služeb téměř zbytečně složité. Ale zákon se nedá obejít a tak musíme vydržet. :bye:
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod eva.pro » pon 15. úno 2010 11:15:18

Mám jenom dotaz - kolik stojí tento program od Gordicu? :)
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: Elektronický podací deník

Příspěvekod kozmova » pon 15. úno 2010 12:08:45

Bohužel Vám nemohu říci kolik program stojí, protože mi technik při instalaci řekl, že program hradí Krajský úřad. Což mě potěšil ... :) Zaplatili jsme pouze instalaci. Ale z doslechu mám info, že kolem 4500 Kč.
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Další

Zpět na Pošta

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků