Dovolená u malých úvazků

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Dovolená u malých úvazků

Příspěvekod savy » úte 10. led 2023 17:18:12

Prosím má tady někdo pedagoga který učí jen některé dny v týdnu? Jak mu pak zadáváte do programu dovolenou když mám u něj zavedený týdenní úvazek? Konkrétně mám progam KEO, učí 5 hodin týdně, dovolenou měl zůstatek 12 hodin, tj. více než 2 týdny. Když jsem to ale zadala do programu, pořád mi vybíhá hláška, že na tolik dovolené nemá nárok a pustí mě jen na 6,55 dne, což program počítá jako 11,92 hodiny. Kde dělám chybu?
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj

Re: Dovolená u malých úvazků

Příspěvekod witty » úte 10. led 2023 23:42:27

5 hodin přímé ped. práce na ZŠ je 9,09 pracovních hodin. 5:22vyuč.x40pracovních.
Máte to asi rozvržené na všechny dny v týdnu, tj. 1,8181... pracovní hodiny denně. Při zůstatku dovolené 12 (pracovních) hodin stačí dovolená na cca 6,5 dne (12:1,82). KEO nemám, takže nevím, jak zaokrouhluje ty camfourky při výpočtu, ale takhle mi to vychází při zběžném výpočtu.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Dovolená u malých úvazků

Příspěvekod jitumk » stř 11. led 2023 12:23:14

Dobrý den,
zaměstnance, kteří nepracují každý den musíte zadat v KEO jinak než "běžného" zaměstnance.
1. dáte si detail na konkrétním pracovním vztahu a zadáte dole režim pracovní doby = KALENDÁŘ. Nyní tam máte předpokládám "5 denní".
2. vytvoříte si šablonu na pracovní dobu pracovníka podle jeho rozvržení pracovní doby. např. PO = 4 hod., ÚT = 0 hod., ST = 2 hod., ČT = 3,09 hod., PÁ = 0 hod. Vycházím z toho, že máte na celý úvazek 22 hod. jak píše witty.
Šablona se tvoří - v menu Číselníky, dále Harmonogram pracovní doby (šablony), tlačítko nový a vyplníte tabulku dle potřeb.
3. přejdete na menu Měsíční evidence, dáte Pořízení dle zaměstnanců, vyberete konkrétního = detail, na konkrétním pracovním vztahu vidíte nulový měsíční rozpis hodin, dáte vygenerovat harmonogram, nabídne se vám tabulka se šablonami, vyberete svou a potvrdíte. Šablona se Vám nahraje na měsíční rozpis hodin.
4. Když zadáváte dovolenou, tak stejně jako u každého.
5. vždy na začátku nového měsíce vás program upozorní, že máte u zaměstnance nulovou pracovní dobu, aby jste si zadala harmonogram na pracovní vztah.

Trošku nechápu jak mohl mít zůstatek 12 hodin a teď vám to nejde zadat. V záložce dovolená se eviduje nárok i vyčerpané hodiny + je tam možnost přepočet dovolené. Pouze klik na tlačítko. Zkoušela jste? Pokud těch 12 hodin vypočítal program, tak by měli být dohledatelné.
KEO si dovolenou převádí spolehlivě, za 3 roky co jej používám mi vždy vše sedělo.
Popřípadě doporučuji napsat o radu na podporu. Poradí vždy velice rychle a v nutnosti se i vzdáleně připojí.
podpora@alis.cz
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Dovolená u malých úvazků

Příspěvekod savy » čtv 12. led 2023 14:30:44

witty píše:5 hodin přímé ped. práce na ZŠ je 9,09 pracovních hodin. 5:22vyuč.x40pracovních.
Máte to asi rozvržené na všechny dny v týdnu, tj. 1,8181... pracovní hodiny denně. Při zůstatku dovolené 12 (pracovních) hodin stačí dovolená na cca 6,5 dne (12:1,82). KEO nemám, takže nevím, jak zaokrouhluje ty camfourky při výpočtu, ale takhle mi to vychází při zběžném výpočtu.


Máte pravdu, dívám se do svojí excelové tabulky kde si dovolenou přepočítávám a tam to opravdu vychází jen 6,6 dne, to jsem nějak přehlídla. Jen tedy nevím, jak má zaměstnanec i p. ředitelka z výplatky poznat, kolik dovolené mu vlastně zbývá? P. učitel je tam na dobu určitou a nejpozději v červnu bude končit, takže si většinu bude vybírat a nějaký zbytek se pak proplatí.
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj

Re: Dovolená u malých úvazků

Příspěvekod savy » čtv 12. led 2023 14:45:59

jitumk píše:Dobrý den,
zaměstnance, kteří nepracují každý den musíte zadat v KEO jinak než "běžného" zaměstnance.
1. dáte si detail na konkrétním pracovním vztahu a zadáte dole režim pracovní doby = KALENDÁŘ. Nyní tam máte předpokládám "5 denní".
2. vytvoříte si šablonu na pracovní dobu pracovníka podle jeho rozvržení pracovní doby. např. PO = 4 hod., ÚT = 0 hod., ST = 2 hod., ČT = 3,09 hod., PÁ = 0 hod. Vycházím z toho, že máte na celý úvazek 22 hod. jak píše witty.
Šablona se tvoří - v menu Číselníky, dále Harmonogram pracovní doby (šablony), tlačítko nový a vyplníte tabulku dle potřeb.
3. přejdete na menu Měsíční evidence, dáte Pořízení dle zaměstnanců, vyberete konkrétního = detail, na konkrétním pracovním vztahu vidíte nulový měsíční rozpis hodin, dáte vygenerovat harmonogram, nabídne se vám tabulka se šablonami, vyberete svou a potvrdíte. Šablona se Vám nahraje na měsíční rozpis hodin.
4. Když zadáváte dovolenou, tak stejně jako u každého.
5. vždy na začátku nového měsíce vás program upozorní, že máte u zaměstnance nulovou pracovní dobu, aby jste si zadala harmonogram na pracovní vztah.

Trošku nechápu jak mohl mít zůstatek 12 hodin a teď vám to nejde zadat. V záložce dovolená se eviduje nárok i vyčerpané hodiny + je tam možnost přepočet dovolené. Pouze klik na tlačítko. Zkoušela jste? Pokud těch 12 hodin vypočítal program, tak by měli být dohledatelné.
KEO si dovolenou převádí spolehlivě, za 3 roky co jej používám mi vždy vše sedělo.
Popřípadě doporučuji napsat o radu na podporu. Poradí vždy velice rychle a v nutnosti se i vzdáleně připojí.
podpora@alis.cz


Moc děkuji, určitě se na to během ledna podívám, až budu mít víc klidu. Chápu dobře, že ten harmonogram budu muset zadávat každý měsíc?
Těch 12 hodin jsou pedag. hodiny přepočítané na "běžné" hodiny, teď už tomu rozumím, ale zaměstnanci ani p. ředitelka v tom budou mít chaos i nadále, protože to si takto nikdo sám nespočítá.
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj

Re: Dovolená u malých úvazků

Příspěvekod jitumk » čtv 12. led 2023 16:43:26

Ano, ten harmonogram se generuje každý měsíc, ale tím, že vytvoříte tu šablonu, tak pouze cca 3 kliky a máte vloženo.
Je pracné si to nachystat, ale pak už to krásně funguje.
Na výplatnici, pak právě krásně uvidíte dovolenou v hodinách a na pracovním vztahu v záložce dovolená si můžete po přepočtu dovolené i vytisknout výpočet, jak program na dovolenou došel :) .
Mám to ozkoušené. Vše vždy sedělo.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron