Změna příjmení - hlášení zaměstnavateli

sociální, zdravotní, zákonné, evidenční listy

Re: Změna příjmení - hlášení zaměstnavateli

Příspěvekod witty » pát 28. srp 2020 12:27:11

Aničko, já mám podobný případ, už se mi to táhne půl roku. Pracovnice si dodělala titul Bc., systém hlásí, že je nutné doplnit datum.... předpokládám, že v F103.
V nápovědě k položce Platnost akce ke dni je uvedeno:
Při oznámení změny údaje (NPAKCE=3) se uvádí datum, od kterého platí změna tohoto údaje (např. při změně příjmení sňatkem se uvede datum sňatku, odkdy daná změna platí - změna rodinného stavu (příp. příjmení) podle data platnosti změny rodinného stavu ve formuláři F2, změna pobírání sledovaného důchodu ve formuláři F20. U ostatních změn se uvádí datum spuštění funkce - zpravidla jsou to údaje bez časové platnosti). Datum platnosti hlášené změny může být pouze dřívější nebo aktuální.
Když chci v F103 datum zadat, Vema říká, že tuto (dosud prázdnou) položku nelze měnit.
A teď Refi raď :)
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Změna příjmení - hlášení zaměstnavateli

Příspěvekod aanicka » pon 31. srp 2020 12:12:20

Přesně tak :D . Snad Refi poradí.
aanicka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 27. kvě 2019 10:22:26
Bydliště: Český Krumlov

Re: Změna příjmení - hlášení zaměstnavateli

Příspěvekod refi » pon 31. srp 2020 12:37:11

refi se hlásí :lol: v F103 se dá věta pouze zastavit nebo stornovat, pokud v ní chcete něco měnit, nutno z ní udělat kopii, aby zůstal stále zachován originál, který vytvořila vema. v kopii doplníte, co potřebujete, změníte v položce NPSTAV (Stav záznamu)=1 a uložíte a pak odešlete. nejsem si teď jistá, jestli se ta původní věta ztratí sama nebo ji musíte pak ještě vystornovat, vyzkoušejte.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Změna příjmení - hlášení zaměstnavateli

Příspěvekod aanicka » stř 02. zář 2020 9:07:49

Děkuji, super. Funguje to. Původní věta zmizí sama :drinks:
aanicka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 27. kvě 2019 10:22:26
Bydliště: Český Krumlov

Re: Změna příjmení - hlášení zaměstnavateli

Příspěvekod JitkaMan » úte 06. říj 2020 9:22:39

Taky jsem s tím bojovala a nakonec se mi podařilo, ale mám u změny příjmení trochu jiný problém, tak mi snad Refi taky poradí.
Zaměstnankyně se vdala a příjmení jsem změnila a u všech ostatních činností se mi příjmení změnilo, ale u hlavní činnosti 0 mi zůstalo pořád to staré příjmení a nevím jak se toho zbavit. Už to mám dlouho a nevadí to ničemu, ale spíš by mě zajímalo, co jsem udělala blbě, aby se mi to u někoho neopakovalo.
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Re: Změna příjmení - hlášení zaměstnavateli

Příspěvekod refi » úte 06. říj 2020 19:10:16

coco??? změna příjmení přece funguje nad celým osobním číslem, ne nad činností. je ten člověk zadán opravdu jen jednou? jestli ano, tak to bych chtěla vidět, perlička :-D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Změna příjmení - hlášení zaměstnavateli

Příspěvekod JitkaMan » stř 07. říj 2020 8:29:50

Tak koukám, že ve V5 je to OK, ale já stále ještě používám V4, protože jsem v tom rychlejší :D a tam je to např. ve F3 nebo F4 tak, že u činnosti 0 má staré příjmení a u činnosti 1 a dalších má to nové :lol:
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Předchozí

Zpět na Pojištění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník