Nový uživatel ve Vemě a el.komunikace s institucemi

sociální, zdravotní, zákonné, evidenční listy

Nový uživatel ve Vemě a el.komunikace s institucemi

Příspěvekod pmaja » pát 03. črc 2020 13:57:14

Dobrý den, jsem tu nová, tak jsem dobu vyřizovala všechny papíry, abych mohla komunikovat s pojišťovnami. Zpočátku jsem využívala přístupy mé předchůdkyně.
Teď už si myslím, že papírově mám vše pořešené, ale nevygenerovaly se mně všechny odhlášky na ZP - vypadá to, že se nevygenerovaly u lidí, které do systému zavedla již moje předchůdkyně. Tito lidé měli dobu určitou do 30.6. a odhláška se jim nevygenerovala. V F3 je pracovní poměr ukončen, výpočet proběhl. V červnu jsem měla nějaké nástupy a hned výstupy a u těch se přihlášky a odhlášky vygenerovaly všechny.
Na instituce jsem nahlásila nový certifikát, ve Vemě jsem pustila test konfigurace - proběhl v pořádku. Ale z vygenerovaných přihlášek a odhlášek mi prošla jen OSSZ a VZP (pouštím přes průvodce HOZ) u lidí, kteří mají nějakou pojišťovnu z portálu a ZPMV mi to píše přístup odmítnut.
A ještě mi nikam nechodí to hlášení, že podání bylo přijato (ve Vemě to mám zelené a v odeslaných, ale já bych ráda na to ještě papír).
Chjo, nevíte, co mám kde nastavit? Tyhle začátky jsou hrozné |:-(|
Děkuji.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Nový uživatel ve Vemě a el.komunikace s institucemi

Příspěvekod refi » pon 06. črc 2020 14:35:29

zadejte si prosím oficiální požadavek na vemu a do poznámky dejte, že chcete řešit s p. Fitzkovou, podívám se na to s Vámi, vypadá to na více věcí najednou :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nový uživatel ve Vemě a el.komunikace s institucemi

Příspěvekod pmaja » čtv 09. črc 2020 13:36:23

Dobrý den, děkuji za odpověď. Část už mám vyřešeno - řešila jsem s paní Beranovou. Přihlášky a odhlášky se negenerovaly proto, protože v nastavení bylo nastaveno 8 dnů a já jsem je chtěla tvořit dříve. Takže to je OK a fungují mně všechny pojišťovny kromě ZPMV. Přes Vemu to nejde a zatím se nepodařilo zjistit proč. ZPMV tvrdí, že je vše v pořádku, test konfigurace proběhl bez chyb, ale přihláška nejde odeslat. Když to nepůjde jinak, tak to nebudu dělat přímo z Vemy, ale štve mě to, když to z přístupu mé předchůdkyně šlo.

Ještě mi nechodí z OSSZ takové to potvrzení, že podání bylo úspěšné, ale to prý musím řešit s OSSZ.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Nový uživatel ve Vemě a el.komunikace s institucemi

Příspěvekod refi » čtv 09. črc 2020 14:58:47

u té ZPMV je nutné mít uživatelské jméno a heslo, které se tam v průvodci při prvním odeslání zadá a pak už si ho počítač pamatuje. Pozor neukládá se ve Vemě, ale opravdu v systému v PC, tzn. že pokud se počítač přeinstaluje, je nutné v průvodci při odeslání zaškrtnout Nové přihlašovací údaje a zadat znovu. Ověřit si toto uživatelské jméno a heslo můžete i mimo Vemu přímo na stránkách ZPMV https://eforms.zpmvcr.cz/eforms/ekomunikace?cmp=38FAFF
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nový uživatel ve Vemě a el.komunikace s institucemi

Příspěvekod pmaja » pon 13. črc 2020 9:14:20

Děkuji moc, vyzkouším to.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj


Zpět na Pojištění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků