e-neschopenka

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Re: e-neschopenka

Příspěvekod refi » čtv 19. pro 2019 11:43:44

fany, tak už víte? mi to také včera někdo říkal na semináři, že je nutné ještě zajít na poštu ... což ale netuším, kdy provedu, když chodím večer z práce :mosking:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: e-neschopenka

Příspěvekod fany » čtv 02. led 2020 15:29:02

refi píše:fany, tak už víte? mi to také včera někdo říkal na semináři, že je nutné ještě zajít na poštu ... což ale netuším, kdy provedu, když chodím večer z práce :mosking:

Nebyl to dobrý postup....my jako organizace (3 zaměstnanci) jsme již kvalifikované certifikáty od Postsignum měli, takže stačilo, aby pověřená osoba( =ředitel) - ne já |:-(| - požádal online o vvydání komerčního certifikátu pro mě. Jelikož měl cosi zablokovaného, tak jsme to museli řešit pře helpdesk...ale podařilo se, dnes jsem se už na stránky VZP tímto certifikátem přihlašovala :bye:
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: e-neschopenka příloha k žádosti

Příspěvekod simka » úte 21. led 2020 23:37:31

Ahojky, potřebuji poradit postup na poslání přílohy žádosti přes vrep. Zapíši bohužel ručně do F64 pracovní neschopnost od 7. 1. 2020 dám datum cca do 26. 1. 2020, kdy cca vím, kdy ukončí atd.. uložím. Jaký je přesný popis poslání přes nempri. Nemám s tím zkušenosti posílat přes vrep. Certifikát mám zařízený. Bohužel jsem dříve posílala dopisem v listinné podobě. Díky Simča Ps: nový modul pnz mi nefunguje díky tokenu a chybě ID. Řeší ČSSZ a Vema. Zatím se to řeší Snad to napraví. Jinak mě čeká koupit jiný token dle doporučení IT.
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: e-neschopenka

Příspěvekod JitkaMan » stř 22. led 2020 8:09:18

Jako krátkodobé a rychlé řešení doporučuji vygenerovat přílohu v xml a poslat přes stránky sociálky.
https://eportal.cssz.cz/web/portal/tisk ... empri-2020
Dá se to tam odeslat elektronicky s kvalifikovaným certifikátem.
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Re: e-neschopenka

Příspěvekod simka » stř 22. led 2020 14:59:41

Ahojky, díky za radu. Přes xml. to nejde exportovat, není výběr šedé pole, tak jsem to udělala v pdf a podepsala. Snad to bude ok.
Díky Simča
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: e-neschopenka

Příspěvekod simka » stř 22. led 2020 17:26:46

Ahojky, jako krátkodobé řešení to je, ale na dlouhodobé řešení bude dobrý ten postup přes vrep. Kdo ví, jak přesně postupovat budu vděčná. Díky Simča
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: e-neschopenka

Příspěvekod mzdovkas » pon 27. led 2020 10:12:34

Dobrý den, prosím o konzultaci nebo radu. Mám první e neschopenku. Na školení jsem nebyla, nastudovala jsem sama. Máme oznámení z ČSSZ do datové schránky. Jde mi o to, jak vést evidenci. Na neschopenkách bylo, kdy zaměstnanec naposledy pracoval. Budete si to na to oznámení taky psát. Když mi přijde kontrola z OSSZ, tak to asi budou chtít. A už se vidím, jak hledám někde v archivu docházku z toho roku. Zatím to bude prac. neschopnost do 14 dní.Děkuji
mzdovkas
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 30. kvě 2018 11:23:34

Re: e-neschopenka

Příspěvekod aanicka » pát 31. bře 2023 10:42:41

Ahoj, potřebovala bych poradit prosím.
Když mi onemocní zaměstnankyně, která má u nás dvě smlouvy - učitelka, vychovatelka. Mám dvě neschopenky.
I Vema si načte dvě, ale když koukám do Sociálních událostí, mám tam vždy jen jednu a ještě zaškrtnuto "zadání platí jen pro tuto činnost"
Odhalila jsem, že v souboru "Informace o DPN" mám sice obě neschopenky, ale obě mají stejné číslo činnost. Takže v tom asi bude ten problém.
A teď, jak to řešit. Znamená to, že si vždy musím ručně neschopenku přiřadit ke správné činnosti a ručně číslo činnosti přepsat? Nepřeruší se mi pak propojení a načítání s OSSZ, když do toho ručně sáhnu?
nebo máte zkušenost, jak má tohle Vema ošetřeno?
Děkuji Anička K.
aanicka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 27. kvě 2019 10:22:26
Bydliště: Český Krumlov

Re: e-neschopenka

Příspěvekod refi » pát 31. bře 2023 13:23:47

vema to nemusí mít ošetřeno nijak, činnost nesprávně přidělili buď u lékaře nebo na OSSZ, tzn. že urgujte nejspíš tu OSSZ, která vidí přihlášky za obě činnosti. pokud zasáhnete do F64 do jiných položek než odpracované dny nebo rozvrh zaměstnance, tak se vazba přeruší a musela byste si vše hlídat ručně.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Předchozí

Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků