předvánoční čas a my :)

nezávazně o čemkoliv pro odpočinek od čísel a papírů

předvánoční čas a my :)

Příspěvekod refi » stř 09. pro 2009 10:58:45

protože se blíží vánoční svátky a nám se zároveň blíží nejnáročnější část naší práce - hlídání limitů, dotahování dluhů za celý rok, uzávěrky a všechno, co z nich vyplývá, chci to maličko odlehčit a načnout téma ryze nepracovní :)

takže, milé kolegyně, dárečky koupené, cukrovíčko upečené, okna umytá? :mosking: a co doba mezi svátky, budete si užívat se svými blízkými nebo budete muset do práce a v klidu si dodělávat "to svoje" ? jestli mám začít u sebe, tak je to jednoduché - dárky se snažím co nejvíce objednávat z internetu, abych nemusela do obchodu ani páchnout (což mě stejně nemine) :? , tento víkend si dávám závazek upéct perníčky a něco málo cukroví - zbytek dodá babička, která vždy napeče jako by měl přijít konec světa, a úklid - ten momentálně neřeším, protože malujeme celý byt (už druhý měsíc :rofl: ) a předěláváme a inovujeme a tak je vše tam, kde rozhodně nemá být :o takže takový ten konečný úklid s vánočním nazdobením a vůní jehličí přijde nejdříve až ten příští víkend, což je ale stejně v pravý čas :) jo a mezi svátky jsem samozřejmě v práci [:-} :drinks:

Obrázek
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3176
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: předvánoční čas a my :)

Příspěvekod eva.pro » stř 09. pro 2009 12:00:22

Mezi vánočními svátky si dovolím vzít 1 den dovolené - možná je to drzost, co? Abych řekla pravdu, nejraději mám jaro, protože jako účetní mám za sebou ty nejhorší chvíle , včetně inventur, přesného dopočítávání a utrácení, daně, odvody, na nic nezapomenout, aby nebyl minel do nového roku. Takže když to shrnu, tak vánoce ano ty tři dny a jinak robota, Takže se raději těším na jaro. :mosking:
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: předvánoční čas a my :)

Příspěvekod halča » stř 09. pro 2009 14:41:20

Tak to já se musím pochlubit, že letos budu na vánoce i silvestra v teplých krajích. Příští týden odlétám za mým mužem, který je služebně v Alžíru. Ale to neznamená, že nemusím mít napečeno a naklizíno :) Jen mi asi cukroví neprojde přes letištní kontrolu, takže ho nejspíš sníme až po návratu.
A v lednu budu díky tomu v práci od rána do večera, holt za takové přepychové volno se musí tvrdě platit :crazy: :bye:
halča
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 03. bře 2009 8:26:04

Re: předvánoční čas a my :)

Příspěvekod liběna » stř 09. pro 2009 14:47:19

Tak to Vám teda Halčo závidím, já o tom uvažuju každý rok, ale jsme velká rodina a na Štědrý den je nás hodně a svátky se taky hned zaplní návštěvami, nedovedu si představit, že bych se s manželem vydala pryč, i když už máme dospělé děti, a na vánoce jsme to všechno neorganizovali a nesjednocovali :) Připadám si někdy jako takový domácí vánoční manažer :lol:
liběna
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon 02. bře 2009 9:07:52

Re: předvánoční čas a my :)

Příspěvekod quendery » stř 09. pro 2009 15:35:48

Zdravím děvčata, nějak Vám letos všem závidím, jsem totiž první den v práci - po létech a dvou měsících říkání si snad mně bude líp, jsem byla vyslána k lékaři, ať prý v práci neprskám bacily. :bad: Prasečí chřipka se mi zatím vyhnula, ale byl z toho třínedělní zánět průdušek, kupka antibiotik atd. a jen takové sem tam ploužení se po bytě. :cry: Takže teď doháním co se dá v práci a ještě že ti mí chlapi už jsou velcí a nebudou trvat na tom, že musí být 15 druhů cukroví a spokojí se s domácím vaječným koňakem a nějakými těmi rohlíčky a lineckými kolečky. :gcrazy: :gcrazy: :gcrazy: Víc toho asi nestihnu. :? Jinak přeji již dopředu všem krásné Vánoce, hodně pohody a do příštího roku všem nám pevné nervy - pánbu ví, co se na nás všechno sesype a co jaká chytrá hlava vymyslí................. :drinks: :drinks:
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: předvánoční čas a my :)

Příspěvekod Dahab » stř 09. pro 2009 22:57:03

Ahojte, všechny Vás v tomto předvánočním čase zdravím a vidím, že každá z nás má práce nad hlavu a to se nebavím o povinnostech v domácnosti. Taky nestíhám, dnes je středa a od pondělí chodím domů nejdřív okolo 18. hodiny, do práce přicházím před 7. hodinou a pořád nemám hotovo :x . Je to na zblbnutí a to jsem měla na příští týden nahlášenou inspekci na nakládání se st. rozpočetem za r. 2006-2008, do toho hlídat letošní čerpání, uzavírání atd., navíc u nás kantoři na každé prázdniny chtějí odcházet s čistým stolem, tak vše nedodělané od nich končí na mém stole... |:-(| Včera ČŠI nahlásila, že by to už letos nestihla, tak dojde až v lednu :o, no a aby toho všeho v lednu nebylo málo, tak na 21. ledna se nahlásila VZP na kontrolu a taky za r. 2006-2009. Tak asi v lednu si do kanceláře přinesu i duchny a budu tam až do února /děti už mám dospělé a samostatné, manžel s pejskem to snad nějak vydrží :mosking:/. Mezi svátky budu samozřejmě docházet nepravidelně do práce, byť si budu čerpat dovolenou, ale na Štědrý den, 1. a 2. svátek budu určitě doma :D Když přežiju, tak to určitě zvládnu. Ale dost stěžování. Všechny si zasloužíme něčím potěšit, tak si dovolím podělit se s Vámi o jednu dobrůtku, na které bychom si mohly o vánocích pošmáknout v kruhu svých nejbližších. Je to recept na likér z ledových kaštanů. Taky jsem ho ještě nezkoušela, tak letos bude mít u nás premiéru. Vaječným likérem nepohrne ani mužská část rodiny, tak si myslím, že tímto likérem budu taky IN. :yahoo: Takže jak si uděláte chvilku, hurá do kuchyně!
A tady je ten recept:
Vynikajici liker z ledovych kastanu.doc

Všem přeji pevné nervy a hodně zdaru :bye:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 365
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: předvánoční čas a my :)

Příspěvekod refi » čtv 10. pro 2009 22:44:36

quendery> všimla jsem si, že jste zde dlouho nebyla, tak doufám, že je už zdravíčko zase zpět a v práci to všechno zvládnete, ať máte také krásné vánoce Obrázek

Dahab> recept na likér určitě vyzkouším .... teda pokud se dostanu přes tu fázi, kdy musím ledové kaštany nalámat na tu směs, protože patří mezi moje nejmilejší čokolády a to je pak těžké vydržet tak dlouhou přípravu a nesníst je hned :mosking: dám si pak na vaše zdraví a budu se těšit na další spolupráci s vámi :drinks:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3176
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: předvánoční čas a my :)

Příspěvekod quendery » úte 15. pro 2009 15:53:33

Zdravím srdečně REFI a moc děkuji za přáníčko. :bye: :bye: :bye: Už jsem zase do toho"vplula", jinak to u nás přeci nejde...... :lol: :lol: Ještě jednou přeji vše nejlepší a po novém roce nashle na tomhle báječném servru, který máme Vaší zásluhou a za který Vám moc a moc děkujeme. :) :) :)
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: předvánoční čas a my :)

Příspěvekod refi » pon 21. pro 2009 8:27:51

guendery> moc děkuji za milá slova. chystám se mezi svátky udělat na fóru maličké úpravy, které snad budou ku prospěchu všech :)

jinak dnešní den nám začal ve škole úžasně - o víkendu zřejmě mrazy přispěly k výpadku topení, takže celá škola je totálně promrzlá a já tu teď sedím v kabátě a píšu v rukavicích :mosking: uvidíme, jak se to vyřeší, práce spousty, ale zdraví máme k jen jedno :drinks:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3176
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: předvánoční čas a my :)

Příspěvekod Alme » pon 21. pro 2009 17:27:10

Refi, v takovémto případě by se měl zaměstnavatel postarat o vnitřní vyhřívání. ;) Přeji Vám všem, kdo navštěvujete toto forum, klidné a hezké svátky, do nového
roku hodně zdraví Vám i Vašim rodinám, sílu a pevné nervy v práci.
Alme
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 24. bře 2009 8:20:59

Re: předvánoční čas a my :)

Příspěvekod Dája » úte 22. pro 2009 7:30:21

Protože neumím tak hezky psát jako refi nebo Alme, dovolím se - snad mi to prominou - připojit k jejich přání k vánočním svátkům. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: předvánoční čas a my :)

Příspěvekod ega » úte 22. pro 2009 16:17:53

Všechny Vás moc zdravím s nadcházejícími svátky. Teď vteřinu vydychuju mezi oním propočítáváním, utrácením, placením a ještě jenom podat žádost o grantíček a jenom tuhle fakturku a že mi to ještě proplatíte... no však to všechny prožíváme stejně...
Tak nám všem přeji v novém roce co nejméně Úzetů a co nejvíce spokojených dní :)
Uživatelský avatar
ega
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: předvánoční čas a my :)

Příspěvekod hortma » stř 23. pro 2009 22:33:01

Přeji vám všem krásné Vánoce, ať vám Ježíšek hodně naježí a užívejte si pohodičky.
hortma
 
Příspěvky: 264
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: předvánoční čas a my :)

Příspěvekod Dahab » čtv 24. pro 2009 23:30:43

Tak už je po tom všem blázinci, který byl ve škole ke konci roku /měla jsem to podobně jako "EGA" ... ještě to a ještě ono.../, včera jsem měla už dovolenou, tak jsem dotahovala domácnost tak, aby dnes vše klaplo a všichni členové domácnosti včetně pejska měli pěkné Vánoce. Podařilo se, rodina má plná bříška, dárky jsou rozbalené, stromeček svítí a já konečně mám čas pročítat si na milém radímesi. Jsou Vánoce, tak jedním okem mrkám i na americkou romantiku na ČT1. :crazy:
Přeji Vám všem krásné Vánoce, pohodu, čistou hlavu přes tyto sváteční dny, hodně odpočinku a radosti s našimi nejbližšími. Užíjme si těchto vzácných dní, protože při nástupu do práce, v lednu, se zastavíme až po těch všech inventurách, uzávěrkách, kontrolách..., to ale bude nejspíš začátek února :? .
A "REFI" určitě za nás všechny velké poděkování za skvělý nápad vytvořit toto fórum. I když nepatřím mezi členy s velkým počtem příspěvků, tak ve volných chvílích po večerech příspěvky pročítám a většinou najdu to, co hledám a co mi práci usnadní nebo dodá optimismu do další práce. Takže velké poděkování a hodně hodně elánu Vám i synovi při práci s naším milým radimesi. :bye: :bye: :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 365
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: předvánoční čas a my :)

Příspěvekod refi » pát 25. pro 2009 19:20:43

Dahab> moc děkuji za krásná slova, musím přiznat, že konkrétně váš příspěvek beru jako další vánoční dáreček rozbalený na štědrý den, protože když se dívám na den a hodinu, kdy jste jej psala, říkám si, že má i synova energie a čas věnovaná těmto stránkám má opravdu smysl a mám z toho obrovskou radost. když myšlenka na toto fórum vznikala a posléze došlo i na realizaci, neměla jsem jistotu, jestli to někam povede a najde se dost ochotných lidí jednotlivá témata zaplnit radami a dost čtenářů, kteří si tyto rady najdou právě tady. dnes už vím, že smysl to mělo, já sama si zde hledám cenné rady a když vidím, že nejsem sama, je to přesně tak, jak jsem si to představovala. ale že někdo na štědrý den po rozbalení dárků sedne a nalistuje radimesi.cz, to je opravdu velká odměna a já za ni moc děkuji.
a zároveň děkuji i všem ostatním, kteří se děkovně vyjadřují nejen v tomto, ale i jiném tématu, moc nás to se synem těší a nakopává k další práci :)


přeji krásné svátky milé rádkyně.cz :thumbs up: :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3176
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Na slovíčko u kafíčka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník