RD a neschopenka

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

RD a neschopenka

Příspěvekod wwery » úte 14. kvě 2019 16:09:02

Dobrý den radilky. Nestalo se Vám některé, že jste měli zaměstnankyni na RD - dohoda zněla na 2 roky. Ona si ale vyčerpala příspěvek za 1,5 roku a chtěla nastoupit do práce, ale paní ředitelka s tím nesouhlasila, protože místo ní máme do konce roku - kdy měla znova nastoupit - náhradní pracovní sílu. Zaměstnankyně je znovu těhotná a nyní si přinesla doklad o PN. Mám možnost dávky PN za prvních 14 dní neplatit? Přijde mi to nějak proti srsti. :evil: Pro nás je přece na RD. Neřešil jste někdo nebo alespoň umíte poradit kde bych se mohla informovat.
Děkuji mockrát za jakoukoliv radu a infromaci
wwery
 
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49

Re: RD a neschopenka

Příspěvekod nono » stř 15. kvě 2019 10:46:20

My jsme měli také jednu pracovnici na RD. Také si zkrátila rodičovský příspěvek - ukončení RD tedy dříve než nám napsala při nástupu na RD. ALE !!! ona přišla a písemně požádala ředitele školy o změnu ukončení RD a tím tedy nástup do pracovního poměru.
To mne tedy zajímá, jak Vy to vyřešíte........
já nevím jak bychom řešili.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: RD a neschopenka

Příspěvekod witty » stř 15. kvě 2019 12:56:26

Zde je poměrně "čerstvý" dotaz na toto téma a potvrzen můj názor, že nárok v takovém případě na nemocenskou není:

https://www.penize.cz/rodicovska-dovole ... rodicovske

nebo tady: https://dumfinanci.cz/clanky/5253-jak-j ... materstvi/ příklad 2
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: RD a neschopenka

Příspěvekod wwery » čtv 16. kvě 2019 7:25:32

Děkuji za rady. Volala jsem na sociálku a tam si potvrdila, že v této situaci opravdu nemocenské nenáleží a pokud si neschopenku neukončí a přejde po 14 dnech na sociálku, tak ani oni jí nemocenské vyplácet nebudou.
wwery
 
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků