Čerpání dovolené

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Čerpání dovolené

Příspěvekod Markethka » úte 16. dub 2019 15:33:23

Dobrý den. Můžete mi prosím poradit, jak je to s čerpáním dovolené, pokud má zaměstnanec dva HPP u jednoho zaměstnavatele? Zaměstnankyně má HPP jak účetní a ještě HPP na uklízečku. Pokud čerpá dovolenou, musí si jí brát zároveň u obou pracovních poměrů? Jde o to, že si vezme dovolenou jako účetní, ale potřebuje zároveň z pozice uklízečky ten den umýt v zaměstnání okna. Děkuji. M.
Markethka
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 03. črc 2011 17:19:10

Re: Čerpání dovolené

Příspěvekod fany » čtv 18. dub 2019 8:09:34

Nemusí, každý pracovní poměr se posuzuje samostatně :bye:
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: Čerpání dovolené

Příspěvekod nono » čtv 18. dub 2019 8:30:34

Ano, máme také takového pracovníka ALE DEJTE POZOR při nemoci. Musí Vám donést dvě neschopenky.
Na účetní a na uklizečku. Když na to zapomene - je to pak složité. Lékař už neschopenku dodatečně nevystaví
a pracovník musí "někam" (nevím jestli je to u revizního lékaře ???)
požádat si dodatečně o vystavení.
Nebo si na ten pracovní poměr, na který nemá neschopenku, vezme pak neplacené volno. Tak jsme to u nás vyřešili,
když pracovník zapomněl požádat lékaře o dvě neschopenky.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Čerpání dovolené

Příspěvekod Markethka » stř 24. dub 2019 10:54:31

Tak teď jsem z toho jelen :? :D . Fany píše, že se nemusí brát dovolená stejně a nono zase, že jo. Tak babo,raď |:-(|
Markethka
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 03. črc 2011 17:19:10

Re: Čerpání dovolené

Příspěvekod witty » stř 24. dub 2019 11:29:45

Markethka píše:Tak teď jsem z toho jelen :? :D . Fany píše, že se nemusí brát dovolená stejně a nono zase, že jo. Tak babo,raď |:-(|


Nono píše o nemoci...
Dovolenou si zaměstnanec s dvěma pracovními poměry může brát dle možností a potřeb, nemusí to být nutně souběžně v obou PP.
Představte si, že se jedná o dva zaměstnance na částečný úvazek. Účetní má dovolenou, uklízečka je v práci - klidně i na 8 hodin a někdy si ty hodiny navíc vybere jako náhradní volno...

V případě pracovní neschopnosti by měl takový zaměstnanec mít neschopenku na každou činnost (jako kdyby to byli dva lídé, viz výše).
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Čerpání dovolené

Příspěvekod Markethka » stř 24. dub 2019 11:37:40

Moc děkuji za vysvětlení. Tak se omlouvám, chyba je na mé straně, špatně jsem si to přečetla :)
Markethka
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 03. črc 2011 17:19:10

Re: Čerpání dovolené

Příspěvekod fany » čtv 25. dub 2019 7:55:16

I s těmi neschopenkami, to může být různé...třeba v případě úrazu práci účetní vykonávat může, ale práci uklízečky ne. Teď mě tak napadlo, jak by to bylo s případnou kontrolou práceneschopného :?:
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: Čerpání dovolené

Příspěvekod nono » pát 10. kvě 2019 8:20:30

Milé radilky a radilové,
neměl jste někdo tento případ ? : nevyčerpaná dovolená v roce 2018 - měla být proplacená při ukončení prac.poměru
ale je rok 2019 pracovník v roce 2018 ukončil pracovní poměr
a teď se má proplatit ta nevyčerpaná dovolená z roku 2018
nechci tu rozebírat PROČ k tomu došlo a z jakých peněz platit.....
jen nevím, jak udělat...... máme VEMU
zpracovat ve VEMĚ ??? a nebo mimo VEMU ??? jak ale pak s odvody soc. zdr.daně....
předem Vám děkuji za radu
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Čerpání dovolené

Příspěvekod witty » pát 10. kvě 2019 9:41:46

Mám pocit, že se mi taky už povedlo nezadat konec PP a zadávala jsem to až příští měsíc po skončení, proplatila se dovolená, vyjel ELDP - Vema to zpracovala dobře.
Jak došlo k tomu "neproplacení"? To jste nějak potlačila a nebo konec PP nebyl vůbec zadán? Při zpětném zadání konce by se dovolená asi automaticky proplatila teď. Při zpětné opravě potlačení proplacení ( :lol: ) by také mělo dojít k nápravě. A když ne, tak zadat ručně v F60, způsob zadání 5, druh asi 125 - uvidíte, co to udělá.
Každopádně se podívejte, jestli se vám ty peníze za dovolenou dostaly správně do P1-04. Při té zpětné opravě do minulého roku to dělá problémy, možná ruční proplacení bude lepší.
Mimo Vemu bych to vůbec nedělala.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků