proplácení vstupní zdravotní prohlídky

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

proplácení vstupní zdravotní prohlídky

Příspěvekod Daduša » čtv 08. pro 2016 10:09:33

1.1.2017 nastupuje nový zaměstnanec. Vstupní zdravotní prohlídku si vyřizuje před nástupem do práce, tj. ve starém roce. Vstupní zdravotní prohlídky proplácíme, ale až po nástupu do zaměstnání. Jak proplatit, když doklad od lékaře bude z roku 2016? Nejsem si jistá, jestli to tak jde proplácet z roku do roku.
Daduša
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 08. pro 2016 9:59:47

Re: proplácení vstupní zdravotní prohlídky

Příspěvekod Eva1962 » pát 09. pro 2016 8:23:40

Vy proplácíte vstupní prohlídku, když je doklad před nástupem? To ještě přece není Váš zaměstnanec, my neplatíme, jen preventivní.
Eva1962
 
Příspěvky: 162
Registrován: stř 23. bře 2011 15:16:08

Re: proplácení vstupní zdravotní prohlídky

Příspěvekod Peťula » pát 09. pro 2016 12:01:33

Vstupní zdr.prohlídka musí být uzavřena vždy před uzavřením pracovního poměru.
§ 59
(2) Vstupní lékařskou prohlídku hradí osoba ucházející se o zaměstnání. Zaměstnavatel hradí vstupní lékařskou prohlídku, pokud uzavře s uchazečem o zaměstnání pracovněprávní nebo obdobný vztah, nestanoví-li jiný právní předpis jinak. Věta první a druhá se nepoužije, jestliže osoba ucházející se o zaměstnání se s případným zaměstnavatelem nebo zaměstnanec se zaměstnavatelem dohodne jinak nebo stanoví-li právní předpis jinak.
zákon č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách.

Zákon také řeší úhradu prohlídek. Každý z uchazečů si hradí náklady spojené se získáním potvrzení o zdravotní způsobilosti sám. Pouze vybranému uchazeči, se kterým bude uzavřen pracovně právní vztah, může zaměstnavatel náklady spojené s prohlídkou uhradit.
Podle obvyklé praxe si ve většině případů zřejmě bude uchazeč opět hradit prohlídku sám. Jen je vhodné připomenout, že je to povinnost zaměstnavatele a ten se jí může zhostit tím, že se s uchazečem dohodne a měl by být schopen prokázat, že se s ním dohodnul. Nejlépe tedy písemnou formou.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: proplácení vstupní zdravotní prohlídky

Příspěvekod Daduša » pát 09. pro 2016 14:24:04

No my taky proplácíme jen přijatému uchazeči. Paní je vybraná a bude přijata, ale bude mít doklad za úhradu vstupní prohlídky z prosince 2016 a měla bych jí to proplatit až v lednu 2017, tedy z roku do roku. To si nejsem jistá, jestli to jde?
Daduša
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 08. pro 2016 9:59:47

Re: proplácení vstupní zdravotní prohlídky

Příspěvekod marlenka » stř 14. pro 2016 10:33:13

Není to správné. Rozhodně nehradit z ONIV!! Vstupní prohlídku by si měl hradit zaměstnanec, jelikož vstupní prohlídka probíhá ještě před nástupem do zaměstnání, tedy v době, kdy není zaměstnancem. To, že ho potom přijmete, na věci nic nemění.
marlenka
 
Příspěvky: 428
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: proplácení vstupní zdravotní prohlídky

Příspěvekod MateřskáškolaOVA » úte 09. kvě 2017 10:15:35

Vstupní prohlídku hradí nastupující zaměstnanec,protože předchází smlouvě a je před nástupem zaměstnance do zaměstnání! Proplácíme pouze preventivní prohlídku a doklad o výpisu z karty na preventivní prohlídku od obvodního lékaře, který je potřeba k preventivce u závodního lékaře!
MateřskáškolaOVA
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 04. úno 2014 14:01:00

Re: proplácení vstupní zdravotní prohlídky

Příspěvekod zs-ms-sj » pon 05. úno 2018 12:22:45

Dobrý den, prosím o radu... Jak v případě proplacení zdravotní prohlídky zaměstnanci, který byl přijat od poloviny ledna 2018, na prohlídce byl 20.12.2017 a doklady k proplacení byly předány po nástupu do zaměstnání - PO ODESLÁNÍ účetní závěrky???? Proplatili byste? Zaměstnanec předložil paragony při nástupu ředitelce a ke mě se dostaly s dalším týdenním zpožděním a proto již po závěrce.
zs-ms-sj
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 05. úno 2018 12:00:03

Re: proplácení vstupní zdravotní prohlídky

Příspěvekod MateřskáškolaOVA » čtv 08. úno 2018 14:21:53

Neproplatila bych, jako to píšou ostatní výše. Zkrátka zaměstnanec si musí vstupní prohlídku uhradit sám. Když není zaměstnance, rozhodně neplatit, pouze když jsou zaměsnanci tak výpis ze zdravotní dokumentace a preventivku!
MateřskáškolaOVA
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 04. úno 2014 14:01:00

Re: proplácení vstupní zdravotní prohlídky

Příspěvekod eliska » pát 16. bře 2018 11:23:14

Pozor, teď je už změna s proplácením vstupních lékařských prohlídek. Zaměstnavatel musí nově proplácet.
eliska
 
Příspěvky: 218
Registrován: pon 29. bře 2010 11:05:34

Re: proplácení vstupní zdravotní prohlídky

Příspěvekod JitkaMan » pát 23. bře 2018 10:10:26

Ano přesně tak, platí to už od listopadu, proplatit se musí v případě, že zaměstnanec nastoupí do zaměstnání.
JitkaMan
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Re: proplácení vstupní zdravotní prohlídky

Příspěvekod Dáda7 » úte 16. dub 2019 17:17:10

Hezký den, jak jste vyřešily to proplácení, když zaměstnanec jde na prohlídku v prosinci a nastupuje až v lednu? :)
Dáda7
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 06. říj 2010 16:01:32


Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků