účto

účto

Příspěvekod skolka » pát 01. čer 2018 7:55:03

Chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaké školení- kurz na účetnictví PO, příručka. Stále řešit nové problémy, jestli jde to a to...kde brát informace? Kde berete info jak postupovat? Sedět u PC a hledat rady, už unavuje a pak zjistím, že to každý dělá stejně jinak....
A ředitelka vždy řekne, vyřeš, jsi účetní :(. Školení dá jen informace o aktuálních změnách a na dotazy co by člověk potřeboval nezbude čas...
Zřizovatel většinou neporadí,řekne-nejsme PO. Já nějak vyřeším a pak přijde kontrola a řekne, že je to špatně podle nich,-ale nikde to napsané není.
(např. kalkulace pronájmu a stravy v MŠ, účtování dotace bezplatné stravy, šablony, majetek-předání od zřizovatele, platba v eurech, další a další...)
Máte někoho, kdo vám radí a třeba jednou za rok účetnictví zkontroluje? To tu težko prosadím:(
skolka
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: účto

Příspěvekod evde » čtv 08. lis 2018 14:26:45

Jóóó, tak takový zázrak bych potřebovala taky. Jak pořád něco řeším a vymýšlím jak na to, tak jsem pořád ve skluzu.
evde
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 10. kvě 2011 14:14:46

Re: účto

Příspěvekod refi » čtv 08. lis 2018 17:34:21

napadá mě jedině sehnat auditorskou firmu, která by vám provedla audit účetnictví v nějakém pravidelném intervalu, případně by na nějakou smlouvu zodpovídala dotazy.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: účto

Příspěvekod skolka » pát 09. lis 2018 9:43:42

město si před 5lety zřídilo auditorku, chodí sem na kontroly(byla 2x, ještě dřív byla kontrola o kafíčku,takže všechno bylo špatně když jsem nastoupila,bohužel jsem vychytala ten přelom..), ale poradit neumí:(((( řekne já nevím, já to zkusím zjistit....něco zjistí, ale s účtováním neporadí. některé školy např. v Brně dostanou i k uzávěrce pokyny k účtování, radí jim (závidím). záleží hodně na zřizovateli :(
skolka
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: účto

Příspěvekod Dahab » pát 09. lis 2018 19:01:34

https://www.kraj-jihocesky.cz/2382/metodicka_pomoc.htm
Mrkněte na tyto stránky. Jihočeský kraj má úžasně zpracovanou metodiku. Otevřete ten metodický pokyn 84 - Příklady účtování pro obecní a krajské příspěvkové organizace. Já jsem si to i vytiskla ať to mám po ruce. Je to přehledně zpracované a aktualizují materiál.
No a jak na kalkulace...., no to je problém. Na žádné takové školení jsem ještě nikdy nenarazila. Asi použít zdravý selský rozum /skoro už nedostatkové zboží v našich končinách :mosking: / a pak výsledek uhájit před případnou kontrolou. Obecně mám zkušenost, že čím větší postavení, tím menší ochota pomoci nižším článkům. Čím vyšší vzdělání, tím větší odtržení od reality. Bohužel. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: účto

Příspěvekod refi » pon 12. lis 2018 13:57:05

skolka píše:město si před 5lety zřídilo auditorku, chodí sem na kontroly(byla 2x, ještě dřív byla kontrola o kafíčku,takže všechno bylo špatně když jsem nastoupila,bohužel jsem vychytala ten přelom..), ale poradit neumí:(((( řekne já nevím, já to zkusím zjistit....něco zjistí, ale s účtováním neporadí. některé školy např. v Brně dostanou i k uzávěrce pokyny k účtování, radí jim (závidím). záleží hodně na zřizovateli :(


pokud si město zřídilo auditorskou firmu, tak to muselo pravděpodobně projít přes výběrové řízení a šlo se po ceně ... takže tady bude asi poměr cena kvalita pochopitelný. zkusila bych pohledat na internetu, podívala se na reference, poptala se na obsah auditu, zda nepředloží pouze závěr kontroly, ale nabízí i další metodické služby.

jinak ten jihočeský kraj je opravdu top :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: účto

Příspěvekod skolka » úte 13. lis 2018 7:31:52

není to firma, ale auditorka je zaměstnanec města. hned po nástupu se trochu snažila, udělala sezení pro všechny PO-sjednotila účtovou osnovu...a od té doby nic. nám bylo řečeno, že nikoho platit nesmíme.
skolka
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: účto

Příspěvekod Hana321 » pát 30. lis 2018 15:23:17

skolka píše:Chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaké školení- kurz na účetnictví PO, příručka. Stále řešit nové problémy, jestli jde to a to...kde brát informace? Kde berete info jak postupovat? Sedět u PC a hledat rady, už unavuje a pak zjistím, že to každý dělá stejně jinak....
A ředitelka vždy řekne, vyřeš, jsi účetní :(. Školení dá jen informace o aktuálních změnách a na dotazy co by člověk potřeboval nezbude čas...
Zřizovatel většinou neporadí,řekne-nejsme PO. Já nějak vyřeším a pak přijde kontrola a řekne, že je to špatně podle nich,-ale nikde to napsané není.
(např. kalkulace pronájmu a stravy v MŠ, účtování dotace bezplatné stravy, šablony, majetek-předání od zřizovatele, platba v eurech, další a další...)
Máte někoho, kdo vám radí a třeba jednou za rok účetnictví zkontroluje? To tu težko prosadím:(

Ahoj, našla jsem semináře, pro aktuality v účetnictví na nový rok. Možná by Vám to pomohlo získat nějaký přehled. :) https://www.sluzbyapodnikani.cz/kurzy/zmeny-ve-mzdovem-ucetncitvi-v-roce-2019/
Hana321
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 30. lis 2018 15:19:34


Zpět na Hledám, potřebuji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron