FKSP čerpání

tvorba, čerpání, krytí

Re: FKSP čerpání

Příspěvekod uctozsfl » čtv 24. kvě 2018 14:10:33

hapop píše:
galeira píše:obracím se na vás s prosbou o vyjádření k dotazu čerpání FKSP.

5. Mají všichni nárok na stejný příspěvek i když mají zkrácený pracovní úvazek, nebo lze krátit úměrně úvazku, když napíšeme do kolektivní smlouvy? Dosud jsme měli všichni stejně, ale zaměstnancům se nelíbí, že ten co má úvazek 0,2 má stejný nárok a kdyby nakonec zvítězily unišeky, které bych nejraději, jak potom počítat / Fokus Pass jsme brali 50Kč/ks/.
Čerpání z fondu se neodvíjí od délky odpracované doby, ale od statutu zaměstnance. Právní předpisy, které upravují okruh osob, kterým je FKSP určen, používají výhradně pojem zaměstnanec...přispívat podle úvazku se považuje za diskriminační

- Dále zaměstnanci požadují hradit z FKSP pitný režim
1. Navrhují pronájem přístroje a průběžné doplňování barelů s pitnou vodou
Dotaz zní:
Mohu posoudit dle §4 vyhlášky č.114/2002 Sb. – sociální rozvoj zaměstnanců a lze hradit z FKSP v plné výši i s měsíčním pronájmem přístroje, jak navrhují?


automat na teplé či studené nápoje lze považovat za vybavení, které zlepšuje pracovní podmínky zaměstnanců, a proto náklady na nákup tohoto zařízení lze hradit z FKSP. Z fondu lze také přispívat na provoz těchto automatů, tj. na úhradu energie, vody opravy. Náklady spojené s nákupem náplní do těchto automatů již nelze považovat za náklady na zlepšení pracovních podmínek, jedná se o nákup nápojů (potravin), což vyhláška neumožňuje z fondu hradit.
uctozsfl
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 21. čer 2017 9:32:46

Předchozí

Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník