Rozdělení platebního příkazu na mzdy ve Vemě

Rozdělení platebního příkazu na mzdy ve Vemě

Příspěvekod pmaja » úte 16. led 2018 13:25:56

Dobrý den, prosím Vás, nemáte s tím někdo zkušenost? Máme takový problém, že nemáme finance na to, abychom odeslali celé výplaty (mzdy + odvody) najednou. Musíme to nějak rozdělit - odvody + část výplat by šly tento týden, druhá část až budou prachy .....
Jenže jak to, co nejjednodušeji provést ve Vemě? Nepracuji v ní zas tak dlouho. Dám si Výplata mzdy/platu, provedu rozšíření, platební příkaz - tady bych musela u těch položek, které nechci nyní poslat dát 0.
A až přijdou peníze, tak v podstatě to samý znovu. Jenže příkaz má 200 položek - můžu se uťuknout ...... Nejde to nějak snadněji?

Navíc, je to vůbec morálně správné - vybrat lidi, kterým výplatu pošlu a kterým až někdy? Ty lidi si to mezi sebou řeknou, že ten dostal a druhý ne ......

Prosím, jak byste to řešili vy? Já jsem "jen" mzdová účetní - toto je příkaz z vyšších míst.

Děkuji
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Rozdělení platebního příkazu na mzdy ve Vemě

Příspěvekod fany » stř 17. led 2018 9:29:04

Pošlete nejdříve jenom výplaty...v sestavě S 33 Převodní příkaz si navolte jen skupinu "výplaty" a později odešlete odvody ( samozřejmě tak, aby byly do 20. na účtech FÚ, ZP...). Volbu provedete tím samým způsobem - do převoďáku si zvolíte vše kromě výplat :bye:
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: Rozdělení platebního příkazu na mzdy ve Vemě

Příspěvekod pmaja » stř 17. led 2018 10:54:44

Dobrý den, moc děkuji za radu. Už jsem to vyzkoušela. Problém je, že šéf to takhle nechce. Já sama bych postupovala tak, že pošlu odvody, aby byly 20. na účtech a výplaty prostě všechny najednou až na ně bude - vím určitě, že chybějící peníze dorazí určitě na kraji příštího týdne. Jenže šéf to takhle nechce - chce abych poslala odvody a kus výplat a ten druhý kus výplat příště.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Rozdělení platebního příkazu na mzdy ve Vemě

Příspěvekod refi » stř 17. led 2018 12:11:02

ve vemě to samozřejmě lze, ale není to na radu tady přes fórum, je nutné si zadat na vemu požadavek. nicméně pokud se vrátíme k tomu, proč to vlastně máte takto dělat, tak bych se obávala, že si rozbouříte minimálně půl firmy/organizace. je to dle mého názoru diskriminační a pokud máte ve firmě stanovený výplatní termín, který nebude dodržen, máte problém. ale pořád jen je to problém, který se dá omluvit nedostatkem financí. ale poslání výplat jen půlce zaměstnanců (je v nich vedení? :mosking: ) je podle mně průšvih na druhou :-)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník