platová třída mzdové účetní

obsah, katalog prací

platová třída mzdové účetní

Příspěvekod Lauralabra » ned 01. lis 2009 16:32:31

Dobrý den.
Prosím o radu v následujícím - bohužel mém-případě.
Od roku 1995, kdy přešla naše škola do právní subjektivity, jsem se stala -nedobrovolně-mzdovou účetní. Předtím jsem 4roky dělala školníka a v roce 95, kdy se reorganizovalo, tak mi bylo řečeno: vyhazov, či mzdová účetní. Mám odborné středoškolské vzdělání s maturitou, tak jsem do toho šla a začala se od nuly vše učit.
Všechno bylo ok a když se v roce 2004 přesouvalo do nově vzniklých platových tříd, tak mi tehdejší ředitel přiznal 10 s -3léty odpočtu. /i když mi písemně upozornil na to, že nesplňuji kvalifikační předpoklady a proto mi může být dána výpověď/-jako by před školou stály zástupy inženýrů-ekonomů, co čekají na plat 15tis.čistého s odpovědností jako hrom. :)
Byl vstřícný a podle katalogu prací mi mou práci personalisty i mzd.účetní na třídu č.10 "napasoval". Poté odešel a na jeho místo nastoupila ředitelka, která vše nechala, jak bylo. Jenomže minulý týden byla na jakémsi školení a když se vrátila, tak mi mermomocí chce platovou třídu snížit na 9. I když od roku 2004 přibyly další statistiky, sběry dat, Portlink.....a co vám budu povídat.... :?
Podotýkám, že v Pracovní náplni mám - vypočítává podklady pro mzd.rozpočet
- vypočítává a odvádí všechny zákonné odvody
- provádí přípravu a vedení platové agendy
- provádí veškeré práce související s personální agendou, vede a ukončuje PP
- zpracovává pers.stat.výkazy
- zajišťuje styk s bankou
a pak ještě dalších 20bodů, které ale nejsou podstatné. Ještě je důležité vědět, že provozní účetnictví dělá moje kolegyně - já vůbec.I ona má plat.třídu č.10, i ona dostala v roce 2004 stejný liebesbrief od ředitele, že může dostat výpověď pro nesplnění kval.předpokladů. Ředitelce prý bylo řečeno, že dvě účetní na škole se zařazením do plat.tř.10 být nemohou. My s kolegyní děláme i práce sekretářské, protože sekretářku na škole nemáme.
Chtěla bych vědět, jestli mi některá z Vás poradí, jakou mám možnost se bránit, nebo jestli musím jaksi držet ústa a krok :o .
Děkuji moc za pomoc.
Lenka
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: platová třída mzdové účetní

Příspěvekod refi » ned 01. lis 2009 22:17:55

podle katalogu prací jako mzdová účetní nárok na 10. třídu opravdu nemáte. ta by přicházela v úvahu jedině u výkonu personalistiky, ale popravdě jsem 10. třídu v této kombinaci ještě na žádné škole neviděla. dělala jsem kombinaci mzdová účetní, sekretářka, pokladní. protože nejnáročnější práce byly práce mzdové účetní, měla jsem strop podle katalogu prací, tedy 9. třídu.
do 10. třídy jsem se dostala až po opuštění práce sekretářky a pokladní a přibrání práce účetní, tedy ekonomky školy.
na školách jsou kombinace pracovních náplní hodně rozdílné, takže často je to na obhájení dané třídy vedením školy. u vás by museli obhájit 10. třídu při výkonu práce personalisty, tak si pročtěte v katalogu prací, jak je to podle tříd členěno a kam podle toho členění zapadáte.
držím palce, ať vám případnou sníženou třídu vynahradí třeba v osobním příplatku :thumbs up: ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: platová třída mzdové účetní

Příspěvekod onda » pon 02. lis 2009 9:41:40

Taky si myslím že na mzdovku a personalistku je strop 9. třída. Na některých školách mají ženský i 8. co vím
onda
 
Příspěvky: 44
Registrován: úte 10. bře 2009 11:10:03

Re: platová třída mzdové účetní

Příspěvekod hortma » pon 02. lis 2009 11:57:58

Jsem mzdová účetní, pracovní náplň mám tak jako vy, mám 8. tř.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: platová třída mzdové účetní

Příspěvekod navia » pát 06. lis 2009 12:45:29

Taky mám osmičku...na 9 prý nemám nárok...jedině, kdybych řídila více mzdových účetních :-( účetní u nás má 10 a ekonom 11... :(
navia
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř 04. bře 2009 14:39:52

Re: platová třída mzdové účetní

Příspěvekod refi » stř 11. lis 2009 12:53:00

v návrhu nového katalogu prací, který (pokud bude schválen) bude platit od 1.1.2010, bude mít možnost ředitel zařadit mzdovou účetní až do 10. třídy. uvidíme, jak to pohne s náplněmi práce pro jednotlivé třídy. :drinks:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: platová třída mzdové účetní

Příspěvekod nidhi » čtv 12. lis 2009 10:26:02

Dobrý den,
dchtěla bych se zeptat jestli nemáte nějaké informace k novému katalogu prací od 1. 1. 2010. Na stránkách MPSV mají pouze uvedeno, že od 1. ledna 2010 bude "zcela nový katalog prací".
Děkuji Lenka
nidhi
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 16. dub 2009 11:22:24

Re: platová třída mzdové účetní

Příspěvekod Dája » čtv 12. lis 2009 10:44:26

Já nevím, jak u vás, ale u nás se chystá, že to, co nám konečně letos přidali na platu, nám 1.1. zase vezmou, a to budeme ještě rádi, když jenom to. Takže bych nějaké přeřazování do vyšších tříd na základě nového katalogu ani neočekávala :x |:-(| :cry:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: platová třída mzdové účetní

Příspěvekod Waja » pát 17. zář 2010 10:33:14

Ahoj milé kolegyně, hledám všude možně radu ohledně zařazení mzdové účetní podle nového katalogu prací, který vyšel během prázdnin ve sbírce zákonů a bude platit od 1. října 2010. V oddíle 1.02.02 přidali oproti minulému katalogu prací pro mzdovou účetní platovou třídu 10 (bylo to odůvodněno i v návrhu, že je tato práce nálo oceněna). Podle uvedené náplně práce to obnáší kompletní účtování mezd, včetně odvodů, daní, nemocenského a ZS pojištění, což většina z nás na školách děláme. Mimo toho mám ve škole kumulaci asi "miliónu" dalších funkcí včetně personalistiky a studijního oddělení. Hospodaření s majetkem a účetnictví dělá druhá kolegyně, která má přiznanou 10. platovou třídu už několik let. Dosud jsem tzv. držela "hu.. a krok", protože mzdovka byla podle katalogu max. v 9. třídě. Mám sice jen maturitu na SEŠ a přes 25 let praxe v oblasti PaM ve školství, ale teď jsem se ozvala. Odpověď naší paní ředitelky byla, že tomu není nakloněna, protože je toho názoru, že mzdy jsou velice jednoduchá práce (odklepnutím elektronického podpisu k odeslání příkazů je podle ní hotovo), co je vše kolem ona vůbec neví a ani nechce vědět. Jsem pro ní ve škole hlavně kvůli záležitostem žáků včetně kompletní administrativy kolem přijímacího řízení (cca 600 přihlášek na SŠ) a mzdy (80 pracovníků + dohody) mám jen jako "přidruženou práci", kterou musím dohánět odpoledne, když už si žáci nechodí na ředitelství vyřizovat různá potvrzení. Moc bych chtěla znát váš názor, nevím jestli mám o to vyšší zařazení více bojovat, nebo to vzdát a vydržet ještě 10 let do důchodu s platem o nic moc vyšším než uklízečky, které chodí domů s čistou hlavou.
Díky za vaše názory Jitka.
Waja
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 17. zář 2010 9:42:32

Re: platová třída mzdové účetní

Příspěvekod janaba1 » úte 12. říj 2010 22:38:25

Zdravím, v novém katalogu je pozice mzdové účetní rozšířena na tř.10 pokud -
10. platová třída
1. Metodické usměrňování způsobu aplikace právních předpisů, zavádění speciálních postupů
nad rámec obecných úprav a zajišťování správnosti programů upravujících výpočet, výplatu a
zúčtování platu, poskytování náhrad platu a dalších plnění poskytovaných zaměstnancům,
problematiku daní z příjmů ze závislé činnosti, nemocenského pojištění, pojistného na
sociální a zdravotní pojištění a dalších právních předpisů podle specifických podmínek
zaměstnavatele, definice komplexních výstupních sestav, zastupování zaměstnavatele v dané
oblasti při jednáních s vnějšími orgány a poskytování konzultací zaměstnancům.
Domnívám se, že z textu dostatečně vyplývá, že pokud např. zasupujete organizaci v oblasti zdr.,a soc.pojišť., daní, je to dostatečné pro zařazení do 10. třídy. Pokud chodíte na školení, nebo Vaše paní ředitelka tak není problém vznést přímo dotaz na přednášejícího.
Jana
janaba1
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 30. zář 2010 23:44:31


Zpět na Náplně práce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků