Vyúčtování cp

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Vyúčtování cp

Příspěvekod Miluše Boková » pon 17. dub 2017 12:57:08

Dobrý den, zákon o cestovních náhradách říká, že zaměstnance je povinen odevzdat do 10 dnů k vyúčtování cestovní příkaz po uskutečnění pracovní cesty. Zaměstnanec naší organizace má povoleno jezdit na služební cesty svým soukromým vozidlem,už ale nevím, jakým způsobem mu vysvětlit, aby co nejdříve předložil k vyúčtování jízdu za toto soukromé vozidlo. Někdy je to i po 3 měsících i déle. Poraďte mi prosím co s tím, abych v případě kontroly nebyla postihována já. Děkuji :)
Miluše Boková
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát 28. zář 2012 15:02:25

Re: Vyúčtování cp

Příspěvekod Kim » pon 17. dub 2017 20:48:24

Dobrý den, myslím si, že Vy s tím moc nenaděláte :(
V zákoně stojí .."Jestliže se zaměstnanec se zaměstnavatelem nedohodne na jiné době, je zaměstnanec povinen do 10 pracovních dnů po dni ukončení pracovní cesty nebo jiné skutečnosti zakládající právo na cestovní náhradu předložit zaměstnavateli písemné doklady potřebné k vyúčtování cestovních náhrad a vrátit nevyúčtovanou zálohu". Podle mě je v tomto případě jedině možnost, že zaměstnavatel (nadřízený) daného zaměstnance může zaměstnanci udělit výtku za nedodržení povinnosti zaměstnance uvedenou v zákoně či nějakém vašem vnitřním předpisu.
Pokud mi někdo předal cestovní příkaz takto pozdě a na druhé straně neměl při vyúčtování datum okolo termínu, kdy mi ho předal, ale nějaké dřívější, dopsala jsem poznámku - cestovní příkaz předán k vyúčtování dne xx.yy.zzzz a nechala si to zaměstnancem podepsat. Aspoň nějaké svoje krytí pro případné výtky kontroly a termínů vyúčtování cestovních náhrad zaměstnavatelem.
Uživatelský avatar
Kim
 
Příspěvky: 294
Registrován: úte 30. bře 2010 11:53:46
Bydliště: Karvinsko

Re: Vyúčtování cp

Příspěvekod MateřskáškolaOVA » čtv 27. dub 2017 11:28:10

Dobrý den,

záleží na nadřízeném! U nás se po 10dnech zkrátka s nikým ani nevybavuji! Nedodal má smůlu. Pokud není nemocen nebo mimo a nedá aspoň info, že to bude požadovat!
Upřímně vás lituji, toto by měl skutečně řešit nadřízený. Můžete to ještě upravit vnitřní směrnicí, kde jasně uvedete, že je zaměstnanec povinen do 10prac.dní vyúčtování dodat. Myslím, že by stačil jeden exemlpární příklad neproplacení a zřejmě by si to rozmysleli!? Pravdou je, že né všude to bohužel funguje a né všude se vás nadřízený zastane!
MateřskáškolaOVA
 
Příspěvky: 66
Registrován: úte 04. úno 2014 14:01:00

Re: Vyúčtování cp

Příspěvekod skolka » čtv 22. čer 2017 6:26:53

ted jsem se zarazila při kontrole faktur, máme asi 6 faktur za školení a cesták žádný...mám to já jako účetní nějak řešit??? nikdo nic nepřinesl a poslední školení bylo před měsícem. ve směrnici je dán termín do 10 dnů předložit. může to nějaká kontrola napadnout a vytknout, že neprolácíme? někde by ale měly být cestáky s povolením cesty (to dělají vedoucí učitelky-máme 6pracovišť)...kdo to má schovat nebo by to kontrola chtěla po mě?
skolka
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: Vyúčtování cp

Příspěvekod MateřskáškolaOVA » pon 17. črc 2017 12:31:48

Záleží na tom, kam na to školení jeli. Někdo má ve směrnici, že v pokud je to v rámci města, cesťák se neproplácí. Jinak pokud nevyplnili zaměstnanci...holt bych při kontrole řekla, že schválení měli, nedodali vyúčtování!
MateřskáškolaOVA
 
Příspěvky: 66
Registrován: úte 04. úno 2014 14:01:00


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník