Úřední doba účetní ve škole

ekonomický software - informace, zkušenosti, poznatky z praxe

Úřední doba účetní ve škole

Příspěvekod Loreleine » čtv 13. říj 2016 11:18:29

Hezký den všem.

Jelikož už toho mám zase dost, tak se na vás obracím s dotazem - Máte jako účetní ve školách své úřední hodiny?
Já to totiž fakt už nedávám. Mám čtvrletní výkazy a do toho řeším např.:
- náhradní kartičky na obědy,
- čipy na vstupy do budovy,
- prázdný toner nebo papír v kopírkách,
- zapomenutou svačinku, sešit, atd. dětí,
- opraváře, pošťáky, PPL, atd.
- darovací smlouvy, nájemní smlouvy
- apod.

Navíc funguji jako vrátný, takže otevírám dveře. Vyřizuji omluvenky.
Zařazuji majetek, vyřazuji majetek, přemísťuji majetek.
Cesťáky s učiteli, platby za pracovní sešity, za akce.
Vím, že to máte podobné.

Je toho hodně a de facto nemám ani 15 minut, aby někdo nevolal nebo něco nechtěl. Přibylo nám hodně děti a je to znát. A samozřejmě přibylo papírování.

Tak jsem přemýšlela, že zavedu nějaké úřední hodiny. Ale nevím, jestli mi to projde.
A nebo odejdu do nějaké jiné účetní společnosti, kde budu jen účtovat.
Nebo prostě někde slevím a nebudu to mít "do puntíku".

Poradíte jedné zoufalé a už unavené účetní?

Děkuji.
Loreleine
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 09. bře 2011 11:29:23

Re: Úřední doba účetní ve škole

Příspěvekod nono » čtv 13. říj 2016 12:23:58

Loreleine, máme to všechny stejné, věřte. Tam kde je na škole pouze jedna HOSPODÁŘKA
a dělá vše od mezd, účta, sekretářky, majetku......
také otvírám a zavírám, také chodí pošta a PPL až někdy po 16 hodině, také chodím do skladu, řeším klíče, smlouvy, .....
ŘEŠENÍ : já tu zůstávám po pracovní době a nejlépe se tu pracuje o sobotách a nedělích.
Hodiny si pak vyberu v náhradním volnu, když potřebuji třeba dříve odejít domů atp.
Jsou dny kdy se to opravdu nedá |:-(| ale jsou zase dny, kdy to potěší , že mohu pro někoho něco udělat :drinks:
úřední hodiny.... nedovedu si to představit, že bych si zavřela dveře a napsala od 9 do 11 hod a pak až od 12 do 15 hod. to
n e j d e !!!
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Úřední doba účetní ve škole

Příspěvekod macek1 » čtv 13. říj 2016 12:47:07

Jednou jsme to zkusili, protože do toho všeho co píšete, chodí ještě hodně žáků platit v hotovosti. Nevzali jsme peníze, ať přijde později, on je ztratil a kdo to odnesl? Správně, hospodářka, účetní, sekretářka, prostě děvečka pro všechno. Úřední hodiny nejdou ve škole zavést.
macek1
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 23. bře 2010 15:48:53

Re: Úřední doba účetní ve škole

Příspěvekod Loreleine » čtv 13. říj 2016 13:03:31

mono - právě, že taky chodím o víkendech, dělám do večera nebo si tahám práci domů. Hodně jsem té škole dala a někdy musela odsunout rodinu stranou.
Jen jsem si myslela, že to někdo má "vymakané" a že to jde i bez tohoto nadstavování. Já jsem si bohužel to nádradní volno vybírala jen vyjimečně, protože bych tady zase "chyběla".
Děkuji za odpověď.
Loreleine
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 09. bře 2011 11:29:23

Re: Úřední doba účetní ve škole

Příspěvekod Loreleine » čtv 13. říj 2016 13:05:36

macek1 - oč to mají lepší běžní "úředníci", kteří mají své úřední dny a zbyvající si v relativním klidu udělají své. Ale máte pravdu. Stačí mi být jeden den na školení a rodiče se pak vymlouvají, že nezaplatili školkovné, protože jsem tam přece nebyla. :x
Loreleine
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 09. bře 2011 11:29:23

Re: Úřední doba účetní ve škole

Příspěvekod Dahab » čtv 13. říj 2016 19:57:03

Milé radilky, to co napsala Loreleine jsem zažívala na vlastní kůži přes 20 let. Taky jsem nad úředními hodinami uvažovala, abych měla klid na práci v rámci pracovní doby a ne ve svém volnu a o víkendech. Nakonec se to všechno vyřešilo samo. Tělo řeklo stop a od ledna jsem onkopacient a jsem teď doma a dávám se po náročné léčbě dohromady. Jen se sama sebe ptám jestli takový pracovní nápor musel dojít tak daleko. Tak myslete na své zdraví. To máme všichni jen jedno. Držím všem palce a přeji všem co nejméně stresu. Stres je totiž tichý zabiják. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Úřední doba účetní ve škole

Příspěvekod JitkaMan » pát 14. říj 2016 8:45:26

Loreleine kolik máte na škole dětí?
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Re: Úřední doba účetní ve škole

Příspěvekod macek1 » pát 14. říj 2016 9:15:40

Dahab, to je mi líto, tak ať se brzy uzdravíš. :)
macek1
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 23. bře 2010 15:48:53

Re: Úřední doba účetní ve škole

Příspěvekod Eva1962 » pát 14. říj 2016 9:58:02

Připojuji se a přeji brzké uzdravení
Eva1962
 
Příspěvky: 184
Registrován: stř 23. bře 2011 15:16:08

Re: Úřední doba účetní ve škole

Příspěvekod refi » pát 14. říj 2016 11:05:39

Dahab píše:Milé radilky, to co napsala Loreleine jsem zažívala na vlastní kůži přes 20 let. Taky jsem nad úředními hodinami uvažovala, abych měla klid na práci v rámci pracovní doby a ne ve svém volnu a o víkendech. Nakonec se to všechno vyřešilo samo. Tělo řeklo stop a od ledna jsem onkopacient a jsem teď doma a dávám se po náročné léčbě dohromady. Jen se sama sebe ptám jestli takový pracovní nápor musel dojít tak daleko. Tak myslete na své zdraví. To máme všichni jen jedno. Držím všem palce a přeji všem co nejméně stresu. Stres je totiž tichý zabiják. :bye:



dahab, co to tady čtu??? často si říkám, když tu někdo přestane přispívat, co za tím stojí a vždycky si říkám, že si třeba radilka našla lepší zaměstnání a už se nemusí koukat tady na fórum. bohužel důvody mohou být různé a tenhle je v kategorii těch nejsmutnějších :cry: přeji sílu, objetí blízkých a na konci vítězství! a s větami nahoře mohu jenom souhlasit, pro mě to byl důvod ze školství odejít po více než 20ti letech. nyní nemůžu říct, že stres nemám, ale je to takový ten, co zapne všechny závity a na konci je výsledek, který mi za to vše stojí. ve školství už jsem tento pocit posledních pár let nezažívala a s příchodem unijních projektů jsem to vzdala ...

ještě jednou dahab - hodně štěstí !! :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Úřední doba účetní ve škole

Příspěvekod rucmaj » pát 14. říj 2016 14:14:51

Také přeji brzké uzdravení.....

A refi, poraďte prosím, kam jste přešla ? Také začínám uvažovat nad odchodem ze školství... Unijní peníze, projekty všeho druhu, kontrolní hlášení, DPH a nyní ještě registr smluv.
Už opravdu nemůžu..... V nadsázce říkám, že chci zase jenom účtovat.....
rucmaj
 
Příspěvky: 81
Registrován: stř 19. říj 2011 9:06:51

Re: Úřední doba účetní ve škole

Příspěvekod Loreleine » pon 17. říj 2016 7:26:32

JitkaMan - máme ve škole 400 dětí, k tomu 2 školky, jídelnu, několik budov.
Loreleine
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 09. bře 2011 11:29:23

Re: Úřední doba účetní ve škole

Příspěvekod witty » pon 17. říj 2016 7:31:09

Loreleine píše:JitkaMan - máme ve škole 400 dětí, k tomu 2 školky, jídelnu, několik budov.


Vy jste tam jediná THP?? Jestli ano tak je to na mašli. Na škole není žádná sekretářka?
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Úřední doba účetní ve škole

Příspěvekod Loreleine » pon 17. říj 2016 7:32:19

dahab - je mi to líto. Přeji hodně síly.
Loreleine
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 09. bře 2011 11:29:23

Re: Úřední doba účetní ve škole

Příspěvekod Loreleine » pon 17. říj 2016 7:33:40

witty - Přesně tak. Žádná sekretářka. Jen já. 8-)
Loreleine
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 09. bře 2011 11:29:23

Další

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků