CESTOVNÉ zahraniční - krácení

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

CESTOVNÉ zahraniční - krácení

Příspěvekod diplomatka27 » stř 18. lis 2015 14:18:03

Prosím Vás o jasnou radu, jak vyplatit stravné zahraniční pobyt, projekt výzva 56 ?
14 dní pobyt letecky pro 2 učitelky měly zaplaceny letenky, ubytování v hotelu, plnou stravu.
Na faktuře vše uvedeno v celkové výši.
Naše škola tedy musí vyplatit krácené stravné 75 % ( 45 EUR / 1den) za každý den pobytu?
Je nezbytně nutné zároveň vyplatit kapesné , až do ýše 40% zahraničního stravného??
Děkuji za radu a odpověď.
diplomatka27
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 18. bře 2010 19:52:48

Re: CESTOVNÉ zahraniční - krácení

Příspěvekod Alena H » stř 18. lis 2015 21:24:22

Tímto se řídím:

doby strávené mimo republiku, které trvají déle než 1 hod. při více prac.cestách v jednom dni, se pro účely zahr.stravného sčítají §170, odst.4
doby, ze kterých nevznikne právo na zahr.stravné, se přičtou k době, rozhodné pro poskytnutí stravného §170,odst.4
výši zahraničního stravného určí zaměstnavatel ze základní sazby stravného pro stát, ve kterém zaměstnanec stráví nejvíce času. §170, odst.2 ZP

hodin sazba krácení za1 jídlo §170,odst.5
18-24 plná 25%
12-18 2/3 35%
1-12 1/3 70%

Takže první a poslední den to určitě není plná sazba, ale snížená. Počítáte od doby odletu z dané země.
Mě do konce roku čekají ještě vyúčtovat 4 výjezdy. Naše škola mimo projekty vyjíždí minimálně 1 do roka, když zrovna nemáme projekt Comenius, to je pak poněkud více. Už mi z těch všech projektů jde hlava kolem. :? (doufám, že při těch všech novelách neposunuli paragrafy) Snad jsem vám trochu pomohla.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků