FAKTURA

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

FAKTURA

Příspěvekod AKTENA » úte 12. kvě 2015 14:15:09

Dobrý den,
potřebuji poradit, může být faktura nebo musí být daňový doklad při zaplacení v hotovosti, když dodavatel má na faktuře vyčíslené DPH. Nebo je to nepodstatné?
Předem děkuji za odpověď.
AKTENA
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 12. kvě 2015 14:07:44

Re: FAKTURA

Příspěvekod Alena H » úte 12. kvě 2015 15:27:48

Zkuste se podívat na § 30 zákona o DPH.
Alena H
 
Příspěvky: 843
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: FAKTURA

Příspěvekod MartinBu » sob 07. lis 2015 0:06:02

Dobrý den Akteno,

zákon o DPH rozlišuje "řádný" daňový doklad a tzv. zjednodušený daňový doklad. Pokud platba v hotovosti s DPH nepřevýší hodnotu 10.000 CZK nemusí být faktura vystavena. V opačném případě by měla splňovat jak požadavky zákona o účetnictví, tak i § 29 zákona o dani z přidané hodnoty.

Aleno, pokud bude hodnota zdanitelného plnění s DPH do 10.000 CZK, potom máte pravdu.

S přáním hezkého večera Martin Bureš
MartinBu
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. lis 2015 23:05:15


Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník