Zanechání studia - přijetí na jinou školu v rámci přijímaček

Zanechání studia - přijetí na jinou školu v rámci přijímaček

Příspěvekod jarka_pechova » pon 07. zář 2015 14:54:28

Dobrý den.
Ráda bych se poradila, jak správně postupovat v případě, že žáci 4. ročníku osmiletého gymnázia byli přijati v rámci přijímacího řízení na jinou střední školu. My o tom nemáme žádnou písemnou informaci a vedeme je tudíž stále v evidenci. Řešíme to tak, že obvoláme či obešleme rodiče s dotazem, proč se žák neúčastní výuky, a poté jim dáme formulář na zanechání studia zpětně k 31. 8. z důvodu, že byl přijat na jinou střední školu. Ve školském zákoně jsem nalezla jen § 68, který řeší zanechání studia, ale ne s zpětným datem (neboť pokud jsou od 1. 9. přijati jinam, neměli by se po tomto termínu vyskytovat v evidenci jiné školy). Řeší někdo tentýž problém? Děkuji za odpověď, s pozdravem J. Pechová

§ 68
1) Žák, který splnil povinnou školní docházku, může zanechat vzdělávání na základě písemného sdělení doručeného řediteli školy. Součástí sdělení nezletilého žáka je souhlas jeho zákonného zástupce. Žák přestává být žákem střední školy dnem následujícím po dni doručení tohoto sdělení řediteli školy, popřípadě dnem uvedeným ve sdělení o zanechání vzdělávání, pokud jde o den pozdější.
2) Jestliže se žák, který splnil povinnou školní docházku, neúčastní po dobu nejméně 5 vyučovacích dnů vyučování a jeho neúčast není omluvena, vyzve ředitel školy písemně zletilého žáka nebo zákonného zástupce nezletilého žáka, aby neprodleně doložil důvody žákovy nepřítomnosti; zároveň upozorní, že jinak bude žák posuzován, jako by vzdělávání zanechal. Žák, který do 10 dnů od doručení výzvy do školy nenastoupí nebo nedoloží důvod nepřítomnosti, se posuzuje, jako by vzdělávání zanechal posledním dnem této lhůty; tímto dnem přestává být žákem školy.
3) Žák, který po splnění povinné školní docházky nepostoupil do vyššího ročníku, přestává být žákem školy posledním dnem příslušného školního roku nebo po tomto dni dnem následujícím po dni, kdy nevykonal opravnou zkoušku nebo neprospěl při hodnocení v náhradním termínu, anebo dnem následujícím po dni nabytí právní moci rozhodnutí o nepovolení opakování ročníku.
jarka_pechova
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 23. dub 2013 9:50:15
Bydliště: Chodov

Zpět na Hledám, potřebuji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník