Cizí osoby v budově školy

Cizí osoby v budově školy

Příspěvekod Alena H » sob 14. úno 2015 18:47:02

Mám dotaz. Podotýkám, nebyla jsem u toho. Přišel k nám do školy člověk a sháněl se po zaměstnání, neúspěšně (vypadal dosti, jak bych to jen řekla, ošuntěle). Při svém pobytu ve škole se zřejmě zakoukal do jedné mladé paní učitelky. Když prý odcházeli jiné paní učitelky ze školy, tak je pronásledoval a na kolegyni se vyptával. Za dva dny přišel znovu a jiná kolegyně vycházela z budovy a zřejmě ho poznala, odmítla mu dát informace o paní učitelce a že ho do školy nepustí, že u nás nemá dítě a tudíž tam nemá co dělat. On se přesto vrátil a zazvonil na mne, řekla jsem mu totéž a odmítla ho do školy pustit, bylo už odpoledne, končilo vyučování. Do školy stejně vnikl, když nějací žáci opouštěli budovu. Dorazil ke mě a znovu chtěl podat o paní učitelce informace, samozřejmě jsem mu nic neřekla, odkázala jsem ho aby opustil školu, začal mi vyhrožovat zřizovatelem, ale odešel. Asi jsem měla zavolat policii. Jak máte řešený přístup cizích osob do budovy?
Máme sice kamerový systém, ale jak jsem řekla, spousta osob dovnitř vnikne spolu se žáky. Je nějaká vyhláška, kdo do budovy školy smí a kdo ne? Školník tam sice má nějaký čas hlídat, ale zároveň má údržbářské práce.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: Cizí osoby v budově školy

Příspěvekod refi » pon 16. úno 2015 14:03:58

Alenko, kdysi jsme to ve škole také řešili. Když očesali peníze na nepedagogy, chtěli jsme ušetřit na vrátném a zavést čipové karty v kombinaci s kamerou. Nakonec jsme od toho logicky ustoupili. Bohužel technika nenahradí člověka, který situaci vyhodnotí na místě. Že studenti jsou ochotni pustit každého dospělého je jasné, nemají důvod pochybovat. Tím, že na vrátnici nikoho nemáte v exponované době, tzn. v době, kdy chodí studenti sem a tam je špatné řešení a ve výsledku může vyjít mnohem dráže ... ať už na ztraceném majetku nebo ztrátě bezpečí kohokoliv v budově.
Nevím, jestli je na to nějaká vyhláška, ale ať je nebo není, zajištění bezpečnosti všech ve škole je na zodpovědnosti vedení školy a stačí málo a může být pozdě s tím něco dělat. Ve vašem případě bych určitě volala policii, jen co by pán opět překročil práh školy ... pokud tedy byl několikrát vyzván, aby ze školy odešel a přesto se stále vrací.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3236
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Cizí osoby v budově školy

Příspěvekod Alena H » pon 16. úno 2015 14:13:50

Refi děkuji za odpověď, to je asi bolest všech škol. Mě jde ale i spíš o definici, co je škola a kdo do ní sní či nesmí vstoupit, nemůžu říct člověku, vy mě připadáte divný, vás sem nepustím. Spíš, kde se opřu o zákon, když to neudělalo vedení.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: Cizí osoby v budově školy

Příspěvekod Milumilmi » čtv 19. úno 2015 23:01:45

Zdravím vespolek. Tak u nás na střední škole máme dva vchody - hlavní a ještě zadní vchod. U zadního je kamera a zvonek. Jenže už to asi nestačí, takže nyní budeme ve volných hodinách hlídat zadní vchod, zapisovat žáky (doufám, že budou mít občanské průkazy - protože je všechny neznáme), přijde-li kdokoliv za zástupkyní nebo nějakou učitelkou - zavedeme je tam osobně. Jsme vytočené doběla, protože na jedné straně chtějí vysokou školu a na druhé straně z nás dělají hlídače. Už takhle z nás mají paňáři srandu...a teď tam budeme tajtrlíkovat s notesem. Podotýkám, že v budově je na chodbě zima i v létě.....natož tam stát v zimních měsících.....to mi bude zima i v kabátě, není tam pořádné světlo, není si tam kam sednout - a i když tam bude židle, tak na klíně si nebudu opravovat písemky....a stolek se tam vejde těžko. Zajímalo by mě, zda má vedení právo tohle po nás chtít. Prý v rámci nepřímé činnosti ano. To opravdu nestačí, že je tam kamera a zvonek? Nechápu to. Díky za připomínky ;)
Milumilmi
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 04. led 2015 18:25:33


Zpět na Hledám, potřebuji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků