Parnerství v projektu

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

Parnerství v projektu

Příspěvekod laracroftik » čtv 18. zář 2014 11:29:07

Dobrý den,
prosím o radu, vstoupili jsme do projektu Informační centra digitálního vzdělávání a to od září 2014. Trvání projektu je do 7/2015. První monitoring bude 1/2015. Vše si máme hradit ze svých prostředků a bude nám proplaceno až po vymonitorování, tzn. někdy leden-únor 2015. Jedná se o neinvestiční výdaje + mzdy. V projektu je jasně napsané, že účetnictví se musí vést odděleně. Teď jsem řešila se zřizovatelem, že nepůjde finanční výpomoc, protože už nepokryjeme pro letošní rok ze svých výnosů, jedná se o částku nad 700 tis., ale o půjčku. Vůbec netuším, jakým způsobem účtovat letošní rok 2014, kdy mi přijde půjčka od zřizovatele a do nákladů mi budou vstupovat mzdy na 0,5 úvazek ICT a 480 tis. za nákup notebooků a softwaru. Nemohli byste, prosím, poradit vy, které jste podobné problémy už řešily?? Na konci roku to bude jak, jen náklady, nebo se dohadnu na základě podepsaného projektu stejných výnosů??? Už netuším a čím déle studuji, tím více tápu. Díky moc :(
laracroftik
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 05. led 2012 0:10:26

Re: Parnerství v projektu

Příspěvekod Kim » pát 19. zář 2014 7:38:54

Nevím jestli poradím správně, ještě jsme tento případ neměli, ale půjčku bych zaúčtovala jak radí na pouctuje - dotaz: Zaúčtování bezúročné půčky z kraje pro přísp.organizaci -Jak zaúčtuji obdržení bezúročné půjčky a její čerpání od zřizovatele - kraj pro příspěvkovou organizaci - gymnázium. děkuji za info. Odpověď:
Pokud se jedná o krátkodobou půjčku - klasicky při obdržení MD 241/Dal 326 (krátkodobé finanční výpomoci). Splacení zase opačně MD 326/Dal 241. Pokud by to byla dlouhodobá půjčka (splatnost delší než rok, je tam účet 452).
Jinak náklady bych účtovala na 5xx a do výnosů 6xx bych to dala pomocí dohadných položek.
Uživatelský avatar
Kim
 
Příspěvky: 294
Registrován: úte 30. bře 2010 11:53:46
Bydliště: Karvinsko


Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron