investiční nákup

investiční nákup

Příspěvekod alena.kozlova » stř 13. srp 2014 15:15:28

Milé radilky,mám roblém a nedokážu jej rozetnout.Koupili jsme do školy /jsme PO zřizovaná obcí/ vybavení kuchyně,jsou to investice nad 60000,-,ale obec nám nedala peníze vyslověně na investiční nákup i když jsem je o to důrazně žádala,dala nám vlastně jen provozí dotaci a nakupte si co chcete.Je to v rámci regulí? A jak to mám vlastně účtovat?Rezervní i investiční fond sice máme /odpisujeme budovu,ale tu nám do koce roku vezmou a s ní asi i odpisy.Jde mi o to,zda mi na tu investici /vybavení kuchyně stroji/musíme dostat jmenovitě inv.dotaci. |Snad jsem to napsala srozumitelně a děkuji za poradu |:-(|
alena.kozlova
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte 04. led 2011 9:41:41

Re: investiční nákup

Příspěvekod nono » čtv 14. srp 2014 8:44:18

aleno, my máme ještě od zřizovatele na rok 2014 odsouhlasen INVESTIČNÍ LIMIT
to je částka, do které se musíme vejít při nákupu investic v roce 2014.
Pokud bychom přečerpali, museli bychom to mít předem od zřizovatele schválené. Tj. změna rozpočtu na rok 2014.
Jestli Vám v rozpočtu stanovil zřizovatel investiční limit, domnívám se, že Vám tím
odsouhlasil i čerpání z investičního fondu (píšeš, že jej máte).
Já bych tedy zvolila varianty :
1. požádala bych zřizovatele, aby Vám přidělené peníze dal
jako účelovou dotaci na nákup investic (posílení investičního fondu)
a já bych dala do investičního fondu a pak postupně z něj čerpala
podle došlých faktur ALE zase jen do částky, kterou máte v rozpočtu na nákup investic v roce 2014
2. pokud by Vám to zřizovatel nenapsal, tak bych nákup investic financovala z investičního fondu, který máte
a když Vám řekli, že si za poukázané peníze můžete koupit co chcete, kupte si něco jiného (drobný majetek,
uhraďte si např. nějaké služby....) ale vše by mělo být ZASE v souladu s odsouhlaseným rozpočtem na rok 2014
a se stanovenými limity, které Vám zřizovatel stanovil
uvidíte, co Vám napíší ostatní radilky.....
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: investiční nákup

Příspěvekod alena.kozlova » úte 19. srp 2014 15:42:09

Krásný den,to zní rozumně,ale náš zřizovatel je flink a tak se obávám,že žádné odsouhlasení rozpočtu na investice asi není,dotaci jako investiční jsme nedostali a inv.majetek v hodnotě 404 tisíc je už zaplacený,kvůli sankcím dodavatele a já jsem v ..... :cry: Zavedla jsem jej do seznamu /vedu jej ručně mimo softw,-máme tak málo tohoto majetku,že se nám softw.neoplatí,tak s tím bojuji ručně a dost naslepo.
Hledám na inter.jak jej zaúčtovat,odpisovat,odpisový plán,přiznávám,že za 12 let účta jsem investice neúčtovala.Dostala jsem jen odpisy budovy a ty jedu vlastně pořád stejně.Zkusíte mi někdo poradit jak dál?Co proti čemu účtovat a kde najít,jak vypočítak odpisy? :idea:
alena.kozlova
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte 04. led 2011 9:41:41

Re: investiční nákup

Příspěvekod refi » stř 20. srp 2014 9:00:10

alenko, na vaše otázky nedokážu odpovědět, ale nechcete zkusit nějaký software zdarma? mohl by vám možná taky pomoci, např. zde http://www.slunecnice.cz/sw/majetek/
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: investiční nákup

Příspěvekod alena.kozlova » pát 19. zář 2014 9:13:38

:x ať žije uřední šiml,ale zlatý,který alespoň řechtá,ten náš je líný i tu tlamu otevřít. Do dnes nemám invest.peníze přidělené, máme slíbenou grant.dotaci na kuchyň /jak tento příslib zaúčtovat/,ale stále nevím,jak zaúčtovat už zakoupenou investici 404 tis.Je to takto?
předpis FD 041/321
úhrada FD 321/241
zařazení majetku 022/041
odpisy 551/082
tvor.fon. z odpisů 401/416
Prosím,může mi to někdo potvrdit a hlavně říct,jak zaúčtovat příslib grantu? Díííííky :bye:

Vzkaz pro refi: uvedené webky nechtějí reagovat.
alena.kozlova
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte 04. led 2011 9:41:41


Zpět na Hledám, potřebuji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků