Partner s fin. příspěvkem

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

Partner s fin. příspěvkem

Příspěvekod novoma » stř 09. dub 2014 9:31:23

Zdravím a prosím o radu :
Máme projekt, docela náročný, 8 partnerů, všichni s fin. příspěvkem. Jeden financování ex ante, ostatní ex post. Právě s tím ex ante mám problém - jak zaúčtovat zálohu na způsobilé náklady projektu zaslanou partnerovi? Bude mít svoje náklady ve svém účetnictví, jde o osobní náklady. Nebo o všech těch nákladech projektu, včetně nákladech partnerů, musím účtovat ve svém účetnictví já, protože jsem příjemce? Tohle jsem nějak nepobrala a nikde jsem se nedočetla.
Doufám, že jsem formulovala srozumitelně a prosím zkušené projektové účetní o názor nebo radu.
novoma
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 14. čer 2010 10:30:13

Re: Partner s fin. příspěvkem

Příspěvekod Kadičová » čtv 15. kvě 2014 9:57:30

Dobrý den, mám jen 1 partnera v projektu (OPPA - Praha) a řeším to tak, že zálohu poslanou partnerovi účtuji 377/AU. Jednou za čtvrtletí nebo pololetí mi partner pošle svůj přehled nákladů (přímých i nepřímých), nejlépe účetní deník apod. a já si tu zálohu proúčtuji proti 549/AU. Takže fakticky máme zaúčtovány náklady oba, on na příslušných nákladových účtech a já na 549 (musím nějak zúčtovat jeho náklady - jsem příjemce dotace). Při kontrole od poskytovatele s tím nebyl problém, postup mi byl doporučen od zřizovatele. Ale také mi trvalo, než se mi tyhle informace podařilo získat, přehazovali si mě jako horký brambor. Přeji pevné nervy, účtování takovéhleho projektu, s tolika partnery, musí být teda chuťovka.
Kadičová
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 16. úno 2010 8:19:56

Re: Partner s fin. příspěvkem

Příspěvekod marino » pát 30. kvě 2014 10:18:33

Díky moc. Poslala jsem pro jistotu dotaz na zřizovatele, tj. kraj a tam ho už cca dva měsíce zpracovávají - to bude ten horký brambor :D
Váš postup se mi zdá logický, něco podobného zpracoval metodicky Moravskoslezský kraj a mají to na webu.
(nějak mi nefunguje přihlášení na novoma,tak jsem založila profil znovu a lépe).
marino
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 12. čer 2013 8:34:46


Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků