P 1-04 nastavení ve VEMĚ

P 1-04 nastavení ve VEMĚ

Příspěvekod georga » pát 04. dub 2014 13:27:12

Dobrý den,
stále nedokážu ve VEMĚ nastavit čerpání mzdových prostředků z různých zdrojů, aby se mi správně vyplnil statisatický výkaz P 1-04. Když například 15 vyučovacích hodin učitele je hrazeno prostředky ze státních zdrojů a 6 hodin z prostředků zřizovatele = kraj, je to možné ošetřit přímo ve VEMĚ? Zatím stále toto upravuji ručně při odesílání výkazů, ale vím, že VEMA je chytrá a určitě to je možné zadat do programu. Má s tím někdo zkušenosti a dokáže poradit?
Díky a hezký víkend.
georga
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 02. čer 2011 13:31:40

Re: P 1-04 nastavení ve VEMĚ

Příspěvekod witty » pát 04. dub 2014 14:55:54

Potřebujete takto rozdělit i příplatky, náhrady a další složky mzdy? To se dělá v F25 Rozúčtování. Vytvoříte si středisko s požadovaným zdrojem financování a na toto středisko převedete procento ze mzdy zaměstnance. Pokud chcete některé složky mzdy při rozdělení nedělit, dá se to nějak obejít.
Není mi jasné vaše rozdělení peněz na státní a od zřizovatele/kraje... my jsme SŠ a peníze z kraje jsou v P1-04 "ze státního rozpočtu"...?
Naposledy upravil witty dne pon 07. dub 2014 10:17:05, celkově upraveno 1
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: P 1-04 nastavení ve VEMĚ

Příspěvekod georga » pon 07. dub 2014 7:47:06

Moc děkuji. Do ostatních zdrojů mi mají jít všechny složky mzdy, tedy i osobní, náhrady atd. Asi jen příplatek za třídnictví bych dělit neměla. Zkusím to jak píšete.
Peníze dostáváme rovněž prostřednictvím kraje jako "státní", s ÚZ 33353. Ale mimo to dostáváme od magistrátu na podporu středoškolské výuky jazyků s ÚZ 00080, a tyto už nejsou státní (státní nám samozřejmě o to sníží) a v P1-04 se dávají do řádků "z ostatních zdrojů". Máme pevně dané, že z těchto peněz jeden učitel odučí 2 hodiny jazyků navíc, další 1 hodinu, další 3 hodiny. atd., takže to počítám bokem a v P 1-04 upravuji ručně, protože se mi to zatím nepodařilo do VEMY zadat.
Hezký den.
georga
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 02. čer 2011 13:31:40

Re: P 1-04 nastavení ve VEMĚ

Příspěvekod witty » pon 07. dub 2014 8:44:41

Složkám platu, které nechcete dělit, dejte v F9 do Pracoviště pro rozúčtování to středisko, na kterém zaměstnanec běžně je (z rozpočtu školy). Tato část mzdy pak nebude rozúčtována i na ost.zdroje.

Nebo ti učitelé mají hodiny navíc, jak píšete - jako přespočetné? To by šlo pak zadat při placení těchto hodin v F50 - do prac.pro rozúčt. - tam byste dala středisko z ostatních zdrojů a neřešila vůbec dělení v F25. Do ostatních zdrojů by šly jen příplatky za odučenou hodinu nad rámec vyučovací povinnosti.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: P 1-04 nastavení ve VEMĚ

Příspěvekod georga » pon 07. dub 2014 9:11:00

Učitelé mají tyto hodiny normálně v úvazku, ne jako přespočetné. Tím "navíc" jsem myslela, že jednotlivé třídy mají počet hodin angličtiny nebo němčiny rozšířený, vyjádřila jsem se nepřesně.
Děkuji.
georga
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 02. čer 2011 13:31:40

Re: P 1-04 nastavení ve VEMĚ

Příspěvekod witty » pon 07. dub 2014 10:15:28

Ještě poznámka: myslím, že vám to nevezme změnu finančního zdroje do minulosti (leden,únor), nebo alespoň mně to haprovalo, tak jsem musela nějak kouzlit "ručně", aby se mi peníze za minulé měsíce zařadily do správného řádku a nemusela jsem to ještě 4x do konce kalendářního roku upravovat ve výkazu.
Až uděláte tu změnu, tak se podívejte, jakou částku máte v P1-04. Kdyby vám to nevzalo předchozí měsíce, tak bych částku za 1-2/2014 dala do měsíčních změn F50 doplatkem/přeplatkem - kódem 1, částku mínusem na "státním středisku" a to samé plusem na středisko z ost.zdrojů. Pak už by to mělo fungovat.
Poslala jsem vám do soukromé zprávy své telefonní číslo- kdybyste to potřebovala upřesnit, zavolejte.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron