Semináře, rady a návody pro účetní ÚSC a PO

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Semináře, rady a návody pro účetní ÚSC a PO

Příspěvekod JPohn » čtv 20. úno 2014 8:41:47

Nabízíme seminář pro začínající účetní obcí a PO (i pro pokročilé k upevnění dosavadních znalostí) v Polici nad Metují. Seminář je čtyřdenní - zahrnuje úvod do účetnictví ÚSC (tj. základy), účtování o majetku, postupy účtování o transferech a postupy účtování v účtové třídě 3 - Zúčtovací vztahy. Další témata se probírají dle individuálních potřeb účastníků. Seminář se koná:

aktuálně 12. - 15.května 2015

seminář se již úspěšně uskutečnil v dubnu 2014.

více informací na http://www.vucetnictvi.cz.

Jakékoliv dotazy k seminářům ráda zodpovím. Jitka Pohnerová

zveřejněno se souhlasem administrátora konference
aktualizováno v dubnu 2015
Naposledy upravil JPohn dne stř 01. dub 2015 19:09:40, celkově upraveno 4
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24

Re: Semináře, rady a návody pro účetní ÚSC a PO

Příspěvekod Alena H » čtv 20. úno 2014 20:30:50

Nemyslím si, že by na tomto fóru měly probíhat podnikatelské aktivity jakéhokoliv druhu. I doporučení na nějakou firmu by zde mělo proběhnout pouze v soukromé zprávě. To je můj názor. Přeci jen to Jitko nejsou vaše stránky, ale stránky provozované Refi. Jinak děkuji za příspěvky. Alena
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: Semináře, rady a návody pro účetní ÚSC a PO

Příspěvekod refi » čtv 20. úno 2014 21:20:23

Alenko, je to moc hezké, že toto fórum bráníte a hlídáte, moc si toho vážím a jsem moc příjemně překvapená :) :thumbs up:

toto vlákno je ale placené, funguje jako placená inzerce, paní Jitka mě předem oslovila a vše máme spolu projednáno. možná zkusím požádat admina o barevné odlišení celého reklamního vlákna, nicméně u uživatele je pod jeho nickem označení "inzerent", což znamená, že patří do skupiny povolených a smluvně sjednaných inzercí. paní Jitka je zde navíc dlouhodobý uživatel a nezištně (a přitom velmi odborně) přispívá do témat, která se zde řeší. proto jsme vyslovili souhlas s propagací její aktivity, která mimo jiné může pomoci zdejším uživatelkám k větší jistotě při jejich těžké práci.

Ještě jednou ale děkuji za upřímnou snahu o čistotu tohoto fóra a ochranu skvělé party lidí zde před reklamou, se kterou bohužel bojuje každý internetový prostor. osobně se snažím, aby zde nebyla reklama, která nesouvisí se zde probíranými tématy nebo resorty, kterých se fórum týká. o zbytek se stará admin, který nastavil "hlídací psy" :D tak, aby nás tu nevyžádaná vlákna neobtěžovala.

přeji všem uživatelkám i nadále příjemný čas strávený zde :drinks:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Semináře, rady a návody pro účetní ÚSC a PO

Příspěvekod Alena H » pát 21. úno 2014 8:26:59

Děkuji Refi za vaši reakci, reklamy na nás trčí odevšad, z televize, rádia, internetu, novin a časopisů, ze schránek na poštu, v čekárnách u lékařů, dopravních prostředcích, zkrátka všude, proto jsem musela zareagovat.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: Semináře, rady a návody pro účetní ÚSC a PO

Příspěvekod JPohn » pát 21. úno 2014 10:37:15

I já děkuji za reakci paní Aleny a také za spolupráci Refi. Možná to chce z mojí strany trochu upřesnění.

Jsem Jitka Pohnerová a od roku 2001 jsem účetní na malé obci. Účtuji také dvě menší příspěvkové organizace, bytové družstvo ve spoluvlastnictví obce a díky naší obci také účetní případy, které se týkají DPH. Trochu se vyznám také v bytovém hospodářství, protože naše obec má 50 bytů, což je na malou obec celkem velké množství.
Svoje zkušenosti jsem schopna předávat dál a proto pořádám semináře - také pro začínající účetní. Sama si pamatuji, jak jsem na počátku své praxe tápala, dělala chyby, zjišťovala, plašila a vůbec se strachovala z každé kontroly. I já tenkrát potřebovala školení a moc děkuji Alence Kučerové, která nám v začátcích moc pomohla (její roční školení pro účetní obcí a PO je skvělé a je možné jej zakončit maturitní zkouškou - vřele doporučuji).

V dnešní době není problém najít informace, ale někdy je těžké dát si je do souvislostí, pochopit a aplikovat je v praxi.
Snažím se být užitečná a srozumitelná. Naše aktivity jsou na http://www.vucetnictvi.cz.
Naposledy upravil JPohn dne pon 24. úno 2014 14:22:28, celkově upraveno 1
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24

Re: Semináře, rady a návody pro účetní ÚSC a PO

Příspěvekod JPohn » pon 24. úno 2014 7:58:47

Aktuálně je žhavým a diskutovaným tématem schvalování účetní závěrky. K této problematice jsme zpracovali stručný návod / text k základní orientaci v problematice. Je k dispozici všem zájemcům na této stránce http://www.vucetnictvi.cz/news/schvalovani-ucetni-zaverky-vnitrni-predpis/.
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24

Re: Semináře, rady a návody pro účetní ÚSC a PO

Příspěvekod danka » pon 24. úno 2014 15:43:12

Refi se na mě určitě nebude zlobit, když napíšu: "Jituško, to se mi moc líbí". Čím víc informací, tím lépe. :)
danka
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. úno 2010 23:04:36

Re: Semináře, rady a návody pro účetní ÚSC a PO

Příspěvekod JPohn » pon 03. bře 2014 20:42:20

V roce 2014 došlo k dílčím změnám a upřesněním v účtování o majetku - částečně se změnil ČÚS č. 710 a byla novelizována vyhláška č. 410/2009 Sb., byly zřízeny nové účty 035 a 036, nově je upraveno účtování o věcných břemenech a právech stavby.
K účtování o majetku obcí pořádáme praktické semináře s příklady účtování, cvičebnicí, vzorem majetkové směrnice a dalšími dokumenty. Koná se v menší skupině posluchačů, což umožňuje vznášet dotazy, diskutovat a řešit příklady z praxe ÚSC.
Semináře se konají
27.3.2014 v Liberci a
28.3.2014 v Děčíně

- více informací na http://www.vucetnictvi.cz.
Z obsahu: problematika nabývání majetku, oceňování reálnou hodnotou, rozlišení technického zhodnocení a oprav, právo stavby, věcná břemena apod.
Vhodné pro účetní obcí.
Naposledy upravil JPohn dne čtv 20. bře 2014 9:29:53, celkově upraveno 1
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24

Re: Semináře, rady a návody pro účetní ÚSC a PO

Příspěvekod JPohn » čtv 20. bře 2014 9:28:36

Informace pro obce:
Ve Zprávách ministerstva financí vyšla směrnice k výdajům na zajištění průběhu voleb - teď se blíží volby do Evropského parlamentu, tak je důležité si osvěžit, co je možné z dotace na volby hradit. Zprávy č. 4/2013 jsou k dispozici na této stránce http://www.mfcr.cz/cs/legislativa/zpravy-mf-pro-obce-a-kraje.
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24

Re: Semináře, rady a návody pro účetní ÚSC a PO

Příspěvekod JPohn » sob 03. kvě 2014 20:30:06

Nabízíme seminář pro začínající účetní obcí (i pro pokročilé k upevnění dosavadních znalostí) v Polici nad Metují. Seminář je čtyřdenní - zahrnuje úvod do účetnictví ÚSC (tj. základy), účtování o majetku, postupy účtování o transferech a postupy účtování v účtové třídě 3 - Zúčtovací vztahy. Seminář se koná:
16. - 19.června 2014
seminář se již úspěšně uskutečnil v dubnu 2014.

více informací na http://www.vucetnictvi.cz.

Jakékoliv dotazy k seminářům ráda zodpovím.
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24

Re: Semináře, rady a návody pro účetní ÚSC a PO

Příspěvekod JPohn » pát 30. kvě 2014 6:53:46

Posílám informaci o seminářích v červnu 2014:

Pardubice 12.6.2014 Základy DPH pro ÚSC a PO - úvod do problematiky DPH pro začínající účetní a začínající plátce daně z řad obcí a příspěvkových org.

Nymburk 26.6.2014 Majetek ÚSC v účetních předpisech - postupy účtování o majetku s důrazem na změny platné od 1.1.2014

Podrobnosti na stránkách http://www.vucetnictvi.cz

Jitka Pohnerová
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24

Re: Semináře, rady a návody pro účetní ÚSC a PO

Příspěvekod sovisek » pát 24. říj 2014 9:33:44

Dobrý den,
nevíte o nějakém dobrém semináři pro začínající účetní PO v okolí Brna či Zlína? Děkuji
sovisek
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 24. říj 2014 9:26:01

Re: Semináře, rady a návody pro účetní ÚSC a PO

Příspěvekod JPohn » stř 01. dub 2015 19:11:31

Nabízíme seminář pro začínající účetní obcí, příspěvkových organizací nebo dobrovolných svazků. Více informací na našem webu http://www.vucetnictvi.cz.
Případně pište dotazy.

kurz 2015.jpg


(Tento inzerát zveřejňujeme se souhlasem administrátora stránek.)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24

Re: Semináře, rady a návody pro účetní ÚSC a PO

Příspěvekod Žaneta » pát 24. dub 2015 9:05:23

Dobrý den,
semináře bych se hned zúčastnila, bohužel, jsme s kolegyní z Prahy :cry:
Žaneta
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 11. dub 2015 7:44:01

Re: Semináře, rady a návody pro účetní ÚSC a PO

Příspěvekod JPohn » ned 26. dub 2015 20:33:11

Žaneta píše:Dobrý den,
semináře bych se hned zúčastnila, bohužel, jsme s kolegyní z Prahy :cry:


Seminář je určen pro celou ČR - je čtyřdenní s ubytováním. Seminář, ubytování, večerní diskuse vše pod jednou střechou.
Ale aktuální termín v květnu 2015 je již zcela naplněn. Případné další termíny po dohodě s administrátorem této konference znovu zveřejníme.

Děkuji za zprávu.
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 4 návštevníků