Vema - vrácený přeplatek a odvod zálohové daně

Vema - vrácený přeplatek a odvod zálohové daně

Příspěvekod Dindina » stř 27. úno 2013 16:08:12

Ahoj radilky,
ze semináře mám materiál, kde je napsáno, že o vrácený přeplatek z ročního zúčtování daně se sníží nejbližší odvody záloh správci daně. Pokud je vrácený přeplatek na dani vyšší než odvod záloh v přílušném měsíci, je třeba opravy v následujícím období... Chápu správně, že Vema mi teda automaticky v měsíci, kdy dochází proplacení vráceného přeplatku sníží odvod záloh FÚ a v převodním příkaze budu mít odvod záloh ponížený o vrácené přeplatky? A hlavně by mě zajímalo, kde zjistím, kolik by se mělo v daném měsíci odvést FÚ na zálohách před snížením o přeplatky a kolik je suma všech vrácených přeplatků? Asi to bude v nějaké sestavě, ale nenašla jsem to :-! Jde mi o to, že pokud budou ty přeplatky opravdu vyšší než záloha FÚ v daném měsíci, abych to mohla v tom následujícím období správně ručně opravit a abych věděla, o jakou částku snížit ty zálohy :?
Dindina
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 12. pro 2012 10:40:42

Re: Vema - vrácený přeplatek a odvod zálohové daně

Příspěvekod witty » čtv 28. úno 2013 9:45:30

Ano, Vema odvede objem daní snížený o přeplatky z ročního zúčtování. Kolik dělají přeplatky z RZD zjistíte např. v sestavě S08 - Rozúčtování mezd (celkově) nebo ve Výsledcích - F36 Roční zútování daně (po lidech), tam si vytřídíte rok 2012 a máte kompletní přehled o slevách, odpočtech a výsledku RZD za jednotlivé zaměstnance. Podle F36 si kontroluji správnost zadání podkladů pro RZD a výslednou vrácenou daň.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků