Vema - sestava S114 náhrada za nevyčerpanou dovolenou

ekonomický software - informace, zkušenosti, poznatky z praxe

Vema - sestava S114 náhrada za nevyčerpanou dovolenou

Příspěvekod refi » pon 07. led 2013 15:29:40

určitě jste si všimly této nové sestavy, i když v rozúčtování S08 už tyto údaje pár let figurovaly. kdysi tu někdo psal, že náklady na nevyčerpanou dovolenou účtuje na náklady příštích období. děláte to někdo? potom by tato sestava byla dobrým podkladem. a já přemýšlím, jestli do toho jít a začít o tom účtovat, protože by to pak znamenalo měsíčně částku upisovat, podle čerpání v roce 2013.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Vema - sestava S114 náhrada za nevyčerpanou dovolenou

Příspěvekod nono » úte 08. led 2013 15:00:41

refi, je to moc hezká sestava. Já ji ale použiju jen jako informační :
v roce 2013 budeme mít nějaký objem peněz od kraje na výplatu mezd no a kdyby si všichni vyčerpali tu nevyčerpanou dovolenou z roku 2012 v roce 2013 a všichni si vyčerpali dovolenou za 2013 také v r.2013 - tato částka by mi snížila objem prostředků na platy v r.2013. U nás je to docela dost Kč, takže s tím budu asi počítat.......
Účtovat o této částce nebudu. Dle mého názoru by to šlo za podmínky, že by nám kraj tuto částku nechal k 31.12.2012 jako nevyčerpanou a já bych ji "držela" na nějakém účtu a postupně čerpala. To ale nejde - kraj musí být na nule a nebo vrátit. Ještě ale... ta částka bude v roce 2013 jiná, protože se bude nevyčerpaná dovolená vyplácet zaměstnancům dle jiných průměrů.
Já tak účtovala, když jsem pracovala jako účetní v jiné firmě....né ve škole. A bylo to podle mne správně. Školství to má holt jinak. :gcrazy: :gmad:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků