sociální výpomoc - živelná pohroma

sociální půjčky a výpomoci, návratné i nenávratné, doklady

sociální výpomoc - živelná pohroma

Příspěvekod refi » pon 29. čer 2009 16:47:54

možná se některých organizací bude týkat dotaz a následná odpověď, kterou nám zaslali z kraje:

Sociální výpomoci a půjčky dle § 11 vyhl. č. 114/2002 Sb., o FKSP

Dotaz ze dne 26.6.2009:

Podle § 11 vyhl. č. 114/2002 Sb., je možno poskytnout jednorázovou sociální výpomoc zaměstnanci …....v případech postižení živelní pohromou.
Vzhledem posledním živelným událostem (povodním) na Novojičínsku by chtěly některé naše příspěvkové organizace svým zaměstnancům ze zaplavených oblasti přispět z FKSP.

Protože však nemají v rozpočtu jako rezervu nebo přímo jako sociální výpomoc vyčleněnou potřebnou částku, tážeme se, zda je možno v této situaci poskytnout postiženým finanční výpomoc, aniž změna rozpočtu byla projednána (např. s odbory).

Protože situace je skutečně kritická, prosím o odpověď co nejdříve (alespoň telefonicky).Telefonická odpověď ing. Libnarové ze dne 29.6.2009:


Pokud je zapotřebí jednat urychleně, je možno nouzově změnit rozpočet čerpání FKSP a zaměstnancům sociální výpomoc bezodkladně poskytnout.
Pokud je v oblasti vyhlášen nouzový stav, pak má organizace možnost poskytnout 30 až 50 tis. Kč a tato částka se zaměstnanci nedaní.
Pokud se jedná o oblasti zatopené, ale nouzový stav není vyhlášen, pak je možno přispět max. 15 tis. Kč a částka se zaměstnanci zdaní.
V těchto mimořádných případech platí znění § 19, odst. 3) zákoníku práce, kde se říká:
Požaduje-li tento zákon, aby právní úkon byl s příslušným orgánem pouze projednán, není právní úkon neplatný, i kdy k tomuto projednání nedošlo.


Mimo sociální výpomoc je možno poskytnout i sociální půjčku podle § 11 vyhl. 114/2002 Sb.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3140
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Zpět na Půjčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků