překážka v práci a 100% náhrada

obsah, katalog prací

překážka v práci a 100% náhrada

Příspěvekod divizna » pát 04. kvě 2012 13:31:18

Je možné, že provozní zaměstnanci např. o jarních prázdninách, ve dnech ředitelského volna, kdy je škola zavřená, čerpají náhradu mzdy ve výši 100% z důvodu, že není školní vyučování? Přitom dovolenou mají nevyčerpanou. Jak to funguje u vás ve škole?
Naposledy upravil divizna dne pát 04. kvě 2012 13:46:25, celkově upraveno 1
divizna
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 23. říj 2009 9:10:33

Re: překážka v práci a 100% náhrada

Příspěvekod nono » pát 04. kvě 2012 13:39:46

To tedy koukám :crazy: proč nepracují ? u nás má školník nejvíc práce, když je škola prázdná.
No a já (hospodářka) to také nestíhám....tak se těším, že tu budu sama a nikdo mne nebude rušit.
Uklizečky přece mohou mýt okna atd. ??? V kuchyni děláme sanitární den a velký úklid.
To tedy zírám, nebo jsem to špatně pochopila.?... Váš ředitel to asi formuluje jako "překážka na straně zaměstnavatele" - nemá pro pracovníky práci - tak je nechá doma a platí jim průměr. Podle ZP to tak lze.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: překážka v práci a 100% náhrada

Příspěvekod refi » pát 04. kvě 2012 14:10:39

tomu taky moc nerozumím, proč se zavírá celá škola. prázdniny i ředitelské volno u nás vždy platí pouze pro studenty, učitelé si musí čerpat studijní volno nebo dovolenou a ostatní jsou prostě v práci. a jak píše nono - zaplaťpánbůh za tyto dny, kdy je ve škole klid. já jsem tu dokonce i v tyto dva květnové svátky, protože mi prostě ty dva dny v práci chybí a ten klid je k nezaplacení.
takže když to shrnu, u nás se opravdu nic takové neděje, práce je pořád dost a žádná náhrada v době prázdnin nebo ředitelského volna nehrozí. a když chce mít nepedagog volno, tak si čerpá prostě dovolenou :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: překážka v práci a 100% náhrada

Příspěvekod DanaS » sob 05. kvě 2012 13:50:38

ani já tomu moc nerozumím, uklízečky pokud chtějí si vezmou dovolenou nebo uklízí. u nás je to jako u nono a refi. O vellkých prázdninách všechnu dovolenou nevyberou(protože je ve škole dost práce, většinou se o prázdninách dělají nějaké opravy, maluje se , provádí se velký úklid, který se nestihne běžně).
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Prosim o radu

Příspěvekod šarka » čtv 23. srp 2012 15:59:54

Dostala jsem nabidku na praci hospodářky na ZŠ.Mužete mi prosím poradit jak vypada pracovni doba,napln prace a jak je to s praci hospodářky o prazdninach atd.Děkuji za odpověd.
šarka
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23. srp 2012 15:32:30

Re: překážka v práci a 100% náhrada

Příspěvekod nono » pát 24. srp 2012 14:55:11

šarko... :) nějak jste zabloudila do jiného tématu. Toto patří asi jinam. Ale něco vám nastíním :
Rozhodující je jak velká škola to je a jaké má agendy hospodářka ve své pracovní náplni.
Někde je na školách více adm.pracovnic (mzdová, provoz.účetní, asistentka...). Na malých školách
to většinou dělá jedna osoba.
Je to náročné na znalosti z více oblastí, ikdyž děláte malou školu.
- mzdová účetní a personalista ( a s tím je spojená i další agenda - pojistné, ELDP, zúčt.daní...)
- účetní príspěvkové organizace - je trochu jiné než u podnikatelů (tj. veškeré hospodaření v ZŠ, tedy i školní jídelna případně hospodářská činnost, u nás je i zpracování daňového přiznání za ZŠ)
- rozpočtář (tvorba rozpočtu a následné sledování a provádění rozpočtových změn v průběhu roku)
- tvorba kalkulací (např. cena oběda)
- fakturace
- pokladna (a různé vyúčtování - učební pomůcky, výlety, cesťáky...)
- banka (příkazy atd. zaúčtování....)
- zásobování (mám na mysli objednávky, přebírání zboží , vyřizování reklamací atp.)
- statistická hlášení
- různá hlášení (tabulky) pro kraj (školství)
- korespondence ( a vyřiz. došlé a odeslané pošty - spisová služba)
- archiv školy (tj. úschova dokumentů a následné zajištění vyřazení a skartace)
- inventarizace (majetek, ceniny, pokladny, potraviny ve školní jídelně....)
- v případě dotace EU děláte vedení dokumentace i za toto
- tvorba, zpracování vnitřních směrnic pro ZŠ (sledování změn v zákonech)
- FKSP (tvorba rozpočtu, čerpání atd)
- různá hlášení, přehledy atp. , která po vás požaduje váš zřizovatel (u nás město)
- smlouvy (darovací, smlouvy o dílo atp.)
možná jsem na něco zapomněla - tak vám radilky dopíší
Já mám pracovní dobu 8 hodin denně a permanentně nestíhám.
Na prázdniny se těším, že si dodělám to, co jsem v průběhu školního roku nestihla. Letos jsem to nestihla ! hrůza už v pondělí nastupují učitelé. No a jinak v červenci děláte pololetní uzávěrku a různá pololetní hlášení, tak máte co dělat, abyste si mohla vzít v druhé půlce července pár dní dovolenou. V srpnu děláte zase uzávěrku za červenec, mzdy... Ještě...ve škole se dělá tzv. výroční zpráva za školní rok, takže děláte různé přehledy pro vedení školy do této zprávy, takže ty vám také v srpnu zaberou nějaký čas.
Ale nebojte zkuste to. Mě se moje práce líbí .
:)
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10


Zpět na Náplně práce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků