Prodej zbylého jídla v ŠJ

počty strávníků, teploty jídel a nápojů, spotřební koš, likvidace odpadů a zbytků, kalkulace, odhlašování, vařená jídla, polotovary, inovace, vegetariánská jídla, diety, co se smí a co už ne ...

Prodej zbylého jídla v ŠJ

Příspěvekod Ilka » ned 16. led 2011 20:53:20

Může se někdo podělit o zkušenosti s prodejem zbylého jídla ve školní kuchyni? Děkuji
Ilka
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 16. led 2011 20:31:48

Re: Prodej zbylého jídla v ŠJ

Příspěvekod sonajda » pon 17. led 2011 14:34:25

Ilko, co potřebujete vědět?? Účtování nebo provádění prodeje?? :?: zkuste www.jidelny.cz :thumbs up: je tam toho moc MOC!!
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Prodej zbylého jídla v ŠJ

Příspěvekod Ilka » pon 17. led 2011 17:18:19

Na stránkách jídelny jsem žádné informace nenašla- znám je dlouho,a proto jsem byla ráda,když jsem objevila nové stránky s podobnou tematikou.Přivítám informace všeho druhu.Jak účtování tak prodeje.Dík
Ilka
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 16. led 2011 20:31:48

Re: Prodej zbylého jídla v ŠJ

Příspěvekod sonajda » pon 17. led 2011 17:28:44

:whistle: informace všeho druhu?? to je naše specialita!!
1) žádné zbylé jídlo by být nemělo
2) pokud máte na mysli zbylé obědy, které si strávníci nevyzvedly, tak ty jsou nabízeny zaměstnancům za úhradu - tato částa vstupuje do tržeb za potraviny, které se mohou utratit navíc
3) na základě smlouvy si odváží zbytky odběratel, který hradí částku, která rovněž zvyšuje možnost utratit pro strávníky víc, než stanovuje spotřeba potravin
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Prodej zbylého jídla v ŠJ

Příspěvekod Dája2 » pon 17. led 2011 19:45:49

Nechápu pojem - zbylé jídlo. U nás se normovalo na počet přihlášených strávníků. :) . Takže by jim mělo být vydáno vše :? Pokud se některý strávník nedostavil, pak se jídlo likvidovalo. Dříve si ho brala jedna naše zaměstnankyně pro prasátko, ale hygiena nám to zatrhla. Nerozumím tomu, že by se mělo ještě dále prodávat. Přece kdo má přihlášenou stravu, tak i když ji neodebere, tak ji zaplatí. Tak to ji chcete prodat dvakrát? :?
To by mohlo také vypadat, že strávníkům se nedává, co jim náleží :? Nebo to špatně chápu?
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: Prodej zbylého jídla v ŠJ

Příspěvekod ivanasch » úte 18. led 2011 8:07:43

Souhlasím s Dajou, v případě , že cosi prodáte a zaúčtujete, co na to potom finanční kontrola :(
ivanasch
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 16. úno 2010 14:49:40

Re: Prodej zbylého jídla v ŠJ

Příspěvekod hegerka » úte 20. pro 2011 23:49:49

Vážení, pročítám diskusi ohledně nevydaného jídla ve školní jídelně a Vaše názory, jak je možné prodávát stravu, která byla již jednou zaplacena. Takže z praxe: Vynormuji a uvařím dle počtů strávníků. Z nějakého důvodu nám 15 žáků neodebere oběd. Zjistím to i jmenovitě po výdeji, mám nastavený program pro vyhodnocení výdeje. Opakuje-li se mně jméno žáka často neodebraného obědu, informuji rodiče. Kolikrát se diví a děkují za info ( no moc mě to netěší, je to vlastně tak trochu bonzování :-( . Takže mám 15 porcí netknutých obědů. Dle zákona o odpadech bych tato nevydaná jídla měla zlikvidovat renomovanou firmou společně se zbytky z talíře strávníků!!!!!! Ale proč si to nemůže kuchařka vzít domů?? Nemůže, porušila by tím zákoník práce o vynášení surovin a porušení pracovní kázně s hrozbou propuštění ze zaměstnání. A proč nemít smlouvu se zaměstnancem o odebrání nevydané stravy za paušální částku???????? Účetně zaeviduji v pokladně příjem pod názvem "Zbylé obědy" a programem stravného zaeviduji do finanční normy a přilepším žákům na nákup potravin. Takže díky lajdákům, co neodeberou stravu, tak těm ostaním přilepším a kuchařka si s klidným svědomím odnese porci domů! Zdá se Vám to nelogické a nefér???? Když politici tunelují a kradou???????
hegerka
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 20. pro 2011 23:35:05

Re: Prodej zbylého jídla v ŠJ

Příspěvekod prejpatamat » stř 25. led 2012 15:23:23

Dájo, finanční kontrola by měla ohodnotit toto kladně - chováte se hospodárně, pokud oběd, ze kterého by se stal odpad, prodáte.
Druhý zákon, kterým lze argumentovat je zákon o odpadech - protože jste povinni předcházet vzniku odpadu.
prejpatamat
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob 13. bře 2010 16:11:35

Re: Prodej zbylého jídla v ŠJ

Příspěvekod vrspa » úte 19. čer 2012 13:22:39

Začali jsme to dělat jako "hegerka".....a zatím to funguje, ředitel souhlasil, smlouvu jsme udělali. Myslím,že je to báječný nápad. :thumbs up:
vrspa
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 15. úno 2010 10:03:54

Re: Prodej zbylého jídla v ŠJ

Příspěvekod jitumk » čtv 29. úno 2024 13:09:04

Dobrý den,
aby se zmenšil objem odpadu ve školní jídelně padl od vedení návrh, aby si každé dítě u výdejního okénka stanovilo, jak velkou porci požaduje (počet kopečků rýže, koleček knedlíků,...), tím by mělo dojít k eliminaci odpadu na minimum. Zbylé nevydané jídlo chtějí nabídnout zdarma charitě, která by si pro nevydané porce každý den sama přijela.
Máte s tím prosím někdo zkušenost?
Je to vůbec možné, když příspěvková organizace nesmí dávat dar?

Budu moc ráda za jakoukoliv zpětnou vazbu.
Děkuji.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK


Zpět na Receptury, normy, předpisy, provozní řád

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků