pracovní náplň - uklízečka

obsah, katalog prací

pracovní náplň - uklízečka

Příspěvekod halča » pon 08. čer 2009 9:08:28

Máte prosím v pracovní náplni úklidovou plochu u každé uklízečky? Nebo to máte uvedeno jinde? Děkuji za odpovědi, ať máte za oknem taky tak nádherně jako já :thumbs up: ;)
halča
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 03. bře 2009 8:26:04

Re: pracovní náplň - uklízečka

Příspěvekod Deny » pon 08. čer 2009 10:35:38

Hezký slunečný den,
jsme ZŠ, úklidovou plochu konkrétně u každé uklízečky v pracovní náplni nemáme. Plocha je rozdělena
na jednotlivé uklízečky správcem školy, víceménně ústně, ale zatím žádné problémy s tím nenastaly a
funguje to. Hezký den.
Deny
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 04. bře 2009 8:37:05

Re: pracovní náplň - uklízečka

Příspěvekod kožíšek » pon 08. čer 2009 11:50:18

pěkné poledne :-) jsme SŠ. u nás to také vždy bylo víceméně na ústní dohodě, ale bylo propočteno co se metrů týče, aby měly paní uklízečky přibližně stejné plochy a teď od září to již máme i na plánku ve složkách uklízeček, jimi odsouhlasené.
kožíšek
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 06. bře 2009 9:30:14
Bydliště: Chomutov

Re: pracovní náplň - uklízečka

Příspěvekod quendery » úte 09. čer 2009 15:02:30

Zdravím, jsme ZUŠ a máme dvě uklizečky a ty mají celkem 1650 m2 a hafo oken. :? :? Nikdy jsme jim do náplně práce metry nerozdělovali a navíc ony si to mezi sebou tak nějak rozdělily samy, něco mají každá zvlášť, něco dělají společně třeba hudební sál atd. [:-} [:-} V náplních práce mají jen, co se má kdy dělat, kolikrát týdně utřít prach, kdy mýt nábytek atd. Když tu byla kontrola, zabývala se i náplněmi práce technických pracovníků a nebyly k tomu připomínky. :bye:
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: pracovní náplň - uklízečka

Příspěvekod kretinska » čtv 27. srp 2009 18:42:27

uklízím ve škole a od září nám mají zkracovat pracovní dobu ,ale uklidové plochy je více je nějaká norma.ANDREA :x
kretinska
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 27. srp 2009 18:24:43

Re: pracovní náplň - uklízečka

Příspěvekod refi » úte 01. zář 2009 21:59:05

kretinska píše:uklízím ve škole a od září nám mají zkracovat pracovní dobu ,ale uklidové plochy je více je nějaká norma.ANDREA :x


normu jsem nikde žádnou nenašla, každá škola má svá specifika na úklid. dokud bylo dost žáků, bylo dost peněz na úklid a zároveň byl i slušný limit na počet zaměstnanců. teď se to často dělá tak, že se sice úvazek zkrátí - právě kvůli limitu pracovníků - ale plocha zůstává stejná a peníze taky - jen se pokrácený tarif přehodí do osobního hodnocení. ale ne všude je postup stejný, v tomto je to opravdu naprosto nelogické přidělovat peníze na úklid na počet žáků - třídy ani chodby se nezmenšují jen proto, že tam chodí o několik desítek žáků méně. bohužel ... :-!
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pracovní náplň - uklízečka

Příspěvekod kretinska » stř 09. zář 2009 19:27:41

zdravim a díky za odpověd.uklízečky mohou pracovat v tzv.zvláštním režimu když je hodně prostor na uklízení .nemáte s tím někdo zkušenost.
kretinska
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 27. srp 2009 18:24:43

Re: pracovní náplň - uklízečka

Příspěvekod Luciszek91 » stř 05. kvě 2010 18:17:27

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je stanovena norma na úklidovou plochu v m2. Děkuji za odpověď :)
Luciszek91
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 05. kvě 2010 18:09:53

Re: pracovní náplň - uklízečka

Příspěvekod Dahab » stř 05. kvě 2010 19:32:59

Zdravím, taky jsem se zajímala o normu, když se vloni ředitel rozhodl, že místo 6 uklízeček bude školu uklízet pouze 5. Nikde jsem nic nenašla a když jsem se ptala u zřizovatele i na kraji, tak mi nikde neporadili. Prý normy už žádné nejsou. Našich 5 uklízeček mají v průměru 1100 m2, včetně oken a všeho, co k úseku náleží. Aby toho nebylo málo, tak ještě každý měsíc se "točí", tak si to dovede představit. Nestíhají, mají toho plné zuby, než si zvyknou na režim na svém úseku, tak už je konec měsíce a už se zase stěhují na další. Není to záviděnihodná situace, navíc x let jsme s paní uklizečkama problémy neměli, protože to byly čupr důchodky, na které bylo 100% spolehnutí. Těch se ředitel zbavil a nabral tři nové z ÚP a už jsou problémy. Remcají, berou si OČR, marodí při každém píchnutí... a tak se na sebe nabalují problémy, protože se musí zastupovat a opravdu jsou ty zbývající nadřené. Ale obráceně, tím střídáním dosáhl ředitel jen toho, že žádná necítí zodpovědnost za svůj úklid a taky to pak podle toho vypadá. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: pracovní náplň - uklízečka

Příspěvekod refi » čtv 06. kvě 2010 6:07:04

střídání po měsíci je strašně často :roll: na bývalé škole se střídaly po roce a bylo to myslím tak akorát. to střídání chápu, protože ne každý úsek je stejně náročný a navíc té, která vyfasuje úsek s kancelářemi, žádná nezávidí. na současné škole se pro změnu nestřídá vůbec, což je druhý extrém a dobře to podle mně není. sice naše paní uklízečka je mistr přes květiny, takže chodby nám začaly vzkvétat, ale povídá si s kytičkami příliš často a úklid stojí. takže nakonec to dopadlo tak, že mám sice ve vzorném stavu květiny, ale ten stůl i nábytek si jednou týdně přetřu sama :? u nás se v rámci snižování limitu neped pracovníků snižovaly uklízečkám úvazky na 6,5 hod a stejně ještě odchází domů dříve, i když říkají, že nestíhají. odrazí se to pak samozřejmě v kvalitě. ale pořád jsou to naši lidi, agenturu bychom nechtěli nebo až jako poslední řešení.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pracovní náplň - uklízečka

Příspěvekod Dahab » úte 02. říj 2012 13:39:09

Zdravím všechny a chtěla bych se zeptat jak často se u Vás ve škole utírá plocha jednotlivých lavic? My jsme základní škola a u nás vyvstal problém právě se stíráním povrchu lavic. V průměru na jednu paní uklizečku vychází 8 tříd, ve kterých by měla sundat z lavice dvě židličky, utřít plochu a zase tam ty dvě židličky dát. Vzhledem k váze jednotlivých židliček by si vcelku mákly a hodně by za ten den navzpíraly a byla by to zdržovačka. Máme to ošetřeno tak, že jednou do týdne by se lavice měla přetřít. I tak denně utírají na lavici plochu kolem židliček. Ale teď se to jedné paní učitelce v první třídě nelíbí a chce, aby se lavice utíraly denně a celé. Nic neřeší ani to, že by žáci nechávali židličky dole a pak - po setření, by židličky paní uklízečky dávaly na lavice. Vzpíraly by stejně. Paní uklízečky mi tady už brečí, protože už to cítí jako šikanu ze strany dotyčné paní učitelky, ředitel se ženských tentokrát sice zastal a doba jednou týdně se mu zdá vyhovující, ale i tak situace uklízečky versus kantorky na I. stupni je vyhrocená. Bude se Vám to určitě zdát jako úsměvný problém, ale jen tak pro zajímavost by mě zajímalo jak to máte nastavené na jiných školách. :bye:
PS: Pamatuju :D takové ty super lavice, které se do sebe skládaly a celá řada byla pořád komplet a byl ve třídě pořádek. Současné lavice a židličky mají v rukách druhostupňových žáků minimální trvanlivost a navíc jsou "rozlítané" po celé třídě.
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: pracovní náplň - uklízečka

Příspěvekod smoulinka.ciko » sob 09. bře 2013 10:55:43

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li je nějaký horní strop na počet m2 na 6-ti hodinový úvazek pro úklizečku ve škole.
smoulinka.ciko
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 09. bře 2013 10:34:31

Re: pracovní náplň - uklízečka

Příspěvekod jirkadvorak74 » stř 26. čer 2013 22:37:39

smoulinka.ciko píše:Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li je nějaký horní strop na počet m2 na 6-ti hodinový úvazek pro úklizečku ve škole.

Není to na počet žáků namísto počet m2 ?
jirkadvorak74
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 26. čer 2013 13:49:26

Re: pracovní náplň - uklízečka

Příspěvekod rene » pát 13. zář 2013 9:33:44

Luciszek91 píše:Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je stanovena norma na úklidovou plochu v m2. Děkuji za odpověď :)

Dobrý den, mám podobný dotaz. Pracují jako uklízečka na základní škole. Uklízím plochu 2400 m (kanceláře,třídy,odborné učebny,chodby,schodiště,sportovní hala a jídelna,wc) k tomu více jak 200 oken . Moje dvě spolupracovnice jsou na tom podobně. Výhledově práce ještě přibude a už teď potíme krev. Je nějaký strop? Jak se bránit a nepřijít o práci ? Děkuji :bye:
rene
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 13. zář 2013 5:43:38

Re: pracovní náplň - uklízečka

Příspěvekod chiresta » pon 17. bře 2014 10:03:15

Zajímalo by mne jak to tedy je, pracuju na univerzitě jako uklízečka pod firmou ne pod univerzitou, do mé náplně patří standartní úklid-vytírání na mokro, utírání prachu, vynášení odpadků, doplňování hygienických potřeb, utírání dveří a skel ve dveřích.Mám na starosti celý pavilon-4 patra, dvě jsou kratší dvě delší, bohužel nevím přesnou podlahovou plochu.Pavilon je rozdělen na chodby, schodiště, kanceláře, laboratože, sklady, zázemí, kuchyňky, toalety, zasedací místnosti-takže všehochuť.Dříve ten pavilon obstarávaly dvě uklízečky, bohužel v rámci šetření ho dělám sama, ale za ten samý plat když jsem dělala polovinu.Šéfová mi tvrdí, že jsem měla málo metrů, ale téměř dva roky ty metry nikdo neřešil až najednou teď kdy se začalo šetřit na mzdách.Spodní patra mají 511 m, ty další dvě nevím kolik, ale jsou delší.Další věc která je dost důležitá jsem OZP mám ČID 1 stupně a tím pádem sníženou pracovní schopnost o 40%.Pokud je teda někde nějaká norma na osobu a hodiny odpracované měla by se mi ta norma snad snížit o těch 40 %, na to dostává můj zaměstnavatel dotaci od státu. Pracuji na plný úvazek-na 8 hodin denně. Bohužel nikde nemohu nic k této problematice najít a šéfová odpovídá vyhýbavě a vždy tak jak se jí to hodí.
Díky za případné odpovědi nebo info kde se dozvím více.
chiresta
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 17. bře 2014 9:42:37


Zpět na Náplně práce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník