Učitel - jídlonosič

počty strávníků, teploty jídel a nápojů, spotřební koš, likvidace odpadů a zbytků, kalkulace, odhlašování, vařená jídla, polotovary, inovace, vegetariánská jídla, diety, co se smí a co už ne ...

Učitel - jídlonosič

Příspěvekod Ilka » sob 17. pro 2011 22:02:29

Dobrý večer,může si učitel respektive zaměstnanec pravidelně odnášet obědy v jídlonosiči,když je na zařízení jídelna?Kdysi platilo ,že pokud je na zařízení jídelna s kuchyní tak se musí stravovat v jídelně.Nevím jestli toto ještě platí.Můžete mi sdělit jaký předpis nebo vyhláška toto ošetřuje a jaké máte vlastní zkušenosti?Máme nového ředitele,které mu se to zdá nepochopitelné,tak potřebuji argument.Díky za odpovědi.
Ilka
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 16. led 2011 20:31:48

Re: Učitel - jídlonosič

Příspěvekod milili » pon 19. pro 2011 9:28:33

Kdysi opravdu platilo, že zaměstnanci nesměli odnášet jídlo v jídlonosiči, to bylo v době, kdy stravování zaměstnanců bylo součástní školního stravování. Dnes je stravování zaměstnanců bráno jako závodní stravování a tam je odnášení stravy v jídlonosiči povoleno. Tak mi to alespoň vysvětlila vedoucí ŠJ a zdá se mi to logické.
milili
 
Příspěvky: 118
Registrován: pát 09. dub 2010 12:10:00

Re: Učitel - jídlonosič

Příspěvekod Dája2 » úte 20. pro 2011 12:00:15

U nás údajně hygiena zakázala vydávat jídlo do vlastních přinesených nádob. A tak kdo si chtěl oběd vzít sebou domů nahlásil kuchyni "sebou" a kuchyň mu oběd vydala na svém nádobí tak, aby si jej mohl dát sám do svých nádob. Např. knedlík a maso na talíř a omáčku do polévkového hrníčku.
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: Učitel - jídlonosič

Příspěvekod Ilka » úte 20. pro 2011 12:53:22

Můžetemi prosím Milili,konkretizovat paragraf z vyhlášky závodního stravování?Pročítala jsem jí a nic jsem nenašla.Děkuji
Za to ve vyhlášce o školním stravování je přesně uvedeno cituji:Jídla podávána v ramci škol.sravování .atd.A vyhláška o závodním stravování se týká nákladů a jejich úhrady, a ne způsobu jak stravování porovozovat .Proto bych i já se přikláněla k vyhlášce 107.
Ilka
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 16. led 2011 20:31:48


Zpět na Receptury, normy, předpisy, provozní řád

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků