pojištění vozidla

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

pojištění vozidla

Příspěvekod Alme » stř 09. pro 2009 17:51:40

Nadřízený vyšle pracovníka na pracovní cestu. Povolí použít soukromé vozidlo. Musí mít toto vozidlo havarijní pojištění? Domnívám se, že ne. Mám pravdu? Děkuji
Alme
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 24. bře 2009 8:20:59

Re: pojištění vozidla

Příspěvekod refi » stř 09. pro 2009 19:53:46

havarijní pojištění mít nemusí, pokud to tak nemáte ve vnitřní směrnici. ale pokud to tam opravdu nemáte, jdete do obrovského rizika - nesete pak na sobě veškeré náklady vzniklé jeho nehodou, pokud tam nedojde k plnění z povinného ručení jiného účastníka nehody. u nás to ve směrnici máme a přes to vlak nejede. dokonce jde prý sjednat havarijní pojištění i na jednotlivé dny, třeba na dny služební cesty, takže bych toto pravidlo rozhodně na vašem místě zavedla a nepřipouštěla výjimku.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pojištění vozidla

Příspěvekod Alme » čtv 10. pro 2009 8:44:06

Refi, moc děkuji za reakci. Vedly jsme tady akademickou diskusi, v ZP jsme konkrétní odpověď nenašly. Je nás v PO "pět a půl" a pro cesty na školení máme bezva spojení autobusem. Díky
Alme
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 24. bře 2009 8:20:59

Re: pojištění vozidla

Příspěvekod refi » čtv 10. pro 2009 14:45:50

ještě bych možná svou předchozí odpověď měla upřesnit, protože jste ve svém dotazu uvedla, že zaměstnavatel povolí soukromé vozidlo. právě v tom slůvku povolí je kámen úrazu a často se v něm chybuje. jsou totiž dva způsoby, kdy se jede na služební cestu soukromým vozem:

1) zaměstnavatel požádá zaměstnance, aby použil své soukromé vozidlo(například má dovézt nějaký materiál apod.) - pak přísluší náhrada všech výdajů (benzín atd.) dle zákona a ve vnitřním předpise by měly být stanoveny podmínky - např. právě zmiňované havarijní pojištění. povinné ručení je samozřejmost, ale chci ho taky vidět.

2) zaměstnavatel určí jako dopravní prostředek na pracovní cestu autobus (nebo vlak atd.), ale zaměstnanec se souhlasem zaměstnavatele použije soukromé vozidlo. pak přísluší náhrada výdajů, jakoby bylo použito určeného dopravního prostředku - autobusu (vlaku atd.). ceny se zjistí z internetu. ale i v tomto případě je nutné vidět sjednané havarijní připojištění, příp. povinné ručení.

Třetí varianta je ta, že zaměstnanec svévolně použije soukromé vozidlo, pak mu nepřísluší náhrada žádných výdajů a zaměstnavatel neodpovídá za případnou škodu na vozidle.

Uvádím to tu všechno hlavně proto, že je opravdu hodně důležité toto vše sjednávat a domlouvat před začátkem cesty, protože když dojde k havárii, už je pozdě a průšvih je na světě.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pojištění vozidla

Příspěvekod Alme » úte 15. pro 2009 9:10:33

Refi, děkuji za jasný výklad. Určitě se bude hodit více kolegyním. Hezký den
Alme
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 24. bře 2009 8:20:59

Re: pojištění vozidla

Příspěvekod Bianka » čtv 08. dub 2010 8:42:15

Dobrý den , ještě se připojuji, když jede zaměstnanec na pracovní cestu a nemá povoleno vlastní auto, pokud by se stala nehoda a zaměstnanec se zranil kdo ponese následky_ ředitel, který pracovní cestu nařídil ?
Bianka
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 04. bře 2010 12:00:02

Re: pojištění vozidla

Příspěvekod Katus » čtv 08. dub 2010 9:04:02

Myslím si, že ne. Protože pokud měl zaměstnanec nařízeno jet např. vlakem a místo toho pojede vlastním autem, aniž by to měl povoleno, tak nemá nárok na proplacení cestovních náhrad. Takže ředitel by neměl nést odpovědnost, za to by mohl zaměstnanec a šlo by to z jeho pojistky. A Refi to má krásně popsáno v příspěvku výše.
Katus
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon 15. úno 2010 13:22:23

Re: pojištění vozidla

Příspěvekod Jasha » čtv 13. kvě 2010 16:37:36

Dobrý den!
Refi, uvedla jste, že jde prý sjednat havarijní pojištění i na jednotlivé dny. Dnes jsem se poptávala na pojišťovnách a nenarazila jsem ani na jednu, která by takovouto službu poskytovala. Pokud byste někdo věděli o pojišťovně, která uzavře havarijní pojištění na určité dny, prosím dejte vědět. Díky.
Jasha
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 10. kvě 2010 15:13:24

Re: pojištění vozidla

Příspěvekod refi » pát 14. kvě 2010 9:39:36

jasha> tuto informaci mám od ing. janouška, který nás školil na cestovní náhrady. my služební vozidlo nemáme, takže havarijko neřešíme. a zaměstnanci, kteří použijí své soukromé vozidlo pro služební účely, ho mít sjednané musí. jinak ho nemohou použít.
koukala jsem taky teď na internet a nikde zmínku o krátkodobém pojištění nevidím. asi to chce fakt zkoušet jednu pojišťovnu vedle druhé :?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pojištění vozidla

Příspěvekod sally82 » čtv 16. čer 2011 23:42:36

Když už tu řešíte zda ano či ne, tak jsem se chtěla zeptat, které povinné ručení je podle vás nejlepší? Když jsem koukala na internetu, tak první co na mě vyběhlo je tohle http://www.top-pojisteni.cz/povinne-ruceni což je super, ale když tomu příliš nerozumím a nechce se mi pročítat dlouho-sáhlé diskuze, nemáte někdo zkušenosti s pojištěním od nich nebo od někoho jiného a nikdy nebyly žádné problémy? Kupuji si první vlastní auto, tak bych chtěla poradit. Díky předem! :)
sally82
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 16. čer 2011 23:37:05

Re: pojištění vozidla

Příspěvekod Martinka » pát 17. čer 2011 9:13:39

Trošku to sem asi nepatří, ale proč si nepomoct, že... My máme pojištěno u Slávie a když byl u nás finanční poradce, tak byl nadšený - já taky. Musíte zkusit propočítat, vždyť jste účetní!!!! [:-}
Asi bude záležet na tom, co všechno tam budete chtít zahrnout.
Martinka
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. bře 2009 12:25:17

Re: pojištění vozidla

Příspěvekod refi » pát 17. čer 2011 9:17:04

na nejlepší pojištění na auto bych se ptala spíše na nějakém diskuzním fóru, které se tím zabývá. dobrá pojistka se totiž pozná až v případě, kdy dojde k pojistné události. a tuhle zkušenost každý z nás nemá. já mám třeba skvělou zkušenost s generalli, jelikož z této pojišťovny mi kdysi byla hrazena škoda, kterou mi způsobil cizí člověk svým vozidlem. škoda byla hodně rozsáhlá, na majetku i na zdraví, ale plnění pojišťovny bylo rychlé a s výší jsem byla taky spokojená.
zatímco s kooperativou, u které mám auto pojištěné já, zkušenosti nemám žádné. každopádně nedívala bych se jen na cenu :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pojištění vozidla

Příspěvekod wdc » úte 06. pro 2011 22:27:37

Ano pak když na to přijde tak je je důležitá rychlost pojistného plnění a přístup. Jinak pokud jde o soukromý vůz tak nemusí být pojištěn.
Uživatelský avatar
wdc
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21. čer 2011 19:43:11
Bydliště: Praha

Re: pojištění vozidla

Příspěvekod Matio » pát 10. úno 2012 13:22:51

Říct, které povinné ručení je nejlepší, jde asi opravdu jen těžko. Každá pojišťovna nabízí různé výhody. Je potřeba si to sám projít a spojit si individuální potřeby s výhodami. Já mám třeba povinné u ČP, protože mi vyhovuje to jejich "povinné ručení bez povinnosti" - odtah vozidla po nehodě, náhradní vozidlo, vyřízení škody s cizí pojišťovnou atd. Takže vybírat, možností je hodně. :)
Matio
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 10. úno 2012 13:11:32

Re: pojištění vozidla

Příspěvekod cloudi » pát 06. dub 2012 18:03:44

Jj na pojistění jsou stránky stačí jen googlit :)
cloudi
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 06. dub 2012 18:01:10

Další

Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků