POKLADNÍ

POKLADNÍ

Příspěvekod konele » čtv 20. kvě 2010 15:50:05

DOBRÝ DEN, RÁDA BYCH SE ZEPTALA. JAKO ŘEDITELKA ZŠ A MŠ JSEM DĚLALA POKLADNÍ,ALE BYLO MI ŘEČENO, ŽE JAKO ŘEDITELKA NESMÍM. JSME MALOTŘÍDKA S MALÝM POČTEM ZAMĚSTNANCŮ VE DVOU BUDOVÁCH. MOJE ZNÁMÁ TAKY ŘŠ MÁ STEJNOU ÚČETNÍ KANCELÁŘ A TA SI DĚLÁ JAK POKLADNÍ TAK ZAPISUJE FAKTURY - TO PRÝ TAKY NESMÍM. CO MOHU DĚLAT JAKO ŘEDITELKA? DŘÍVE JSEM MĚLA PERFEKTNÍ PŘEHLED O FAKTURÁCH I POKLADNĚ, TEĎ NÁM V OBOJÍM VZNIKAJÍ OBČAS NESROVNALOSTI A MOJE EXTERNÍ ÚČETNÍ MĚ NEUSTÁLE SEKÝRUJE A NEPORADÍ. BOHUŽEL TO MÁM DO ÚČETNÍ KANCELÁŘE 30 KM A TAK ŘEŠÍME NEDOSTATKY TELEFONEM (ALE ONA NEZAVOLÁ) NEBO MAILEM (OBČAS NEODPOVÍ A POKUD ANO TAK VELMI URÁŽLIVÝM ZPŮSOBEM). BOHUŽEL MI ALE NEPORADÍ.
DÍKY
konele
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 20. kvě 2010 15:12:51

Re: POKLADNÍ

Příspěvekod Dája » pát 21. kvě 2010 9:11:01

Nevím, že by takový nějaký předpis platil. Vím jen o jediném - podle zákona o finanční kontrole musí být takové ty kontroly předběžné, průběžné a následné a kdovíjaké a tam je stanoveno, že musí být schvalovány příkazcem operace, správcem rozpočtu a hl. účetní. Pouze funkce správce rozpočtu a hl. účetní smí být sloučena.
Osobně bych se poohlédla po nějaké jiné účetní, která si jistě ráda přivydělá.:bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: POKLADNÍ

Příspěvekod žirafa » pát 20. kvě 2011 11:42:05

dělám hlavní účetní a podle mě bych také neměla mít i pokladnu, ale nikde jsem o tom nenašla žádný předpis, ani kontrola se nevyjadřovala v tom smyslu, že by jí to vadilo, ale já to kdysi někde četla, že se to spojovat nesmí, ale nevím už kde :(
žirafa
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19. kvě 2011 14:32:07

Re: POKLADNÍ

Příspěvekod marmart » pát 20. kvě 2011 12:43:38

Jsem také hlavní účetní a dělám i mzdy a pokladnu. Na školeních říkali, že toto lze, pokud je to ošetřeno směrnicí a vnitřními kontrolami. Určitě to není v rozporu se zákonem.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15

Re: POKLADNÍ

Příspěvekod Alena H » pát 20. kvě 2011 14:06:22

Zkuste zákon o finanční kontrole, myslí, že tam je řečeno, že příkazce nesmí být zároveň správcem rozpočtu , ale správce rozpočtu může být zároveň hlavní účetní.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: POKLADNÍ

Příspěvekod Aknedz » pon 23. kvě 2011 8:31:01

U nás dělá pokladnu ekonom, který je zároveň zástupcem ředitele i správcem rozpočtu. Když bylo rozhodnuto, že bude zřízena pokladna přímo na našem pracovišti (dříve nám pokladní doklady proplácelo jiné pracoviště), měla pokladní dělat hlavní účetní, ale pak ekonom někde zjistil, že hlavní účetní pokladní dělat nesmí.
Aknedz
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 31. bře 2011 14:50:58

Re: POKLADNÍ

Příspěvekod hanna » pon 23. kvě 2011 10:38:45

My nejsme velká škola (330 žáků). Dělám vše kolem ekonomiky,účetnictví, mezd, pokladnu, CP. Tzn. ředitel je příkazce operace a já správce rozpočtu i hlavní účetní. Když jsme před třemi leti měli u nás kontrolu, nic nenamítali. Jsem tu 7 let a před mým příchodem to tak taky bylo. Tak nevím. Nikdo to neřeší. Je to dobře nebo ne? Nevím, ale funguje to.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: POKLADNÍ

Příspěvekod marmart » pon 23. kvě 2011 12:16:01

Toto je znění zákona o finanční kontrole:

Zákon o finanční kontrole.doc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15


Zpět na Vnitřní kontrolní systém

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků