Elektřina - Bohemia Energy

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Dája » pon 20. zář 2010 15:06:48

A neumíte to zaúčtovat nebo Vás trápí, že máte větší zálohy?
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Ivona » úte 21. zář 2010 9:12:00

no asi obojí, nevím jestli to mám správně.
Ivona
 
Příspěvky: 124
Registrován: stř 24. úno 2010 11:19:27

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Dája » úte 21. zář 2010 10:32:19

Sice to tu už někde je, ale zkusím znovu nastínit jak na to :)
V r. 2009 máte zaúčtováno na 314 celkem 8 záloh (od května do prosince). Dále jste měla mít zaúčtovanou dohadnou položku spotřeby el. energie 502/389 (odhad spotřeby - náklad r. 2009).
V r. 2010 platíte další zálohy 4 (leden až duben). Přišla faktura, kde vyúčtován přeplatek.
Předpokládejme, že zálohy jsou 10 tis. Kč měsíčně, 389 za rok 2009 je 80 tis. Kč., faktura - vyúčtování je 105 tis. Kč.
Pak fakturu účtujete:
Odúčtujete dohadnou položku -502/-389 ve výši 80 tis. Kč
odúčtujete zálohu D 314 ve výši 120 tis.
naúčtujete spotřebu MD 502 ve výši 105 tis.
naúčtujete novou zálohu ve výši přeplatku 314 MD 15 tis.
Výsledný efekt je, že 389 se Vám vyrovná, v nákladech máte 25 tis., což by mělo vyjadřovat spotřebu za leden až duben, a místo aby Vám vrátili 15 tis. Kč (které byste účtovala MD 241), tak si je ponechali jako zálohu na další období - a to máte na 314 ve výši 15 tis.
Dosaďte si svá čísla a mělo by to vyjít. :whistle:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Ivona » úte 21. zář 2010 11:01:35

děkuji
Ivona
 
Příspěvky: 124
Registrován: stř 24. úno 2010 11:19:27

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod rexous » pon 27. zář 2010 18:25:30

Dobrý den,
Tchýně dnes (27.9.2010) doma uzavřela smluvu s BOHEMIA ENERGY na dodávku plynu a elektřiny. Potom co jsem si dnes tady přečetl, jí doporučím ať od smlouvy odstoupí. Prý budou za dva dny volat. Jak má tedy postupovat a bude mít záruku, že plnou moc na přepis dodavatele nebude zneužita.
Dík za odpověď (prosím co nejrychleji)
rexous
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27. zář 2010 18:18:10

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod davidke » stř 10. lis 2010 23:17:15

S odstoupením od smlouvy od Bohemia energy to zase není nijak složité. Jistě, pokud nejste spokojeni s cenou, nebo se zacházením, není to zas nic neřešitelného. Přejděte jinam. Dodavatelů je dost. Pamatujte, že podle Energetickéhop zákona je každá změna dodavatele zdarma, podle toho bych si vybírala.

Další podstatná věc: Zákon praví, že kdykoli Váš stávající dodavatel změní:
1) Ceník
2) Smluvní podmínky
(obojí je podstatná součást smlouvy), můžete od něj odejít, pak dokonce neplatí ani obecná 3 měsíční výpovědní lhůta. Prostě pokud se třeba k 01.01. u Bohemia Energy Entity mění ceny, pak můžete do 30.11. oznámit BEE nikoli výpověd, ale odstoupení od smlouvy, protože se změnil ceník, tedy podstatná část smlouvy. Jednoduše řečeno, je to takto pochopitelné a správné. Smlouvu byste asi neuzavřeli, kdyby to takto "drahé" bylo již od počátku.

Odstoupení při změně ceníku, nebo výpověď pro ukončení smlouvy po skončení 3 měsíční výpovědní doby vždy podejte poštou a doporučeně. Naše škola s tím nikdy neměla problém. Měnili jsme dodavatele plynu i lektřiny, opakovaně, a spolupráci jsme s vědomím toho dokázali bez větších problémů ukončit i s Bohemia energy entity, protože jejich zacházení nebylo zrovna košer a už vůbec nebyli nejlevnější. To je jen obecný mýtus.

Nyní jsme uzavřeli smlouvu na plyn s Plynule.cz ( www.plynule.cz ), u nás na jihu mají kamennou kancelář, plyn levnější než u BEE i E.ONu a operátorka dost schopná a slušná.

Ještě poznatek k elektřině, nevím, jak v jiných krajích, ale v jižních čechách rozhodně stojí za to podívat se na nabídku Nano energies ( www.nano-energies.cz ), vše jsem propočetla na webu Energetického regulačního úřadu ( www.eru.cz ), je tam bezvadná a objektivní kalkulačka ( http://kalkulator.eru.cz/ ), tam si to každý spočte sám a vybere si nejlepšího dodavatele. Vřele doporučuji....


Tak se dámy mějte a bojujte


Marta
davidke
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 10. lis 2010 22:57:43

Elektřina - RSP Energy

Příspěvekod Skuhrovcova » pát 12. lis 2010 15:39:47

Dobrý den, nemá prosím někdo zkušenost s tímto dodavatelem el.energie RSP Energy??? Děkuji
Skuhrovcova
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 03. bře 2009 7:54:52

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Josef » sob 05. úno 2011 1:34:23

Nevím kde jste lidi vzali všechny tyhle negativní zkušenosti, ale já jsem u bohemia energy ent. už 3 roky a jsem s nimi spokojen. Je pravda, že zálohy sice převáděli, ale to už není od 1.1.2011 pravda, teď je normálně vrací. Nakonec, konečně je tu nějaká konkurence a člověk má možnost volby. Nevím jaký na to máte názor vy, ale když se podívám na staré faktury třeba od čezu, tak je to jeden velký bordel a člověk vůbec neví, za co všechno jim vlastně platil. Takže z mého pohledu a několikaletých zkušeností je BEE seriózní firma.
Josef
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 05. úno 2011 1:22:34

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod kozmova » ned 06. úno 2011 19:39:18

Josef píše:Nevím kde jste lidi vzali všechny tyhle negativní zkušenosti, ale já jsem u bohemia energy ent. už 3 roky a jsem s nimi spokojen. Je pravda, že zálohy sice převáděli, ale to už není od 1.1.2011 pravda, teď je normálně vrací. Nakonec, konečně je tu nějaká konkurence a člověk má možnost volby. Nevím jaký na to máte názor vy, ale když se podívám na staré faktury třeba od čezu, tak je to jeden velký bordel a člověk vůbec neví, za co všechno jim vlastně platil. Takže z mého pohledu a několikaletých zkušeností je BEE seriózní firma.

Dobrý večer, musím reagovat na váš příáspěvek. :x Možná, že máte dobré zkušenosti, ale já mám zkušenosti úplně jiné. Nemůžu vám popisovat všechny trable,které jsem za poslední 2 roky s touto firmou zažila, protože by nestačily stránky, které jsou tu k dispozici. Můžu vám říct, že když slyším o této firmě, tak se mi otvírá kudla v kapse. Máte sice pravdu, že od nového roku budou přeplatky vracet - to možná ale jen píšou na vyúčtování. Měla jsem přeplatek dostat 31.1.2011, ale ještě nedorazil. Vzhledem k situacim,kterou 2 roky řeším jsme dali výpověď a to jste měli vidět, jak se začali snažit. V prosinci mi slíbili, že když si napíšu stavy k 31.12.2010 udělají mi vyúčtování do 14 dní. To se ale nestalo. Čekala jsme na vyúčtování celý měsíc. Když jsem měla hotovou celou uzávěrku roku 2010, přišla mi e-mailem další faktura. Jen pro upřesnění: máme 4 odběrná místa na elektřinu a 4 odběrná místa na plyn. No tak se stalo, že mi po uzávěrce přišla faktura za jedno odběrné místo plynu, se stejným číslem faktury, ale přeplatek už nečinil 106 000 ale pouze 53 000. :evil: :evil: :evil: Když jsem se dotazovala, proč mám novou fakturu, se stejným číslem fa, na stejné odběrné místo s jinou částkou, tak mi bylo řečeno, že zapomněli vyfakturovat jednu položku. A protože na každé faktuře byly rozdílné položky k vyúčtování, ani mě to nenapadlo, že je to špatně. No tak jsem 150 listů uzávěrky hodila do koše a musela jsem to celé předělat. To už bylo na mě moc. :evil: Dál už raději poznatky nebudu publikovat, protože v předcházejících příspěvcích jsem se o problémech zmiňovala. Je to ta nejhorší firma se kterou jsem kdy měla co dočinění. Moje vyprávění by bylo opravdu na nějakou tu hodinu. Budu upřímná, jsem ráda, že 28.2.2011 KONČÍME.
Doufám, že vy budete mít i nadále jen dobré zkušenosti.
Kozmová
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod refi » ned 06. úno 2011 20:27:14

milá kolegyně, příspěvek pana josefa beru spíše jako provokaci než příspěvek k diskuzi. když někdo ani po přečtení celého tématu není schopen pochopit, proč máte špatné zkušenosti, tak pro mě jeho názor přestává být zajímavý a zařadila bych ho buď do řady provokatérů nebo rovnou prodejců placených bohemia energy.

přeji vám, ať máte přechod k jiné firmě co nejrychlejší a zkušenosti už jen dobré. :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod kozmova » ned 06. úno 2011 21:48:40

Milá refi, děkuji za podporu. Když jsem si přečetla příspěvek toho pána měla jsem též pocit, že je to snad provokace nebo že se mi to jen zdá a čtu někde na stránkách Bohemie. Nedalo mi to, abych nereagovala. Já jsem tak naštvaná, že kdyby mi pán od Bohemie nabídl každý měsíc zlaté prasátko, tak bych ho stejně poslala do háje. O té firmě už nechci ani slyšet. Ta poslední faktura byla taková rána, že tu už jsem opravdu nerozdýchala. Jediné velké štěstí mám to, že mám "velice tolerantní" paní ředitelku a ta mi řekla, že rozhodnutí o změně nechá na mě. Jsem ji za to moc vděčná.
Ještě jednou děkuji za podporu a jsem moc ráda, že tyto stránky existují a že si zde mohu vylít srdce a hlavně děkuji za to, že zde načerpám spoustu nových informací.
Díky a hezký večer. Kozmová
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Mára » úte 22. úno 2011 21:08:34

Vážení přátelé!
Již 3 měsíce se snažím z výše zmíněné společnosti vydolovat přeplatek za elektřinu a mé úsilí je marné. Krom toho, že neustále chodím na pobočku a telefonuji s operátory, jsem nedocílil ničeho. Slíbeno mám vyřízení mého problému již několikrát, ale vždy se nějak vyvlečou. Už mi ani tak nejde o dosažení spravedlnosti pro sebe, ale chci, aby tato společnost měla také problémy jako já. Naposledy jsem jim dal možnost vrátit přeplatek do 17.3.2011 a pokud tak neučiní, chtěl bych podat návrh na insolvenci. Tímto bych rád vyzval všechny, kteří jsou věřiteli této společnosti, aby tak učinili se mnou a ať se pak Bohemia energy třeba ******.
Mára
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 22. úno 2011 20:47:40

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod kozmova » stř 23. úno 2011 8:07:35

Vážení, dnes se s Vámi opět podělím o další zkušenosti s touto :evil: "vynikající" společností. To, že jsme poslali výpověď jsem již v některém příspěvku popisovala, ale protože nastali další a další problémy, dohodli jsme se s obchodním zástupcem o prodloužení smlouvy o 1 měsíc. Slíbil, že se zavčasu ozve a vyřešíme převod. Nestalo se tak a tak jsme se začala pátrat sama. Když jsem přijela na splečnost RWE bylo mi řečeno, že je pozdě a že od 1.3. jsme jako škola se 2 budovami bez plynu a elekřiny. Co vše následovalo už nejsem schopna popisovat, protože, milé radilky a radilové, jsem v koncím se svými silami. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Včera jsem trávila 2,5 na RWE a ještě dnes mě čeká ČEZ, kde budu žebrat, aby nás od 1.3.2011 vzali zpět a neodpojili nás.
Závěr: dejte si pozor!!!!!!! po zaslání výpovědi požadujte co nejdříve doklad o ukončení smlouvy tj. musíte mít uvedený datum ukončení, bez toho papíru vás nikde nevezmou zpět. (Mimochodem 1. termín výpovědi byl k 31.1.2011 a do dnešního dne o tom nemám ani canc papíru :x . Po prodloužení do 28.2.2011 jsem na papír čekala přesně 32 dní.) Dále převod udělejte minimálně víc jak 1 měsíc dopředu. Všude ten převod trvá hodně dlouho. Chtěla jsem přejít k RWE jak s plynem tak i s elektřinou. Převod elektřiny trvá u RWE 17 pracovních dní. S plynem je to trochu rychlejší, ale stejně nás čeká nějaký čas neoprávněného odběru. :x :x Mám takový vztek, že už z toho ani nespím. Doufám, že už budu mít klid, ale to si myslím ještě potvrvá do doby něž přijde vyúčtování a vše se uzavře. Počítám s tím, že snad :?: :?: :?: od 1.7.2011 budu mít klid. Dřív to asi nebude.
Přeji všem hodně zdaru v naší práci, hodně zdraví. :)
A co Vám nikomu nepřeju: špatné zkušenosti s firmou Bohemia Energy.
Jsem ráda, že Vás mám ikdyž se osobně neznáme, ale mám si alespoň komu postěžovat.
Mějte se všichni faj. H.K. :)
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod eliska » stř 23. úno 2011 9:26:18

Vloni o prázdninách (těsně před mým nástupem na dovolenou) jsme obdrželi od našeho zřizovatele (Olomoucký kraj) mail, že k 31.12.2010 máme vypovědět smlouvy s našimi dodavateli plynu a elektrické energie. Týkalo se všech příspěvkových organizací,jejichž zřizovatelem je Olomoucký kraj. Udělali výběrové řízení na nové dodavatele, kteří nabídli nejlevnější cenu. Tehdy jsem si řekla, doufám, že nevyberou Bohemia Energy. Do konce loňského roku jsem z toho už byla na nervy, neboť pořád jsme dostávali maily týkající se této změny a pomalu nic jiného jsem neřešila. V závěru roku jsme dostali informaci o tom, kdo to bude. Naštěstí Bohemia Energy nevybrali. Trochu byly zmatky ohledně smluv, ale teď už je vše OK. Dokonce posílám dodavateli el.energie měsíční samoodečet a obdržím měsíční vyúčtování. Bohužel je to pouze na rok, takže koncem roku se to bude opět opakovat.
eliska
 
Příspěvky: 218
Registrován: pon 29. bře 2010 11:05:34

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod refi » čtv 24. úno 2011 0:16:48

eliško, my jsme také měli vloni firmu, kterou nám smluvně dohodil kraj - bicorn. maximální spokojenost, měsíční odečty, měsíční fakturace, roční úspora podstatná! letos máme díky kraji opět nového dodavatele elektřiny - united energy. fakturace opět měsíční, jednoduchá, nemáme problém. je to sice mírně dražší, než loni bicorn, ale to hlavně proto, že šly nahoru ceny. rozhodně je to řádově úplně jinde, než když jsme brali elektřinu od čezu. to byly pálky neuvěřitelné. za tenhle krok jsem lidem na kraji opravdu vděčná :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron