Elektřina - Bohemia Energy

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Bára » čtv 18. bře 2010 17:32:37

Vážené kolegyně, zatlačila jsem na pana ředitele (naštěstí si dal říct) a dnes jsem doporučeně odeslala výpovědi jak na elektřinu tak plyn. Obě smlouvy máme na dobu neurčitou. Podle nových obchodních podmínek je výpovědní lhůta 3 měsíce. Uvedla jsem na výpovědi, že žádám o návrat k předchozím dodavatelům. Potvrdili mě, že to zařídí. Tak budu čekat a pevně doufat, že se jich za 3 měsíce zbavím.
Bára
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 10. lis 2009 12:34:03

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod mamkab » pát 19. bře 2010 21:50:32

Je to hrůza :? Jejich vyúčtování je jeden velký ***** :bad:
Máme přeplatek,který nám jako by mají vrátit formou neplacení 3 měsíců záloh,to ještě člověk chápe!!
Ale pak to začlo--první měsíc nám nic nevrátili,pokaždé nás má jiná operátorka,takže domluva jak s ****** :x !!
Trval jsem na vrácení peněz a zálohy ať nechají tak jak byly.Odsouhlasili to.
Už za tři dny poslali nový rozpis záloh :?
Odečetli nám přeplatek a v dalších měsících nám ho naúčtovali navíc k zálohám :evil:
Takže další dohadování,nervy v p.... :crazy:
Všechny varuji :idea: :idea: :idea:
mamkab
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 05. bře 2010 16:50:20

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Kouklíková » úte 23. bře 2010 13:27:52

Dobrý den, taky jsem byla tak hloupá a podepsala,před 2 dny.Nevíte někdo,jestli je nějaká zákonná lhůta pro odstoupení od smlouvy? Mám jen tu rámcovou, co mi tu vypsal jejich vypečený prodejce,od nich ještě nic.Prosím o radu,děkuji!
Kouklíková
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 23. bře 2010 13:22:35

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod ivik2 » stř 24. bře 2010 12:27:01

Zdravím, nahání mi to strach , škoda že jsem se tu dříve nepodívala, ale také jsme o d 1.1. 2010 přešli k Bohemii s plynem i s elektřinou , už jsem s mnimi řešila nehorázné zálohy, které nám napsali, po telefomu jsme je sice opravili ale poslali rozpis záloh postaru, zase a opět jsem psala ,volala, teď opět řeším elektřinu protože mi z čezu přišlo že mám nahlásit odečet na jeden elektroměr, který oni si jaksi zapoměli převzít, takže máme 2 elektroměry u Bohemie a jeden u Čezu, kocourkouv :yahoo: tak že zase volám a meiluji, uvidím jak to teď dopadne, ještě že jsem vás našla, dík za informace a zkušenosti :)
ivik2
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 26. kvě 2009 11:32:13

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod pepebt » úte 30. bře 2010 11:45:12

Také jsme naletěli napište mi @ hledám spojence proti bohemia energy radí to i v televizi ,že je třeba se spojit. -pepebt@seznam.cz,
pepebt
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 30. bře 2010 11:40:44

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Dája » pát 02. dub 2010 10:08:52

My chválabohu nemáme tohoto dodavatele. Ale kdybyste se podívala na jiné stránky - např. ucetnikavarna, tam je i v diskusi oddíl neziskový sektor a v něm Bohemia Energy - a cca 400 absolutně nespokojených reakcí. Pravda, jen tam nakoukněte - jinak to je fórum o ničem. To se nedá s naším srovnat - všechna čest refi, že založila toto fórum pro příspěvkové organizace. I když máme i mezi sebou rozdíly - přece jen podstata je stejná. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Johnie » pát 16. dub 2010 11:06:09

Zákonná lhůta pro odstoupení od smlouvy, resp. odst. D v tom jejich VOP říká, že je 30 dnů. Potvrdili to i telefonicky. V téhle době snad (?) nesmí nic u ČEZu, nebo RWE odhlašovat, ale není to 100%-ní informace.
Rodiče taky naletěli, hned 2. den to písemně rušili. Varuju před jejich "náborem" !!! Např. v tomto týdnu ( konkrétně 14.4.2010 ) chodí jejch náhončí po bytech a tvrdí lidem, že se ČEZ ruší !!! Zvláště u starších lidí tahle lež funguje a jsou schopni je nejen pustit do bytu, ale okamžitě podepsat smlouvu. Buďte hóóódně opatrní.
S pozdravem Žany
Johnie
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 16. dub 2010 10:54:19

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Homolková » úte 20. dub 2010 12:39:53

Dobrý den, čtu Vaše příspěvky a jsem moc ráda, že nejsem sama, kdo je v "nekonečném" jednání s touto firmou. V únoru jsem po celodopoledním telefonování
s operátory - žena, pak muž - to už jsem zvedala i hlas a na námitky, jestli pána taky nechám mluvit, jsem odpověděla, že to, co mi jejich firma chtěla říct mi už napsali do vyúčtování elektriky za rok 2009, jsem docílila toho, že mi byly okamžitě zrušeny zálohové platby a nyní mi chodí měsíční vyúčtování elektriky a je pokoj ! Zdravím a doporučuji všem..... :x
Homolková
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02. bře 2009 10:56:55

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod kozmova » úte 20. dub 2010 18:16:38

Homolková píše:Dobrý den, čtu Vaše příspěvky a jsem moc ráda, že nejsem sama, kdo je v "nekonečném" jednání s touto firmou. V únoru jsem po celodopoledním telefonování
s operátory - žena, pak muž - to už jsem zvedala i hlas a na námitky, jestli pána taky nechám mluvit, jsem odpověděla, že to, co mi jejich firma chtěla říct mi už napsali do vyúčtování elektriky za rok 2009, jsem docílila toho, že mi byly okamžitě zrušeny zálohové platby a nyní mi chodí měsíční vyúčtování elektriky a je pokoj ! Zdravím a doporučuji všem..... :x


Jé jak já Vám závidím,že jste u této firmy něčeho docílila. :thumbs up: :thumbs up: Včera jsem dostala vyúčtování plynu a elektřiny. Čítalo celkem 32 stran. Musela jsem si to vzít domů, kde jsem téměř 4 hodiny pročítala tyto úžasné stránky. |:-(| |:-(| |:-(| Byl to opravdu nádherný večer. Nakonec jsem zjistila, že mi nevyúčtovali jeden plynoměr. Již včera jsme s firmou komunikovala, že chci vrátit přeplatek ve výši 120000 Kč. Dnes mi žádost byla zamítnuta, s tím že mi přeplatek pokryje zálohy. :x :x Není to ale pravda protože po mě chtějí již v květnu další zálohu, kterou mi snížili pouze o 18000 Kč. Což opravdu nechápu. Další věc, kterou nechápu je že u některého elektroměru mi napsali, že přeplatek mi kryje období od 30.3.2010 do 7.6.2016 a ten přepatek byl ve výši 276 Kč. Tak to jsem z toho opravdu jelen :x :x :x Dnes jsem opět zvedla telefon a ptala se proč nemám vyúčtovaný jeden plynoměr - odpověď zněla - nedostali jsme odpočet. Jenže plynoměr který je hned vedle tohoto odečet má, tak to je na vyšší dívčí. Nakonec jsme se rozhodla, že s nimi ukončíme smlouvu ihned . :evil: :evil: A je tu kámen úrazu - storno poplatek činí 3000 Kč vč. DPH. To by nás přišlo na 24000 Kč a to nám zřizovatel asi nepovolí no tak se asi budu muset každý měsíc při vyúčtování nacpat čokoládou, abych to vůbec přežila |:-(| |:-(| Mám jich opravdu plné zuby. Tááák a je to. Alespoň jsem si postěžovala a upřímně lituji každého kdo má stejné problémy. Takže přeji všem pevné nervy. :bye:
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Lenka K. » stř 28. dub 2010 15:35:50

Dobrý den,
také jsme přešli od ČEZu k Bohemia Energy, po ročním dohadování a srovnávání záloh a vyúčtování (dokonce jsme je donutili vrátit přeplatky), jsme zažádali o přímé měsíční platby (bez záloh, rovnou podle měsíční spotřeby). Faktury sice přicházejí až ke konci následujícího měsíce, ale v podstatě jsme od té doby nemuseli žádný problém s vyúčtováním řešit.
Lenka K.
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 28. dub 2010 15:15:20

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Muzeum » pát 30. dub 2010 11:25:44

Díky všem. Moc jste mě potěšili. Náš zřizovatel nám příkazem nařídil tohoto nového dodavatele, takže se máme na co těšit. Doposud jsme byli u ZČE a nebyl s nimi nikdy žádný problém.
Muzeum
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 30. dub 2010 11:14:25

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Ivona » úte 14. zář 2010 9:47:27

Zdravím všechny, také jsme přešli před 2 lety k Bohemia Energy. Vyúčtování elektřiny nám letos došlo od května 2009 dubna 2010.Měli jsme přeplatek. Teď jak se blíží konec roku, tak se na to dívám, abych to měla vůbec správně, jsem z toho nějak zmatená, že se ten přeplatek převádí do příštích období.Můžete mi napsat kdo měl přeplatek jak jste fakturu účtovali?
Děkuji
Ivona
 
Příspěvky: 124
Registrován: stř 24. úno 2010 11:19:27

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Alena H » úte 14. zář 2010 11:51:38

Hezký den.
Neodpovídám,jsme u ČEZu, ale na těchto stránkách je k Bohemia energy nechvalná diskuze.

http://www.ucetnikavarna.cz/up/cs/disku ... egoryid=52
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Dája » pon 20. zář 2010 14:36:20

Ivono, přeplatek si nechali jako zálohu? Tak jej jako zálohu naúčtujte. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Ivona » pon 20. zář 2010 14:47:22

ano jako plus do dalšího zúčtovacího období.
Ivona
 
Příspěvky: 124
Registrován: stř 24. úno 2010 11:19:27

PředchozíDalší

Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron