Elektřina - Bohemia Energy

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Jana F. » úte 09. úno 2010 13:51:38

Dobrý den,
využíváte někdo služeb Bohemia Energy? Vůbec nechápu jejich system placení záloh-oni nam pošlou platební kalendář s rozpisem záloh. Dne 10.2.2010 mám zaplatit zálohu 65 000,-- a dneska mi prijde faktura za zaplacení 29 500,-- do 15.2.2010,tak ted nevim jestli mam platit i tech 65.000 nebo staci jenom tech 29.500,--. Proste v tom mám pěknej bordel :(. Jak se v jejich platbách vyznáte vy? Děkuji za odpovedi :).
Jana F.
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27. kvě 2009 13:36:49

Re: Elektřina

Příspěvekod refi » úte 09. úno 2010 15:27:47

jani, tohoto dodavatele energie neznám, zatím bereme od čezu. ale od února, což už je teď, máme brát energii od dodavatele, kterého nám vybral kraj (aniž by se nás ptal, prostě rozhodl) a nevíme ani jeho jméno. takže kdo ví, třeba si pak společně zanadáváme :mosking:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Elektřina

Příspěvekod Ludmila » pát 12. úno 2010 11:56:24

Bohužel se asi před 2 roky ředitelka školy nechala přemluvit a přestoupili jsme k nim od ČEZu. Jak píšete, systém jejich zálohovových faktur je nepochopitelný. Vloni mi přišla záloha na 1645,-- Kč na období od 31. 1. 2009 do 1. 9. 2009 (1 den).
Do dnešního dne ji nemám zúčtovanou, i když na odběrném místě (ŠJ) probíhá měsíční odečet a následná fakturace. Psala jsem e-mail, na který mi nikdo neodpověděl, ve středu jsem se dovolala, slíbili mi zaslat vyúčtování, kterého se záloha týká. Dnes mi přišel jen daňový doklad na přijatou platbu. Tak jsem opět volala a jiný pracovník mi sdělil, že jim peníze vůbec nepřišly. Takže dnes posílám kopii mého výpisu a další dopis. No prostě hrůza. Nejhorší je, že jsme propásli výpovědní lhůtu a tak jsme vázáni další 2 roky. Takže přeji hodně sil. Pokud máte tu možnost, doporučuji smlouvu ukončit.
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53

Re: Elektřina

Příspěvekod Jana F. » pát 12. úno 2010 12:09:19

Smlouvu uz jsem hledala,ale bohuzel nevim kam se mohla podět. Dokonce jsem kontaktovala pani,co tu byla predemnou a ta mi rekla ze bude a musí být v šanonu "SMLOUVY",ale bohužel tam neni :( . Tak musim hledat jinde a vsechno prohrabat..nebo jestli Bohemia Energy zasle nejakou kopii. No budu zkoušet všechno.
Jana F.
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27. kvě 2009 13:36:49

Re: Elektřina

Příspěvekod kozmova » pon 15. úno 2010 9:05:18

Dobrý den,
jsem dnes poprvé na těchto stránkách a první příspěvek který jsem si přečetla byl o společnosti Bohemia Energy :x . Jsem moc ráda, že nejsem jediná, která má špatné zkušenosti s touto firmou. Myslím, že nemá cenu zde vypisovat problémy, které jsem řešila, neboť jste ostatní na tom úplně stejně. Už ani nepočítám ty hodiny co jsem protelefonovala kvůli špatnému vyúčtování, zálohám atd. Vzhledem ke zkušenostem už téměř stříhám metr a těším se na den kdy napíšu výpověď a vrátíme se k osvědčeným společnostem.
P.s. Pocítili jste úsporu, jednoduchost ve vyúčtování atd. na kterou naše nadřízené lákali?? Já tedy né!!!
Přeji všem pevné nervy při jednání s touto společností :(
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Elektřina

Příspěvekod ZS a MS Dvorskeho » pon 15. úno 2010 9:50:08

Dobrý den všem, které už jsou přihlášené. Já jsem se přihlásila až teď a už jsem ráda. Hned první názory na elektřinu sdílím se všemi, kteří museli přejít od ČEZu. My přecházíme od 1. února a mám z toho obavy. Taky se nás nikdo neptal. S ČEZem to bylo fajn přes VOK. Ať se všem moc daří. Rita
ZS a MS Dvorskeho
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 15. úno 2010 9:47:31

Re: Elektřina

Příspěvekod emaskova » úte 16. úno 2010 9:13:59

Dobrý den,
mám stejné problémy s firmou Bohemia Energy, jejich vyúčtování je opravdu ******l, takže jsme ukončili smlouvy. Zřizovatel nám vybere dodavatele, tak jenom doufám, že to bude něco normálního. Přeji pevné nervy v účtování.
Eva
emaskova
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 15. úno 2010 10:11:02

Re: Elektřina

Příspěvekod mirkar » úte 16. úno 2010 9:32:34

Asi před dvěma roky jsme přešli k Bohemia Energy. Je pravda, že jejich faktury jsou dost nepřehledné. Nejvíc mě vadilo, že případný přeplatek si ponechávají jako zálohu. Lze se s nimi domluvit, že zálohu budou vracet. Máme tři střediska, je pro mě přehlednější, že jsem si založila na každé středisko kartu, kde si zapisuji zálohy a měsíčně kontroluji se sestavou. Teď už s tím nemám potíže. Každé čtvrtletí si dělám samoodečet a vyžaduji od nich fakturu. Sice to stojí asi 300 Kč, ale mám lepší přehled o sppotřebě elektřiny.
mirkar
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 16. úno 2010 8:56:13

Re: Elektřina

Příspěvekod kozmova » úte 16. úno 2010 10:48:55

mirkar píše:Asi před dvěma roky jsme přešli k Bohemia Energy. Je pravda, že jejich faktury jsou dost nepřehledné. Nejvíc mě vadilo, že případný přeplatek si ponechávají jako zálohu. Lze se s nimi domluvit, že zálohu budou vracet. Máme tři střediska, je pro mě přehlednější, že jsem si založila na každé středisko kartu, kde si zapisuji zálohy a měsíčně kontroluji se sestavou. Teď už s tím nemám potíže. Každé čtvrtletí si dělám samoodečet a vyžaduji od nich fakturu. Sice to stojí asi 300 Kč, ale mám lepší přehled o sppotřebě elektřiny.


Celkem třikrát jsem žádala, aby si přeplatky nezapočítávali do dalšího období, ale ani jednou se mi to nepovedlo. V prosincovém vyúčtování mi započítali zalohu za prosinec a zároveň i za leden. Nějaká změna sazby DPH je vůbec nezajímala. Jedná s nimi je někdy na mašli :x . Přeji hezký den :bye:
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod vea » pon 01. bře 2010 13:37:43

Máme také tohoto dodavatele. Vadí mi velice, že do loňské vyúčtování za plyn zúčtovali i zálohu za leden 2010.
Vyúčtování provedli jen od 1.1.2009 do 10.7.2009 a zúčtovali i zálohy za měsíce srpen až prosinec 2009. Přeplatek si ponechali k pokrytí vyúčtování za období od 11.7. do konce roku 2009. U některých středisek jsem měla nedoplatek, který mi ale nevyčíslili, ale zahrnuli do záloh letošního roku. Já jsem se v tom nehmohla vyznat, tak jsem fakturu a nový platební kalendář reklamovala ( bylo to 26.1.2010). Dnes přišel dopis, že mají takto nastavený systém a že dlužíme ( máme nedoplatek ), tak ať zaplatíme, nebo že nás odstřihnou. ( Nikdo nebral ohled na to, že jsem vyúčtování i platební kalendář reklamovala, vůbec nereagovali ). Když tam člověk volá, tak to bere pokaždé jiný operátor a ten si mele a mele to svoje naučené.
Nejsem vůbec spokojená, ale tohoto dodavatele nám vybral zřizovatel - město.
eva
vea
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 19. srp 2009 8:45:49

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod kozmova » pon 01. bře 2010 15:07:30

Nepřeji Vám nepříjemnosti s touto firmou, ale jsem ráda, že nemám špatné zkušenosti jen já. Já už si někdy připadám jako blázen. :? Nemůžu jim nikdy vysvětlit problém tak, aby ho pochopili. |:-(| Každý operátor mi odpoví něco jiného a nápravy se stejně nedočkám. 8.2.2010 jsem posílala e-mail, protože mi bylo řečeno, že ať dotazy a reklamace posílám elektr. poštou. Do dnešního dne jsem nedostala odpověď. :x To je prostě o ničem. :bye:
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod Netire » pát 12. bře 2010 17:42:11

Chtěla bych důrazně varovat každého, kdo by si chtěl něco začít s firmou Bohemia Energy. Podle mých zkušeností jsou to ******* a ********. Bohužel mě jejich dealerka přesvědčila a já jsem s nimi uzavřela smlouvu, čehož budu litovat do konce svého života Místo slibovaných úspor mi začaly chodit složenky na nesmyslné částky, na mé písemné reklamace nikdo nereaguje. Nyní mi bez vysvětlení zvedly inkaso o více jak 100% !! Po zaslání již několikátého doporučeného dopisu mi nepřišla žádná odpověď ani reakce ale pouze upomínka, za kterou si účtují 100,- Kč. Chtěla jsem okamžitě ukončit smlouvu, ale musela bych zaplatit pokutu a to dokonce 2x, prý za dvě odběrná místa. Jsem z toho už absolutně zoufalá a uvažuji o předání celé záležitosti právníkovi. Opravdu vám radím dobře, nenechte se nachytat !
Netire
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 12. bře 2010 17:41:30

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod kuchev » ned 14. bře 2010 23:06:43

Dobrý večer. Bohužel náš pan ředitel taky podepsal smlouvu s touto společností. Nemám z toho dobrý pocit. 28.1.2010 pošlou vyúčtování s rozpisem záloh a 30.1.2010 pošlou další vyúčtování s novým rozpisem záloh. Poslala jsem zálohu podle prvního a v podstatě jsem zaplatila víc, než kdybych platila podle druhého rozpisu a teď mi přišel nedoplatek. Na dotaz, kde je ten rozdíl navíc mi nedokázal odpovědět. Poslala jsem výpis, kde je částka uhrazená a na Bohemia Energy to teď dohledávají. Tak jsem zvědavá.
kuchev
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 14. úno 2010 18:27:01

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod L. F. » pon 15. bře 2010 15:47:27

Dobrý den,
také využíváme služeb této firmy a nejsem s nimi spokojená, ale jak zde píšete-nařídil nam to zřizovatel :(. Od letošního roku jsem si vytvořila v excelu tabulku,kde si budu všechno zapisovat-platby záloh, včetne spotřebované elektřiny VT i NT a zahrnutých záloh-až prijde vyučtování a dokonce jsem poprosila pana školníka,aby mi opisoval vzdy k poslednimu v měsíci stav elektroměru na jednotlivych budovách.
Např. nedavno mi prislo vyučtování za leden ( 1.1.2010-1.2.2010 - takto je to uvedeno ) do tohoto vyucovani byly zahrnuty zalohy,ktere jsem platila-zalohy za unor i březen a ještě nám vyšel nedoplatek. Opravdu jsem z toho paf :( ,tak me to vytočilo,ze jsem tam volala,ale nic me nevysvetlili, protoze program na faktury jim to takto vypocital :( . A od noveho roku si vedu i vlastni tabulku pro svou kontrolu.
Přeci,když poslou rozpis záloh - zalohy jsou na cely rok,tak už to tak nechám po cely rok a na konci roku poslu vyučtovani,jako to delaji SČVK a TERMO = voda a teplo-s nimi nejsou zadne problemy.
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: Elektřina - Bohemia Energy

Příspěvekod tomáš » pon 15. bře 2010 21:55:24

Zdravím Vás všechny okolo, jak to tak čtu, tak sem si taky naběhl s Bohemia Energy. |:-(| Co myslíte dá se od nich odejít nějak rozumně nebo je potřeba použít jejich praktik?§§§ Sice u nich nejsem dlouho ale už první SIPO vypadá nějak divně. Mám podle smlouvy zaplatit 12x za rok nějakou sumu a už teď po první platbě mám u nich naspořeno dvakrát. Teďsem vyčet, že odejít od nich se dá.!!! ALE POZOR platí datum uzavření smlouvy podpisem,nebo datum zahájení dodávek jiným distributorem? :? Mělo by to být to první(aspoň si to myslím). Mají tam nastavenou pěknou lhůtu dopředu kdy je nutné doručit žádost o ukončení smlouvy. Takže bacha na to!! :evil: Tomáš
tomáš
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 15. bře 2010 21:21:58

Další

Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků