školní výlety

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

školní výlety

Příspěvekod xantypka » pát 16. pro 2011 10:29:19

Potřebuji poradit jak účtovat o školním výletě. Učitelka vybere od žáků peníze a sama si výlet zajistí a dopravu zaplatí. Je tento postup správný, nebo musí být např. od dopravce vystavena faktura na školu a musí projít účetnictvím ?
xantypka
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 16. pro 2011 10:23:21

Re: školní výlety

Příspěvekod zdenal3 » čtv 05. led 2012 21:41:24

Potřebuji poradit jak účtovat o školním výletě. Učitelka vybere od žáků peníze a sama si výlet zajistí a dopravu zaplatí. Je tento postup správný, nebo musí být např. od dopravce vystavena faktura na školu a musí projít účetnictvím ?

Meli jsme podobny problem s lyzarskym kursem. Resume od kontroly bylo ze veskere prijmy meli jit pres nas a veskere vydaje take.
ddm brno
zdenal3
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 05. led 2012 21:12:12

Re: školní výlety

Příspěvekod nono » čtv 05. led 2012 23:55:27

Nevím jak vy, ale dělat účetní ve škole...jsem si už zvykla.... školní výlety si učitelé vymýšlejí, objednávají, vybírají si peníze od žáků ...... atd.
Ke každému výletu, exkurzi musí učitel udělat tzv. VYÚČTOVÁNÍ . Máme na to vlastní tiskopis, kde uvede kolik dětí se zúčastnilo (přiloží seznam).
Kolik kdo zaplatil, uvede veškeré výdaje (přiloží orig.doklady o úhradě). Pokud není faktura vystavená na adresu školy, tak neplatím přes školu.
Učitel předá toto "vyúčtování" včetně dokladů a já založím do evidence. Musí být vždy uveden výsledek vyúčtování - většinou je nula. Pokud vrací
přeplatky žákům, přiloží i doklad o převzetí přeplatku (podpisy žáků).
Pokud je ale např. faktura za dopravu vystavena na adresu školy, zaplatím z běžného účtu (převodem) a učitelka mi tuto částku předá do pokladny
jako příjem - včetně seznamu žáků, kteří úhradu provedli.
Lyžařský výcvik, který je vlastně součástí výuky - všechny doklady dělám "přes " školu. Děti mi zaplatí zálohu na lyž.výcvik a já pak dostanu od pedagogů
veškeré doklady a udělám vyúčtování.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: školní výlety

Příspěvekod mirka1346 » čtv 14. čer 2012 20:32:00

nono píše:Nevím jak vy, ale dělat účetní ve škole...jsem si už zvykla.... školní výlety si učitelé vymýšlejí, objednávají, vybírají si peníze od žáků ...... atd.
Ke každému výletu, exkurzi musí učitel udělat tzv. VYÚČTOVÁNÍ . Máme na to vlastní tiskopis, kde uvede kolik dětí se zúčastnilo (přiloží seznam).
Kolik kdo zaplatil, uvede veškeré výdaje (přiloží orig.doklady o úhradě). Pokud není faktura vystavená na adresu školy, tak neplatím přes školu.
Učitel předá toto "vyúčtování" včetně dokladů a já založím do evidence. Musí být vždy uveden výsledek vyúčtování - většinou je nula. Pokud vrací
přeplatky žákům, přiloží i doklad o převzetí přeplatku (podpisy žáků).
Pokud je ale např. faktura za dopravu vystavena na adresu školy, zaplatím z běžného účtu (převodem) a učitelka mi tuto částku předá do pokladny
jako příjem - včetně seznamu žáků, kteří úhradu provedli.
Lyžařský výcvik, který je vlastně součástí výuky - všechny doklady dělám "přes " školu. Děti mi zaplatí zálohu na lyž.výcvik a já pak dostanu od pedagogů
veškeré doklady a udělám vyúčtování.
mirka1346
 
Příspěvky: 84
Registrován: stř 25. led 2012 21:16:01

Re: školní výlety

Příspěvekod halča » úte 26. čer 2012 23:10:35

Nastupuji od července na školu a podle informací, které mám teď k dispozici, tam školní výlety vůbec přes účetnictví nejdou. Takže jsem se rozhodla podle zdejších rad zařídit jinak a od září mě asi ve škole nebudou mít rádi :mosking: H.
halča
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 03. bře 2009 8:26:04

Re: školní výlety

Příspěvekod HJana » čtv 10. led 2013 8:49:01

Prosím, nemáte někdo vzor " Vyúčtování " akce školy ( škol.výlet, exkurze, apod.). Zřizovatel /obec/ byl na poradě s KÚ a chce účtovat akce školy přes účetnictví. Musím nějak přinutit učitele, aby zpracovali všechny potřebné údaje akce. Předem děkuji. :bye:
HJana
 
Příspěvky: 245
Registrován: pát 06. lis 2009 7:46:23

Re: školní výlety

Příspěvekod jana27 » pát 11. led 2013 11:58:33

Dobrý den, pošlete mi email, zašlu Vám tabulku v excelu, jak to dělám já. Jana
jana27
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 23. lis 2010 15:51:38

Re: školní výlety

Příspěvekod HJana » pát 11. led 2013 12:02:10

HJana
 
Příspěvky: 245
Registrován: pát 06. lis 2009 7:46:23

Re: školní výlety

Příspěvekod refi » pát 11. led 2013 17:10:54

v příloze je tabulka č. 1, ve které si eviduji platby studentů (většinou bezhotovostní) a ty si kontroluji na měsíční závěrku s účetnictvím. po akci, kdy dostanu od učitelů všechny doklady, provedu vyúčtování akce s jejich spoluprací (oni to mají ručně, já to hodím do excelu a ještě zkontroluji) a vyjedu vyúčtování č.2 pro pokladnu. paní pokladní předá první tabulku učiteli s penězi - většinou jsou přebytky - a učitel vrátí podepsanou tabulku od studentů, kterým vracel peníze, zpět paní pokladní. tzn. že tabulka č. 1 s podpisy studentů je přílohou výdajovému dokladu.

lyžák.JPG


vyúčtování lyžák.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: školní výlety

Příspěvekod HJana » pon 14. led 2013 15:02:49

Děkuji, krásně přehledné! :thumbs up:
HJana
 
Příspěvky: 245
Registrován: pát 06. lis 2009 7:46:23


Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků