Daňová úspora u ZUŠ

prostor k řešení všeho, co mají ZUŠ odlišné od jiných škol

Daňová úspora u ZUŠ

Příspěvekod mavo » pon 10. bře 2014 11:43:00

Milé radilky,
jako účetní v ZUŠ působím teprve pár měsíců a tak "hltám" všechny informace, které jsou na radimesi k dispozici. Díky za ně!
Momentálně si lámu hlavu s tím, jak mohu v ZUŠ uplatnit daňovou úsporu, kterou moje předchůdkyně "získala" uplatňováním snižování základu daně dle § 20 odst. 7 v daň. přiznáních za rok 2011 a 2012. Navíc o ní vůbec neúčtovala v podrozvaze. Můžete mi prosím někdo zkušený poradit, jak s tímto "dědictvím" naložit? Nenapadá mě nic, co by správce daně mohl uznat. Když to použiju na nákup učebních pomůcek, tak to bude náklad související s činností (vzdělávání), z níž příjmy (školné) podléhají dani z příjmů, protože máme kladný VH. Mám obavy, že to budeme muset dodanit. Prosím, poraďte.
mavo
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 10. led 2014 10:33:37

Re: Daňová úspora u ZUŠ

Příspěvekod Jasha » čtv 03. dub 2014 9:24:45

Dobrý den, určitě bych daňovou úsporu zaúčtovala do podrozvahy dodatečně. Prostředky získané touto úsporou na dani používám v následujících třech zdaňovacích období ke krytí nákladů (výdajů) na vzdělávání - konkrétně nakupuji učební pomůcky do 40 tis. U správce daně jsem toto konzultovala a nemá výhrady.
Jasha
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 10. kvě 2010 15:13:24

Re: Daňová úspora u ZUŠ

Příspěvekod ReVa » čtv 03. dub 2014 9:54:26

mavo píše:Milé radilky,
jako účetní v ZUŠ působím teprve pár měsíců a tak "hltám" všechny informace, které jsou na radimesi k dispozici. Díky za ně!
Momentálně si lámu hlavu s tím, jak mohu v ZUŠ uplatnit daňovou úsporu, kterou moje předchůdkyně "získala" uplatňováním snižování základu daně dle § 20 odst. 7 v daň. přiznáních za rok 2011 a 2012. Navíc o ní vůbec neúčtovala v podrozvaze. Můžete mi prosím někdo zkušený poradit, jak s tímto "dědictvím" naložit? Nenapadá mě nic, co by správce daně mohl uznat. Když to použiju na nákup učebních pomůcek, tak to bude náklad související s činností (vzdělávání), z níž příjmy (školné) podléhají dani z příjmů, protože máme kladný VH. Mám obavy, že to budeme muset dodanit. Prosím, poraďte.


O daňové úspoře se na podrozvaze účtovat nemusí viz odpovědi na PO účtuje: http://www.pouctuje.cz/dotazy.php?hleda ... ra&kde=1... Jinak daňová úspora se má použít na činnost, která není předmětem daně. Co není předmětem daně u nezisků je popsáno v § 18 odst. 4 - tedy nás zajímá hlavně to a) - tady jsou "daňově ztrátové" hlavní činnosti. Mělo by tedy stačit, že prokáži, že mám nějakou daňově ztrátovou hlavní činnost (případně že jsem na dokrytí použil fond ...). opět viz PO účtuje ... ;)
ReVa
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon 06. kvě 2013 15:05:00

Re: Daňová úspora u ZUŠ

Příspěvekod mavo » úte 29. dub 2014 9:27:20

Děkuji za vaše názory. Protože máme jen jednu činnost, tak do ztráty kvůli prokazování využití daňové úspory nepůjdeme. Spočítala jsem si, jaký můžeme mít za rok 2014 maximální zisk, abychom se po přičtení daňové úspory za rok 2011 stále vešli se základem daně do 300.000,- Kč a nemuseli platit daň z příjmů.
mavo
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 10. led 2014 10:33:37


Zpět na specifika ZUŠ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků